Nižšie súťaže: Horúco bolo v Leviciach, novým objavom na fanúšikovskej mape Sliač

V nižších súťažiach bol šlágrom zápas medzi Levicami a Petržalkou. Do Levíc pricestovalo približne 45 Bratislavčanov a stretnutie sa nieslo v horúcej atmosfére. Aktívni sú aj Martinčania a Čadca, sumár nižších súťaží zakončujeme predstavením nového zjavu na slovenskej fanúšikovskej scéne – Sliača.

V 9. kole II. ligy nastúpila Rimavská Sobota proti Šamorínu. Domáca ultras skupina Gemer Rascals sa zišla tentoraz iba v počte osem ľudí. Zo Šamorína pricestoval jeden fanúšik s vlajkou.

Počas uplynulého víkendu sa v rámci 7. kola III. ligy Západ hral šláger v Leviciach, kde pricestovala Petržalka. Domácich sa zišlo v kotli spolu 55-60 kusov, podporených o piatich ľudí z Komárna. Podľa údajov Levičanov, hostí došlo cca 45, podporených o fans Interu Bratislava.  “Atmosféra od začiatku zápasu vrie. A oba tábory hučia, čo to dá (hoci hostí na druhej strane takmer nepočuť). Na zápas bolo pripravené choreo z kartónov (Ultra Lions 96). Pod kartónmi menší baner s nápisom ‘yellow-green combat’ a nad týmto všetkým žlto-zelená sektorovka. Bolo odpálených pár dymovníc, delobuchy. Zápas sme vyhrali ako sa vraví o 5 minút 12 a to pomerom 2:0 gólmi v 89 .a 91. minúte,” opísal priebeh zápasu jeden z členov Ultra Lions 96.

Horúco bolo aj po zápase. “Za zmienku určite stoji ešte potýčka na konci zápasu. Keď sme sa pätnásti až dvadsiati proti hosťujúcemu sektoru, hostia preskočili zábradlie v približne rovnakom počte. Ťažko hovoriť kto vyhral alebo nevyhral. Kto tam bol videl a sám si spraví názor. V každom prípade to bolo oživenie a tešíme sa na odvetu, bude husto. Zápas sa dá z nášho pohľadu zhodnotiť ako podarený. Celkovo atmosféru na zápase ktorú vytvorili oba tábory nám môžu závidieť niektoré corgoň ligové mužstvá. Ďakujeme chlapcom do Komárna za podporu!”

Pohľad EngerauFans na priebeh zápasu vyzeral takto: “Vyzbieralo sa nás cca 47 (autobus a 2 autá). Vymetáme pár púmp  a v autobuse ako vždy super nálada. Do Levíc prichádzame pár sekúnd pred výkopom, tak sme naše pripravované choreo nechali na 2. polčas. Pri vstupe do „sektoru“ dávame o sebe vedieť dymovnicou a kotúčmi. Celý zápas sa niesol v dobrej atmosfére či na strane Petržalky alebo Levíc a samozrejme nemohli chýbať  pokriky, kde sme sa navzájom „slušne“ zdravili. Problém sme mali iba so skupinkou fanúšikov, ktorá radšej uprednostnila bufet ako support.  Aktívne fandilo zhruba 40 ľudí (prišli nás podporiť aj traja priatelia z Interu). V druhom polčase spúšťame pyro show. Zhruba 25 ohňov a 2 dymo s nápisom FCP. Na konci zápasu dostávame dva góly, ale aj tak sme hráčov vytlieskali. Po skončení zápasu zostávame v sektore a balíme vlajky. Cez ihrisko práve išla skupina fanúšikov Levíc a Kentucky fans z Maďarska. Príliš veľkú pozornosť sme im nevenovali až pokiaľ nás nezačali opäť zdraviť. Samozrejme sme ich pozdravili aj my a ako slušnosť káže, chceli sme si s nimi „podať ruky.“ Kto vyhral bitku je asi ťažké povedať, každý bude hovoriť svoju verziu. Kto vie ako by to skončilo keby neprišli ACABi, ale pravda je, že to mohlo skončiť aj horšie. Nie rečami kto si koľko udrel, ale kto má koľko ľudí na CPZ. Z Levíc sme si priniesli prehru a jeden suvenír. Tešíme sa na ďalší spoločný zápas u nás v Petržalke. IWE.”


