Aktuality: Nová družba Slovana, nešťastná smrť fanúšika Zvolena

Počas letnej prestávky slovenskí fanúšikovia nespia. Myjavčania s Banskobystričanmi vycestujú na turnaj do ukrajinského Ľvova. Fanúšikovia Slovan Bratislava oznámili družbu s poľským Ruch Chorzow, ktorého počas víkendu podporili. Smutná správa prišla zo Zvolena.

Fanúšikovia Slovana Bratislava v pondelok oficiálne oznámili nový družobný vzťah. Po českom Brne nadviazali Slovanisti oficiálne vzťahy aj s poľskými fanúšikmi Ruchu Chorzow. Oba tábory už dlhšie udržiavali vzájomné priateľské vzťahy a Poliaci niekoľkokrát navštívili zápasy Slovana, naposledy v derby proti Trnave. Chuligáni Slovana sa naposledy činili vo víkendovej bitke medzi chuligánmi Ruch Chorzow (170), Elana Toruň (25), Slovan Bratislava (25) na jednej strane a GKS Katowice (160) s Gornik Zabrze (80) na strane druhej. Podľa portálu hooligans.cz si víťazstvo pripísala koalícia na čele s Ruchom, keď ich súper utiekol. Verzia GKS Katowice hovorí o tom, že zadné strany ich chuligánky rozohnala polícia gumovými projektilmi a slzným plynom.

Smutná správa prišla zo Zvolena. Zomrel jeden zo zakladajúcich členov miestnej fanúšikovskej skupiny Persona Non Grata (PNG). Po piatich dňoch ho našli mŕtveho v byte, príčinou zahynutia bolo zrejme udusenie. Redakcia ultras.sk vyjadruje všetkým, ktorí ho poznali, úprimnú sústrasť.

Leto je aj obdobím futbalových fanúšikovských turnajov. Jeden z najväčších sa uskutoční v ukrajinskom Ľvove, kde sa predstaví 28 tímov z 23 krajín Európy. Turnaj s názvom EUROFAN zaknihuje už 7. ročník. V siedmych skupinách predvedú svoje futbalové umenie okrem iných aj tímy fanúšikov Lokomotivu Moskva, Zenitu Petrohrad, Hamburgu SV, Kodane, Dynama Tbilisi či reprezentácií Írska, Švédska a Chorvátska. Slovensko bude mať po prvýkrát dvojnásobné zastúpenie. Pod národnými farbami nastúpi tím zložený prevažne z fanúšikov Banskej Bystrice, v klubových dresoch sa predstaví fanklub Spartaka Myjava.

Taktiež pripomíname hlasovanie o najlepšiu foto mesiaca máj, ktoré prebieha na stránkach ultras.sk.

Pridaj komentár

komentárov 5

 1. .maneser. píše:

  R.I.P. Denis

 2. banska bystrica píše:

  R.I.P od fotbalových aj hokejových…

 3. Peto píše:

  http://belasaslachta.sk/ v Bratislave tiež smrť fanusika 🙁

 4. Hracho píše:

  R.I.P Dendo

 5. svorad píše:

  Uprimnú sústrasť .
  Detva