Nižšie súťaže: Fanúšikovia na cestách i záverečné zvonenia…

I keď v najvyššej futbalovej súťaži sú pred priaznivcami tímov ešte tri kolá, nižšie súťaže sa tradične rýchlejšie chýlia k záveru. Na strednom Slovensku už dokonca fanúšikovia načali zimný spánok. Mnohé tábory však pred zimou predviedli zaujímavé kúsky, nuž sa pozrime sa na súhrn toho najzaujímavejšieho čo priniesli posledné dva týždne.

Vrcholným zápasom nielen tohto obdobia, ale pre fanúšikov Tatrana Prešov aj celej jesene, bol výjazd zeleno – bielych do Bardejova. V počte 70 hláv odpálili množstvo pyrotechniky a to im ešte chýbali posily z družobného Jasla. Domáci nekonfliktný fanklub “Partizán Boys“, ktorý láka do svojich radov vstupenkami zadarmo a “výhodami klubových kariet” utekal pred “lovcami” Tatrana hneď dvakrát – počas aj po zápase. Napriek tomu necestovali “lovci” domov bez koristi. Keďže hráči Prešova hrajú na jeseň zle a ani zápas v Bardejove nebol výnimkou, prebehlo zo strany zeleno-bielych fanatikov aj ich “nabudenie”.
Týždeň nato privítal Prešov Michalovce. Bol to zápas popredných mužstiev v súťaži, ktoré zväčša povzbudzujú aktívni fanúšikovia, vzdialenosť miest je tiež ideálna – no ako už na Slovensku býva zvykom, práve preto mal zápas potupnú atmosféru. Škoda, na druhej strane, ak má byť cenou za dobrú atmosféru zápasu lynčovanie fanúšikov zo strany polície a SBS ako naposledy v Michalovciach… Stručne a jasne – hostia organizovaný výjazd zrušili a mnohí prešovskí ultras zas majú na domáce zápasy zákaz vstupu.

V tej istej súťaži stoja za zmienku už len menšie kotle Rimavskej Soboty doma s Dubnicou (10ks) a Liptovského Mikluáša doma so Šaľou (15ks).
Na severe stredného Slovenska sa lúčili s jeseňou v štýle ultras, nuž pyro horelo na zápasoch Martina i Bytče. Čadčania zas dali dohromady temer 20 členný kotol. Vo fotogalérii prikladáme ešte fotku Námestova v Dolnom Kubíne ako aj fotku fanúšikov Strojára Krupina z tohto roka (žiaľ bližšie nedatovanú).

Ultras Baníka Horná Nitra vycestovali na autovýjazd do Lednických Rovní 15-ti a okrem fandenia okorenili zápas aj pyrotechnikou. V neďalekom Partizánskom sa hralo veľké mestské derby Slovan Šimonovany (niekdajší ligista) – Tempo Partizánske, ktoré prilákalo na tribúny v zlom počasí 800 divákov. Žiaľ z tohto regiónu dávno neprišli informácie o aktívnej podpore fans. Túlavé topánky mali fanúšikovia Šurian, ktorý sa objavili na “derby” v Tvrdošovciach, ako aj na zápase v Nitre.

V Seredi sme zaznamenali peknú návštevu cca 600 divákov a tradičnú podporu fanklubu “z tribúnky na stračej nôžke”. Petržalčania vycestovali tentoraz do Topoľčian a v domácej rozlúčke s Dunajskou Lužnou si spravili spoločnú fotku s hráčmi. Aktívne sa fandí v Bernolákove, kde privítali súpera z Mostu pri Bratislave i vycestovali v počte 12 ks k lokálnemu súperovi do Ivánky pri Dunaji. Hráčov nepodporili len hlasivkami, ale aj nastrihaným papierom a pyrom, ktoré sa neúspešne snažil uhasiť domáci príslušník SBS. Interisti zas využili výhodu “mestskej” súťaže, v ktorej hrávajú ich hráči a spravili si aktívny výlet do Svätého Jura.

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár