Sumár 18. kola: Košičanov v Trnave nepustili na štadión

Po dlhom čase priniesol víkend zaujímavé kolo našej najvyššej futbalovej súťaže. Hostia chýbali iba na jednom zápase, domáce tábory ako Trenčín či Trnava predviedli aj kúsok ultras produkcie. Ružomberku sa vydaril výjazd do Podbrezovej a v menších počtoch sa ukázali aj Žilina či Košice.

FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:6 (0:2), 21. novembra 2014 (piatok) o 18:30, 1142 divákov

V piatkovom pracovnom termíne vycestovalo do Moraviec jedno auto Žilinčanov, dovedna sa ich na zlatomoraveckých tribúnach zišlo šesť. “Ihneď po príchode si kupujeme lístky na hlavnú tribúnu, nikto nemá žiadne problémy s tým, že sme Žilinčania, usporiadatelia ani polícia nič nerieši, cez prestávku sa občerstvujeme v bufete, všade vládne priateľská atmosféra, napriek tomu, že domáci prehrávajú, nikto z tamojších nás nerieši a keď hej, tak v priateľskom duchu. Druhý polčas sa presúvame bližšie k oficiálnemu sektoru hostí, aby sme mali lepší výhľad na bránu, na ktorú mali naši útočiť, zábava v sektore, čaj s rumom, výkriky do mikrofónu televízie na adresu SFZ atď., všetko paráda, potom máme z futbalu hovno, lebo hmla bola tak silná, že sme nevideli na druhú stranu ihriska, bufet nám zavreli, tak sme už iba čakali na konečný hvizd. Ten prišiel, naši vyhrali 1:6, ďakovačka s hráčmi, Viktor sľúbil jednému z nás kopačky či dres či čo to, ak si príde po ne na domáci zápas, po jeho odpovedi „ja mám ale zákaz vstupu na štadión“ Viktor stratil reč, pobavil aj kameraman z televízie, ktorý spolupracoval a na hlave mal čiapku Žilina & Goral,” opísal výjazd jeden z účastníkov zájazdu.

ŽP Šport Podbrezová – MFK Ružomberok 1:2 (0:0), 22. novembra 2014 (sobota) o 13:00, 1280 divákov

RKInfo z Ružomberka: “Na výjazd sa vydávame autom dve hodiny pred zápasom traja, 4 člena priberáme po ceste v Liptovskom Hrádku. Po Bystrici a Žiline konečne bližšia destinácia. Cesta malebnými kopcami Slovenska ubieha rýchlo, a zhruba 20 minút pred zápasom nás na ceste na štadión zastavuje polícia, ako aj ostatné posádky áut a autobus, a tak parkujeme zhruba 400 metrov od vstupu do sektoru. Po príchode naň, tí, ktorí už Podbrezovú navštívili, vedia svoje. Veľmi originálne vyriešený prechod do sektora hostí pripomína nástup na lanovku. Počas zdĺhavých a dôkladných kontrol sa tak hecujú osoby, ktorým sa s prevýšenia jemne točí hlava, a naozaj im nikto nezávidí. Po úspešnom príchode, už v zhruba 10 minúte, kupujem pivo v celkom slušne vyzerajúcom bufete, dokonca s toaletami pre pánov aj dámy. Sektor samotný vyzerá veľmi dobre, výhľad je podobný ako s v Ružomberku, chýba zastrešenie, je tu dostatok plotov na vlajky, bez kolomaže alebo ostnatého drôtu. V prvom polčase 91 členný sformovaný kotol sleduje tlak domácich. Hrá sa na asi momentálne najkrivšom ihrisku v lige, Snažíme sa ľudí hecovať hlavne do dlhých chorálov, neprestať ich spievať po jednej minúte, čo sa nám celkom darí, v druhom polčase aj hlavne vďaka vsietením dvom gólom. Určite to ale nie je náš najlepší support. V druhom polčase je použitých zhruba 100 balónov. Kotol domácich som prvý a posledný krát videl a počul pri vstupe na štadión, zhruba 20 členná skupina v strede hlavnej tribúny, pomáhajú si bubnom. V závere stretnutia všetci čakajú, či sa domácim podarí po doťahujúcom góle vyrovnať, takže support takmer úplne ochabne. Našťastie, z Podbrezovej berieme tri body. Nasleduje ďakovačka s hráčmi, zostup ku autám a cesta domov.”

FC Spartak Trnava – MFK Košice 3:1 (1:1), 22. novembra 2014 (sobota) o 13:00, 2413 divákov

spartak-kosice-22-11-14

V preview 18. kola sme predpovedali, že tento zápas bude bez emotívneho náboja, ktorý zvykol mávať v minulosti. Trafili sme úplne vedľa.
Pohľad Trnavy: “Pred štadiónom odchytení 20 hosťujúci Košičania asi 20 domácimi. Asi po 15 sekundach padli hosťujúci Košičania a dostávajú lynč od Trnavákov.”

