Nižšie súťaže: Fanúšikovia Bytče po pyroshow vykázaní zo štadióna

Toť naposledy sme písali, že o fanúšikoch Kinexu Bytča nebolo dávnejšie počuť a ľaľaho stará garda hneď vystrčila rožky! V Makove u lídra totiž hostili aj početnú výpravu fanúšikov z Bytče, ktorí sa postarali o výbornú atmosféru zápasu. “Početný fanklub FO Kinex Bytča svoju frustráciu z mizerného výkonu svojich miláčikov začal “riešiť” nešportovo a to vhadzovaním pyrotechniky a delobuchov na hraciu plochu. Hlavný rozhodca Medveď správne prerušil stretnutie, nakoľko by mohlo prísť k zraneniu hráčov a v 80.min poslal obidve mužstvá do kabín. Po vykázaní chuligánov mimo areál sa v hre pokračovalo” píše sa na stránke domáceho klubu. Podľa fb stánky “Fanúšikovia na Slovensku” bol hosťujúci kotol 60-hlavý a podporený niekoľkými Fanatikmi zo Žiliny.

Inak sme v nižších súťažiach toho počas posledných dvoch týždňov veľa nezaznamenali. Petržalčania nevycestovali na výjazd do Nového Mesta nad Váhom, kde však nechýbal domáci minikotlík. Zato na domácom šlágri 3. ligy proti s elánom hrajúcej Skalici už nechýbali, rovnako ako niekoľko fanúšikov hostí s mávacími vlajkami. V rovnakej súťaži sú pomerne pekné návštevy v Seredi, ktorú na domácich zápasoch zväčša povzbudzuje skupinka nadšencov podobne ako tomu bolo naposledy proti Novému Mestu nad Váhom. O aktivite Bernolákova sme písali už naposledy, vo fotogalérii uvádzame už zverejnenú fotku zo zápasu s Limbachom, keďže časovo spadá do tohto súhrnu.

Na strednom Slovensku dali po dvakrát menšie kotle na domácich zápasoch Liptovský Mikuláš i Rimavská Sobota. Líder 2.ligy z Podbrezovej hrá bez fanúšikov s ultra mentalitou, avšak na oboch výjazdoch ho podporili “rodiny s deťmi”, pardón “Geriatria+60”. Ako píšu chlapci z Liptovského Mikuláša, v sektore hostí nechýbali “starí páni z Pobrezovej, takzvaní „Železiari“. Ich repertoár nebol široký, vlastne len jeden pokrik, ktorý znel ako poškriabaná platňa, a to Železiar. Ale prišli na Liptov čo je chválihodné.” V druhej najvyššej súťaži ešte Prešovčania menším autovýjazdom podporili svojich hráčov v Dolnej Ždani a predstavili novú sériu nálepiek. Inak v nej zdochol pes, ako sa dalo čakať vzhľadom na “ultraatraktívny” systém súťaže.

Teda pre objektivitu, aby sa nezabudlo, Prešovskému klubu niekto na zápase so Spartakom B rozbil okno na autobuse, o čom už asi viete, keďže bulvár zaplavil lepkavý a nevábne voňajúci výsledok onanie niekoľkých pisálkov…

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentárov 6

 1. lalal píše:

  date aj z hokeja daco take lebo minulu sezonu to tu bolo

  • lukas píše:

   Ak mám dobré info. admin pre hokej sa hľadá. Minulý rok tu ale veľa ľudí šomralo, že sú už pomaly len hokejové sumáre. Tam je problém v tom, že hokej sa hrá 3x toľko čo futbal čiže je oveľa viac zápasov a je to dosť náročné stíhať naviac keď táto stránka funguje viac menej ako koníčková záležitosť ľudí čo na nej robia. Každý musí vidieť, že z toho určite veľké zárobky nemajú .. ak vôbec. Je to škoda, ale je to spôsobené tým, že scéna v SR je proste príliš malá. Keď sa robili hokejové sumáre do diskusii sa zapájali ľudia len z pár miest (PN, BB, ZV … ) iný buď o tom ani nevedeli, že o nich niekto píše, alebo sa proste nepovažovali za Ultras a nezaujímalo ich to (mám na mysli také fankluby, ako Skalica alebo Poprad či Košice). Je to škoda, lebo ja ako aktívny hokejový aj futbalový fanúšik vidím, že síce scéna na hokeji je jednoznačne čo do nejakej chuligánskej kvality slabšia (niekto by možno povedal že žiadna ale to by sa mýlil), čo sa ale počtov a produkcie týka myslím si, že je porovnateľná s tou futbalovou. Resp. pár rokou do zadu keď boli na vrchole tábory MT, BB, NR, TT, BA to bolo veľmi zaujímavé. Teraz je to slabšie, fajn sa prezentuje hlavne NR a tak isto Zvolen vypadá vizuálne veľmi schopne.

  • lukas píše:

   Ešte preklep. Namiesto TT tam má byť TN samozrejme

 2. knapp píše:

  Petržalačania do Nového Mesta vycestovali v počte 10 – 15 ks. Nie je to nič moc, ale stále zhruba dvojnásobok domáceho “minikotlíka”. Neviem, odkiaľ máte informácie, ale ten zdroj je dosť nanič. To, že o výjazde neviete neznamená, že sa neuskutočnil. Petržalčania boli dosiaľ na každom zápase vonku v tejto sezóne (hoci občas v menšom počte) a je tomu tak aj po Novom Meste.

 3. mthyx píše:

  ta tribuna v seredi je zabita xD

  • Mato píše:

   Takzvana vtacia budka.Ale dobre im je tam,tam chodia iba oni a clovek kery si po narocnej sobote na spartaku chce kludne pozret futbal na hlavnej tribune,vyluskat jadirka a popit pivo.