V piatom kole III. ligy Východ hostil Fomat Martin vedúce mužstvo tabuľky Košice B. Domáci sa zišli v počte 30 ľudí. “Pred zápasom vyvesujeme transparent ‘SFZ, ÚLK, Mesto Martin-spojili sa pre futbal.’ Od začiatku sa púšťame do fandenia, ktoré neprestáva ani po inkasovanom góle. Počas druhého polčasu hráči vyučujú doterajšieho lídra ligy a postupne mu dávajú päť gólov a tým graduje aj naše fandenie. Skúšame prekrikovačku, ale dedinsky divák sa ‘nechytá’, a tak sa bavíme po svojom. Posledných 10 minút fanaticky spievame chorál ‘Čóóó nastanééé…’,” opisujú Martinčania z ich strany vydarený zápas.

V ďalšom zápase vycestovali Martinčania do Lučenca. “Napriek tomu, že tento zápas sa hral v utorok ako dohrávka, náš počet na tomto výjazde bol vskutku chválitebný. Bolo to len dôkazom toho, že keď naozaj chceme tak sa vieme nazbierať aj v solídnych počtoch.  Pri štadióne v Lučenci na nás už čaká dobrá osádka dementov z Rimavskej Soboty. Keďže prichádzame ako inak neskoro, vstupné z nás nedostane ani hustý biľetár so zrasteným obočím a striami na bicepsoch. Za oslavných fanfár domácich sa dostávame do nášho sektoru, ktorý je na sedenie a je oplotený viac ako medvedia voliéra v Bojniciach. Posadáme si teda každý na svoje vyznačené miesto v klietke a spúšťame hukot, ktorým sa snažíme našich chalanov dotlačiť ku gólu. Fomat prehrával už keď sme prišli a ani naša podpora hráčom tentokrát nepomohla zvrátiť výsledok na našu stranu. Počas zápasu sa v sektore objavujú traja sypači v tričkách security, ktorý však patrili na našu správnu stranu a teda nerobili zbytočné problémy (možno aj nepatrili, ale proste boli len traja). Fanatizmus ku koncu zápasu vrcholí, hučíme ešte hodnú chvíľu po konci a ďakovačke s hráčmi,” opísali výjazd Ultras Martin.

Po stretnutí proti Lokomotíve Košice sa Martinčania pozastavili nad neschopnosťou vedenia mesta dlhodobo zabezpečiť pre futbalistov vhodný štadión. Taktiež im prekáža početná prítomnosť polície na ich zápasoch: “Naše opakované sledovanie, kontrolovanie a dokumentovanie fízlami považujeme za výsmech tomuto štátu a systému. Je to trápne, je to zbytočné. Nepovažujeme za adekvátne aby sa peniaze všetkých daňových poplatníkov míňali na nezmyselné sledovanie partie mladých ľudí, ktorá sa chce zabaviť na futbale. Vytváranie databázy kriminálnikov, by malo v tomto nefungujúcom štáte fungovať úplne niekde inde, určite nie na futbalových štadiónoch. Následné provokácie, pokus o vyvolanie konfliktu či nájdenie zámienky už považujeme za skutočnú úbohosť našich tzv. strážcov zákona. Odkazujeme im, že my na rozdiel od nich máme svoju hrdosť, česť a rozum a že náš svet nám nikdy nezničia!!!”

Slovan Kúpele Sliač

V majstrovstvách regiónu – Stred (IV. najvyššia súťaž) sa hral zaujímavý zápas medzi Čadcou a Žilinou B. “Na tento atraktívny zápas sa v deň zápasu na ovále stretáva osem podnikateľov vo financiách. Hrali sme doma a celý zápas sme to dávali jasne najavo: hukot, fanatizmus, demencia, bitka v sektore, pokus zapojiť do supportu aj tribúnu a nesmeli chýbať pozdravy hosťom a ochrancom zákona. Keďže bol očakávaný príchod aj obávaných hosťujúcich chuligánov európskeho rangu, tak sme nič nenechali na náhodu a v zbroji máme luky, praky a pištole. Zápas sme vyhrali 1:0 a tak po ďakovačke s hráčmi sa ideme venovať podpore a rozvoji kultúry v regióne,” opísali zápas Ultras Čadca.

