Hokejový sumár: Žilinskí Fanatici vymenili futbal za hokej

Hokej je jeden z najpopulárnejší športov na Slovensku a má svoju fanúšikovskú základňu. Dlhodobo nadštandardné postavenie medzi fanklubmi má Nitra, bohužiaľ reportáže a fotky ich aktivít nemáme. Prinášame aspoň pohľad na tie zápasy a fanúšikovské skupiny, ku ktorým sa nám podarilo získať podklady. V prípade, že máte vlastné fotky (nie agentúrne) alebo info o dianí na ostatných štadiónoch, pošli na mail hokej@ultras.sk.

Vzhľadom k tomu, že vedenie futbalového klubu MŠK Žilina stále razí nekompromisný postoj k časti svojich priaznivcov združených v OZ Žilinskí Fanatici, tí sa dočasne preorientovali na podporu hokejového klubu, kde im naopak vedenie vychádza v ústrety. Jedným z najviac sledovaných zápasov je derby s Martinom. Reportáž zo stretnutia pohľadom fanúšikov Žiliny:

“Ešte pred úvodným hvizdom sme porozkladali po celom sektore žlté a zelené vlajky na mávanie a niekoľko obojručiek spolu s dvomi veľkými mávacími vlajkami na nových teleskopoch. Zároveň sme na plot zavesili vlajky “Žilinčania”, “Severný Sektor”, “Forza” a svoju vlajku vyvesili aj chalani z Ultras Bytča, ktorí nás v tomto zápase podporili hojnou účasťou, za čo im patrí veľká vďaka.

Hneď na začiatku zápasu sme vytiahli všetky nachystané vlajky a obojručky, ktoré vytvorili veľmi pekný vizuálny efekt kotla. Ten mimochodom čítal cca 200 Fanatikov, čo bola opäť rekordná návšteva v sezóne. Tou bola aj celková návšteva 1908 platiacich divákov. Už v piatej minúte zápase sme vyhrávali po góloch Čavrka a Drevenáka 2:0, čo len umocnilo skvelú atmosféru. 

Spestrením zápasu bola počas prestávky súťaž fanúšikov v strelbe na bránu o hodnotné ceny. Bohužiaľ, zástupca kotla netrafil ani jeden z pokusov a tak výsledok súťaže bol jednoznačný – “Jožko 88″ vs “Alkoholik 88″ 2:0.

Výsledok sme si do konca zápasu udržali a veríme, že si udržíme aj skvelé počty v kotli nie len na derby proti Martinu, ale aj na iných zápasoch.”

Video z fandenia Žilinčanov v zápase s Martinom:

Fotogaléria zo zápasu:

Report sme obdržali aj zo strany Trenčanov k zápasu s Piešťanmi:

“Skupinka Trenčanov vyráža o 14:40 z TN vlakom smer PN, ďalší fans sa pridávajú v Novom Meste. V Piešťanoch na vlakovej nás čaká ďalšia skupinka trenčianskych fanúšikov. Hneď po vystúpení dávame o sebe vedieť všetkým, čo tam boli, odpaľujeme množstvo pyra, skandujeme pokriky a početná skupinka fans vyráža smer Ruža(Bar).

Do baru prichádzame za mohutného skandovania, čo niektorí ľudia v bare nechápu a adresujú blbé poznámky.V bare nálada graduje. Po pol hodine vychádza z vnútra partia štyroch ľudí, dve dievčatá a  dvaja chalani, z ktorých jeden vyťahuje piešťanský šál. Ihneď sa po nich rozbehnú dvaja naši chalani v ich veku, mladíci (z Pieštaň) dostavajú menší preplesk, mohli sme ukoristiť šál, keby ho hrdinovia nehodia babe do ruky. 

Asi hodinu a pol pred zápasom sa vyberáme na štadión. Opäť po ceste veľa pyra, pokriky, vládneme v uliciach. Pred štadiónom vyťahujeme vlajku a ideme cez cestu, niektorým vodičom aut, čo boli za nami sme museli dosť liezť na nervy, keď vytrubovali
ako o život. Neskôr dobehli aj fízli, ktorí nás posielajú na chodník.

