Nižšie súťaže: Jarný rozbeh

Jar prepukla naplno už aj v nižších súťažiach. Niektoré futbalové mužstvá majú za sebou jeden, iné už tri zápasy. Postupne sa prebúdzajú aj ich fanúšikovia, ktorí sa vďaka pripravovaným reorganizáciám súťaží dočkajú zvlášť dramatických bojov o postup takmer vo všetkých ligách. Snáď tak okrem táborov, ktoré boli aktívne na jeseň pribudnú na fanúšikovskú mapu Slovenska ďalšie skupiny fanúšikov či ultras.

Prvý prehľad začneme od západu Slovenska, kde Petržalčanom zatiaľ jar nevonia – futbalisti prehrali čo sa dalo a fanúšikovia nejak nechcú vyliezť spod zimných perín, i keď ich do fandenia povzbudzuje nová bojovne ladená pieseň. Zato v Seredi to žije od začiatku jari! Fanúšikovia favorita súťaže za svojimi hráčmi vycestovali do vzdialenej Nemšovej, aj do blízkych Šúroviec a pripravili svojim hráčom domáce prostredie. Škoda že sa neodohral súboj hlasiviek na ich domácom zápase s Petržalkou, na ktorom hostia chýbali.

Po zimnej prestávke zložili na oboch domácich zápasoch kotol ultras z Komárna. Aktívni fanúšikovia v malom počte prežívajú aj v Novom Meste nad Váhom, keď sa v pár kusoch vydali do Skalice k top družstvu súťaže. Okrem bodu od futbalistov si pochvaľovali domácich fanúšikov, ktorí si ctia tradície tohto regiónu a privítali hostí páleným potešením.

Pozitívne správy prichádzajú z hornej Nitry. Baníkovci pripravili na úvod jari proti Veľkým Ludaniciam choreografiu – 20 metrov dlhú presvecovačku doplnenú pyrom – stroboskopmi, wroclawmi a zelenými dymovnicami. Dvadsiatka fanatikov hnala hráčov za víťazstvom. Formu potvrdili aj výjazdom do Galanty v počte 9ks.

Kým Baníkovci povzbudzujú víťaziace družstvo, chlapci z druholigového Liptovského Mikuláša si už zvykli na boj o záchranu. V počte 15 fanatikov videli márny domáci súboj proti Prešovu. Druhý zápas jari absolvovali v desiatke na výjazde v Podbrezovej: “Pri bráne štadióna nás čakalo asi 15 SBS-károv, ktorí nás vonku v nevľúdnom počasí po jednom prešacovali, kontrolovali vlajky, občianske preukazy a zakázali nám jednoručky.” Napriek obvyklej prehre sa fanúšikovia liptovského Tatrana dobre bavili a vytvorili hráčom domáce prostredie, keďže im nemal kto konkurovať. Podbrezová to ťahá za postupom do prvej ligy, ukazuje sa ale, že aktívni fanúšikovia domácich či hostí nie sú na tribúnach štadióna “Na kolkárni” vítaní.

Pre fanúšika lepšie prostredie vládne na dolnom pohroní, kde v Dolnej Ždani hráva svoje zápasy klub zo Žiaru nad Hronom. Prvý domáci zápas tam videlo 1200 fanúšikov, ktorých kulisa bola využitá k natáčaniu videoklipu ku klubovej hymne.  V takomto prostredí je šanca, že aktívni fanatici z tohto kúta Slovenska jedného dňa obnovia svoju činnosť. Ultras z Rimavskej Soboty dali o sebe vedieť výjazdom do Bardejova na dvoch autách.

Ultras Tatrana Prešov začali jar v Liptovskom Mikuláši v počte desať. Vyrývanie do domácich sa im “vrátilo” cestou domov, kde vo vlaku narazili na úhlavného nepriateľa z Košíc a prišli o nejaké suveníry. Zeleno-bieli dali potom na domácom zápase proti béčku Trnavy dokopy menší kotol. Dvadsaťčlenné vytrvalo fandiace kotle hnali futbalistov Bardejova v dvoch domácich súbojoch a podobné počty na dvoch jarných domácich zápasoch zložili Michalovčania.

Jedna z najväčších výtržností v súvislosti s organizáciou športového podujatia za posledné roky sa odohrala vo východoslovenskej dedinke Huncovce. Tu na “domácich” zaútočili “hostia”, lebo sa na futbalovom ihrisku cítili ako doma, čo “domáci” nechceli nechať len tak. Že sa po tomto incidente, kvôli ktorému sa futbalový zápas ani len neodohral nespustila lavína reportáži s dramatickým hudobným podmazom, blogov končiacich zvolaním “dokedy budeme čakať na prvého mŕtveho!!!” a televíznou debatou naslovovzatých odborníkov typu Sepeši je skutočne nepochopiteľné. Aspoň že sa “činí” polícia, ktorá stihla okrem útočiacich “hostí” rozdať obvinenia aj na strane brániacich sa “domácich”. Šak rovnoprávnosť musí byť…

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentáre 3

  1. filip_skf píše:

    Ešte by som opravil informáciu zo zápasu Sereď – Petržalka. Hostia v Seredi boli v počte cca 15 ks a povzbudzovali celý zápas…

  2. fanda píše:

    zaslúžia si úctu tieto menšie tábory z nižších líg, že naďalej podporujú svoje tímy !!! len tak ďalej, makajte na sebe!! a podporujte svoje lokálne kluby!!!

  3. fanda píše:

    veľmi dobrá robota admin!!! dobre sa to číta, pekne zhrnuté…