Info Southside Trnava: “Po repre pauze a dvoch výjazdoch sme opäť navštívili náš domáci štadión na zápase proti Košiciam. Počas tohto obdobia nás zastihli nepríjemné správy. Na druhý svet nás opustili trnavská futbalová osobnosť Jozef Dian a náš kamarát Helloween.
Pre našich priateľov sme si na úvod pripravili transparenty a venovali im minútu ticha a niekoľko pozdravov do neba. Pri tejto spomienke sa odpálili nejaké tie bengále.
Keďže nám SFZ zavrelo náš obvyklý sektor A1, tak kotel bol presunutý do A2 a časti Béčka. Spojme sa pre futbal, spojme sa proti SZF. Do TT prišlo aj zopár Košičanov, ktorí však nepochopiteľne nie sú pustení na štadión. Ešte predtým v uliciach čo to schytali.
Support bol v chladnom počasí už od úvodu priemerný a nenaštartoval ho ani strelený gól. Slabá atmosféra mala aj dôvod v premiešaní permanentkárov, fanúškov a dôchodcov.
Posledných 20 minút však bolo výborných, ked atmosféru už tradične výborne oživila stará klasika hymna RBW.”

Pohľad Košíc: “Do Trnavy vyrážame v počte 18 ks skorším vlakom, aby sme sa vyhli neželanému dozoru. To sa nám aj darí a pred zápasom nestretávame ani jedného policajta (čakali na ďalší spoj) a voľne sa pohybujeme po meste. Neskôr sa pred vstupom na štadión naťahujeme s SBS, či vôbec budeme pustení dnu kvôli neobjednaným lístkom. To využíva domáca ekipa, v miernej početnej prevahe nabieha a zatlačí nás. O žiadny lynč určite nešlo, keďže na našej strane sú len minimálne šrámy. Každopádne rýchla a šikovná akcia Trnavy, my sme sa nestihli ani sformovať. Polícia sa objavuje až po cca. desiatich minútach a definitívne nám oznamuje, že sa na štadión nedostaneme. Sme posadení na najbližší vlak domov a výjazd pre nás končí.”

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Dukla Banská Bystrica 0:0, 22. novembra 2014 (sobota) o 16:30, 2385 divákov

Info z Dunajskej Stredy: “Celkom zvláštna atmosféra. Tribúna, kde zvykne byť kotol, bola uzavretá kvôli príkazu SFZ, ale aj tak 2385 divákov. Jeden transparent proti nesúhlasu SFZ sme boli nútení vyvesiť mimo štadióna, hneď oproti vstupu na štadión. Povzbudzovanie plných 90 minút na plné pecky. Fans hostí neboli prítomní.”

AS Trenčín – FK Senica 3:1 (2:1), 22. novembra 2014 (sobota) o 17:30, 2712 divákov

Info z Trenčína: “Posledný domáci zápas jesene bol pre nás výnimočný. Futbal sa v Trenčíne hrá už 110 rokov a práve toto okrúhle výročie nás motivovalo to aj patrične osláviť. Štadión je v procese búrania a tak opäť mobilizujeme úspešnú “Akciu Klietka” a slušne plníme sektor hostí. Tých prišlo podľa predpokladu len niekoľko a tak sú umiestnení na hlavnej tribúne pri domácich jadierkároch. Hold, môj dom – môj hrad! Pred zápasom máme menšiu brigádu, keď si musíme poodnášať z pred sektora tréningové bránky, následne okrem vlajok vyvesujeme aj nápis “Sme tu 110 rokov”.

Napriek dobrému počtu hláv v kotli je naše fandenie prvý polčas podpriemerné, niektorí si ruky zahrievajú radšej vareným vínom namiesto tlieskania. Do polčasu teda stihneme odprezentovať aspoň transparent tematicky ladený k výročiu nežnej revolúcie a posielame jasný odkaz súdruhom, ktorí síce prezliekli kabáty, ale ich červená prítomnosť je aj po 25 rokoch v našej spoločnosti stále badateľná. S nástupom druhého polčasu konečne prichádza aj adekvátne fandenie a správny fanatizmus, do karát nám nahráva aj priaznivý vývoj na ihrisku. Spúšťame efektnú vlajkoparádu, cca v 70. min. dopĺňame spomínaný výročný nápis na plote pripraveným choreom v podobe old-school lopty a kopačiek.

Do konca zápasu sa výborne bavíme a tešíme sa z dôležitého víťazstva. Pre nás však aktivity nekončia, čo by to predsa boli za oslavy bez vône a krásy pyrotechniky a tak sa presúvame do centra mesta, kde na farskom nádvorí rozťahujeme 40m dlhý nápis “110 rokov histórie futbalu pod hradom”, vzápätí odpaľujeme množstvo pyra a podsvietený nápis sa nad mestom krásne vyníma. Úspešný deň a oslavy završujeme v opojení alkoholu a tešíme sa o týždeň na kopanice.”

ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0:1 (0:0), 23. novembra 2014 (nedeľa) o 19:00, 691 divákov

Na Pasienkoch ľudoprázdno, prítomná hŕstka hostí.