Zaujímavým zjavom na slovenskej fanúšikovskej mape je Sliač. Domáci tím Slovan Kúpele Sliač hrá I. triedu Oblastného futbalového zväzu Zvolen, čo je siedma najvyššia súťaž. Sliačania v poslednom čase zmobilizovali svoju fanúšikovskú základňu a dokážu sa zísť približne 30 ľudí v kotli. Na začiatku tejto sezóny si dali urobiť vlajky a bubny, najnovšie si nechali spraviť aj klubové šále. Samozrejmosťou sú výjazdy na ihriská súperov, a to najmä klubovým busom s hráčmi. 

Pridaj komentár

komentárov 45

 1. Majooo píše:

  SLIAC DO TOHOOOO!

 2. jakub_su píše:

  v prvej triede to ide, ale v majstrovstvách regiónu nie 🙁

 3. koko píše:

  dnes 30.9. NAVSTIVILI CHULIGANI EUROPSKEHO FORMATU ZO ZILINY ZAPAS TEPLICKA-CADCA A HOSTIA PRICHADZAJU O VSETKY VLAJKY DOKOPY 4KS 😀

  • Admin píše:

   pošli info na admin@ultras.sk, prípadne aj foto… dík

  • koko píše:

   fotky najdes na hooligans.cz nech tu nikto nelutuje cadcu ked dokazu mat na nete silne reci tak mozu za to niest aj nasledky!a este jedno cadca navzdy zlto-zelena!

 4. GH píše:

  truhla88, ty nešťastník, to vám už vlastná sila nestačí, že privolávaš pomoc z Polska? Z KN bolo v Leviciach dokopy 5 chalanov. Z toho si taký posratý?

 5. Ultras96 píše:

  truhla88: Chlapec,u mna nepostupujes 😀 😀

 6. truhla88 píše:

  A sale Hutniku nosit budeme a v Petrzalke vas budu cakat aj kamarati s Polska

  • Pravda píše:

   ked ti vasi kamarati z Polska budu vyzerat tak ako vy,tak uz teraz sa vas bojime,he hee…

  • staffbull LV píše:

   ejha..to ste sa tej strkanice tak zlakli ze si domov potrebujete volat kamaratov az z Polska? 😀 nech donesu krówky..kupim zo dve kila..

 7. staffbull LV píše:

  No bitku by som bitkou nenazval..to bola obycajna strkanica s par vzduchom chladenymi pozdravmi..uz duplom sa hadat kto dostal a kto by dostal je volovina..viacero silnych kusov z oboch stran sa nezapojilo..hlavne kvoli triezvemu rozumu..vsetko to tocila kriminalka..aj pri bitke boli…a hlavne povodne sme vobec nesli po bitke ale sa fotit..ale aj tak dobre 😀
  bohuzial jeden z petrzalky noz mal..LV jeden chalan na hrudniku porezany a dvaja potrvdili ze po nom siel s nozom..tym nehadzeme vobec vsetkych do jedneho vreca..debil sa najde vsade…
  choreo a atmoska super..kiez by bolo viac takychto zapasov 🙂

  • engerau píše:

   Prosím ťa.

   Vedel by si mi zistiť ako vypadal ? Oblečenie alebo niečo čo by ho dokázalo identifikovať ?

  • valibuk píše:

   nechceli sa s ami fotit?? inak pekne gesto to choreo proti sovinizmu!!!

  • fcp píše:

   Nechce sa mi tomu verit ze tam bol noz, ale musime medzi sebou zistit kto to bol ale nevyzerali ste priatelsky ked ste isli k nam 🙂 preto ta reakcia

  • staffbull LV píše:

   pozreme video..nejaky zostrih sa moze aj uvolnit hadam..skusim vam to zistit ktory to bol s tym nozom..to skutocne na takuto veselicu nepatri..vsetci sa chce vratit domov zivy..ja som hned vedel ze to nikto nepochopi tak ze sa ideme fotit 😀 a ked ste zacali spievat tusim: co vas tak malo… 😀 tak uz sa to rozbehlo..ale dobre..