Keď nechtiac padne pohár na zem, chcú predviesť jednu babu z nášho fanklubu za doteraz nevieme čo. Keď sa všetko upratalo, jedna fanúšička je porezaná od skla, no policajti ju odmietajú ošetriť a posielajú ju na ošetrovňu na štadióne. Policajti proste dokazujú, že majú pomáhať a chrániť.

Po menšom zdržaní pokračujeme, už aj v doprovode policajta, na zimák.  Už od príchodu začíname povzbudzovať, vešiame vlajku a čakáme na začiatok zápasu. V sektore sa nás zišlo okolo plus-mínus 100 hláv, od začiatku vedieme solídny support a prekrikujeme domáci početnejší kotol….

Cez druhú tretinu dávam latku v suporte ešte vyššie ako v prvej tretine a domáci sa iba bezmocne prizerajú ako naše chorále vládnu ich zimáku.

Ďakovačka ako už býva zvykom: my DUKLA, hráči Trenčin. Nechýbal ani mohutný potlesk..”

Okrem susedského derby Martin-Žilina zvykne mať ostrý náboj aj pohronské derby medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Oba tábory na hokeji hýria aktivitou, okrem derby prinášame fotogalériu aj z ich ostatných septembrových a októbrových zápasov. K nim aj zopár záberov nitrianskeho kotla, ktorý zavítal do Zvolena.

Fotogaléria zo zápasu Banská Bystrica – Zvolen:

Fotogaléria z ostatných zápasov:

Pridaj komentár

komentárov 11

 1. john píše:

  ten nabúchaný chalan v tej kukle má prezívku Arnold.Skoro som sa došťal,keď som ho zbadal-od smiechu.Ha,Ha chuligán.
  John

 2. Pecho píše:

  ešte vám zostáva hádzana, šípky, vodné pólo a potom sa dá robiť ultras plecia v Zeline už len v gymnastike…aach vy ultras…

 3. Jozef Rojko píše:

  PERSONA NON GRATA ste o.k mohli by ste dat foto staršie ako 10 rokov

 4. Jozef Rojko píše:

  zilina O.K

 5. telefon píše:

  ten trencansky report pisal nejaky 16rocny gangsta?? 😀 lebo napisat….vladneme v uliciach…prepleska dvoch mladych chalanov…kvoli salu…hm neviem ci by si to dovolili v BA keby slovan nehra khl,pripadne v KE 🙂 ci by vladli v uliciach…..v kupelnom mestecku to neni az tak narocne..

  • BBmarek88 píše:

   pravdepodobne hej 😀 a od toho fizla to bolo tiez neprofesionalne ze ked uz nenosi pri sebe lekarnicku tak aspon nespravil Ramba, neroztrhal ( za huronskeho revu ) svoje slipy a neobviazal tej dievcine ruku 😀

  • Piešťany píše:

   TN ulra huligens budú vypisovať ako ovládli ulice v PN.Ak by ste sa milé deti v tom podniku v centre na pešej zóne ukázali a rušili nevhodným správaním hostí,tak vás teta servírka chytí za uši a vyvedie von a krémeše si dopapáte pekne vonku vážený ultras trenčín.

  • tetris píše:

   Adminko , to musis zverejnovat vsetko co ti pride na mail ?…fakt sa clovek citi trapne ked to cita 🙂

  • Admin píše:

   Človek pracuje s tým, čo má 🙂

  • piešťany píše:

   tetris sa nečuduj,keď trenčanské deti(toto nemôže napísať rozumný človek)vypisujú,ako udrbali mládencov v bare a po meste odpalovali pyro-v PN to je skutočne nereálne.
   A tu sú tie trenčanské chorále čo vládnu na zimáku:
   https://www.youtube.com/watch?v=yjNporhvJQw