  • Engerau píše:

   Keď tak to pošli na engerau@engeraufans.sk

  • truhla88 píše:

   Pani z LV,zdravim vas a chcem sa opytat na ten noz.Je to uplny nezmysel,lebo keby sa take nieco stalo,urcite bi som o tom mesel vediet ja!

  • staffbull LV píše:

   k tomu nozu..chalani ani po pozreti videa nevedeli urcit ktory to bol..fakt je ten ze tu ranu tam mal.. ci si to vymyslel neviem..tvrdili to dvaja..je to uz jedno..nic sa nestalo vazne a to je hlavne..

 8. engerau píše:

  To ,že sa použil nože je čistá …….

  Ja som hovoril ,že nech si nedávajú šále Hutnik Krakow..

 9. telefon píše:

  nože, zachvilu začnite jebať po sebe molotovy atd…inak chcem sa spytat na inter….existuje este stále niečo ako IRF? chodia este na futbal…na petržalku, na dubravku….?? dakujem za odpovede ludi ktorí vedia niečo..

  • Warrior_F.C.S.T. píše:

   ale sak co jak sa hovori::: KAZDY VALCI JAK MUZE MY VALCIME NA NOZE :-)))) ne???? Sem tam neaka ta bodna rana sa prepece 😀 ale ne nech vam nejebe s tyma nožma :-/

 10. elementBB píše:

  nože ? jebe vám už nieste v Krakowe

 11. rassto lv píše:

  Tak páni Engeraufans. O akej vyhratej bitke to hovoríte ? Ja som to celé ukludnoval a držal naších na uzde. Samozrejme boli tam policajti a kriminálka. Došlo len ku pár stretom jednotlivcov a tam nevyhral nikto. Mimo iné máme to aj na videu, a ani tam nieje vidieť, niekoho víťaztvo. Ale niake krvavé ústa tam je vidieť , ale len vaších. No napriek tomu to nepovažujeme za víťaztvo. Kedže tam boli vyjebaný fízli a ten s kriminálky sa mi okamžite vyhrážal, tak som nemal na výber a tvrdé jadro sa do ,,strkanice,, nezapojilo, a už vôbec nie do bitky. No a na záver ked ste odchádzali mi prišli podať aspoň traja z vás ruku. Asi vedeli že prečo.

  • telefon píše:

   valibuk: v BA a antifacky fanklub…? to mi nejako nesedi pokial viem ze v rovnkaom meste je aj USP 🙂

  • Paldo píše:

   takze asi Tebe patri vdaka co som spomenul v mojom predchadzajucom komente.. Dik

  • valibuk píše:

   interisti obcas chodili na stare skp este ked tam chodili dubravsky skinheadi ale to uz je dobrych 10 rokov… inter nema druzbu z nikym iba jednotne kontakty pravicoveho druhu.. tak ako neni cely slovan usp, tak neni cely inter irf a ani cela petrzalka engeraufans… treba rozlisovat

 12. Painbringer píše:

  Nechapem ako vyholeni,potetovani,svalnati a ohaknuti v steinaroch velki chuligani z levic nerozbili sracky z petrzalky..

  • Ultras96 píše:

   Painbringer:Mas to zhodnotene v oboch reportoch.jednak PZ,jednak tam boli ludia co sa snazili oba tabory kludnit.
   A nezapajali sa vsetci do bitky a to najhlavnejsie nebolo to nic organizovane,

   fcp:To co si sem pisal len potvrdzuje to co si o vas niektorych myslime.Nabuduce si radsej rozmysli co sem pises.My sme frnaky rozbite nemali 😉 A neviem co tu este stale rozoberas kto vyhral a kto nie.

  • valibuk píše:

   to co si robia piknikovci petrzalsky, interisticky alebo slovansiticky si netreba milit z tvrdim jadrom…

 13. fcp píše:

  Totalne odveci komentar k zapasu LV – Fcp, vyjadrenie len jednej strany a este hlupe. Jasne ze nas nepoculi, ked sani hucali a nebolo nas 300, ale ani my sme ich nepoculi a tie posily z Interu boli az tri, takze zase zavadzanie. A tu bitku dobre vedia, kto vyhral, ale je im blbe priznat, ze dostali doma.

  • LV píše:

   Nebudem riešiť kto vyhral alebo nevyhral bitku ale používať nože a kradnúť oblečenie ste ako cigáni

  • engerau píše:

   Nestihol som poslať report..admin to už aktualizoval …

   A k tomu ,že nás nebolo počuť som sa vyjadril v guestbooku.. veľká diaľka a žiadna tribúna = ani jeden tábor nebol počuť 😉

  • Pravda píše:

   staci ked sa pozriete na fans Petrzalky,vyzeraju ako banda asocialov,hned vam je jasne,ze kto asi vyhral…Boze vy ale vyzerate ako psi z utulku…a vytahovat noze,hm,tak to ano…made in cigani…

  • Warrior_F.C.S.T. píše:

   Nože?? Krakow može ist dopiče 😀 …LV.. tak dufam ze odplata bude na vašej strane teda :-))))

  • fcp píše:

   Kktina, ziadne noze tam neboli

  • I.W.E píše:

   Odplata?? Nechcem sa do toho starať,na tom zápase som nebol,nemohol som.. Ale poznám EngerauFans.. Neverím že by jeden z nich mal pri sebe nôž,a už vôbec nie že by ho vytiahli.. Ak hej,musel to byť jednotlivec,netreba tu hádzať všetkých do jedného vreca ako bolo spomenuté.. A vy ešte odplatu nebodaj chystajte.. 🙂

  • LV píše:

   fcp: a chalanisko od nás sa dorezal sám nie? Chlapci vyčistite si rady

  • staffbull LV píše:

   nie je za co chystat odplatu..nie ste ako hurbanovo ktore na cele s olasakmi na nas vybehlo s palicami a nozmi..a vobec sa za to nehanbili..

 14. Marek píše:

  Pekne Levice aj Petržalka, Martinu prajem postup…

  • Paldo píše:

   k zapasu s LV .. nerieste tu niaku bitku ktora sa ani nestala.. bolo to len niake strkanie sa a vzhladom na prislusnikov v civile a aj munduroch sa z jednej aj z druhej strany snazili tí ludia co trochu premyslaju v tychto okamihoch a za pritomnosti panov spomenyutych vyssie situaciu upokojit (za seba Dakujem lebo kvoli strkanici niekomu nieco vysvetlovat na stanici) Zapas super aj atmosfera s prispenim oboch taborov prizvukujem (koho bolo /nebolo pocut je subjektivne) ale prinosom boli oba tabory na stadione kvoli atmosfere ktoru malokedy vydavat aj na 2. alebo 1.lige . Ta situacia co sa tu riesi ,,s nozom ” tak sa mi to osobne nezda ale uz aj vo svojich radoch hladame tohto ,,fer chlapika” a poriesime si to ak prideme kto.. lebo ked uz sa nieco strhne tak sa ma ist ferovo.. verim ze Vasmu chalanovi nic vazne nestalo a su to len niake skrabnutia aj ked to u nas kazdy odsudzuje a cast tomu stale neveri a to nepatrim k tym fans co len na futbale stoja a luskaju jadierka 😀 Este dodam ze najskor nebyt asi skupiny kamosov z KN u Vas tak by k nicomu nedoslo lebo mali najviac horuce hlavy(ak mali cerveno fialove saly) .. a jednemu chalanovi od Vas patri respekt ako to tam zvladol a za Vas hasil situaciu pred organmi ked tam sliedili pomedzi nas v dave a cakali len na podnet .. takze dakujem za super nedelu B) I.W.E.

   PS: naozaj nerieste bitku .. lebo nebola ..bola to len taka mela 🙂 Dik

  • Ultras96 píše:

   Paldo cerveno fialove tazko kedze Komarno ma farby fialovo biele. Bol to sal Hajduku Split.