Nižšie súťaže: Nuda v lete? Kdeže!

Fanúšikovia klubov z nižších futbalových súťaží majú za sebou prvé kolo Slovenského pohára a väčšina aj prvé zápasy novej ligovej sezóny. Fakt, že v lete na tribúnach nuda nikdy nie je ukazuje aj prvý novosezónny súhrn.

Fantastický rozbeh sezóny na dvoch domácich zápasoch majú za sebou ultrafanúšikovia Nitry. Už proti Dubnici povzbudzoval zhruba 50 členný aktívny kotol. V druhom kole proti Seredi bol kotol ešte početnejší a fanúšikovia si pripravili choreografiu na tému spojenia síl medzi hokejovými – početnými a hlučnými – fanúšikmi nitrianskeho HK a futbalového klubu. Po konci stretnutia ešte predviedli vydrenú pyrošou. Hostí do sektoru prišlo zhruba 20, okrem nich sa jednoduchými pokrikmi k výbornej atmosfére zápasu pridávalo aj množstvo sereďských jadierkárov na hlavnej tribúne.

Aktívny prístup ukázali aj na hornej Nitre, kde 25 fanúšikov vyrazilo autobusom na prvé kolo pohára do Kanianky: “Support počas celého zápasu, argentína, pyro, ale aj menšia roztržka s miestnymi vidlošmi a nakoniec aj príchod ACAB-ov.” Liga tiež prebudila štadión Slovana Levice, kde privitali nováčika z Borčíc: “Zišli sme sa asi tak v počte 20 kúskov. Prvý polčas priemerný support. V druhom došla búrka s krúpami, museli sme pobaliť vlajky a presunúť sa na tribúnu, kde sa fandilo ďalej. Pripájali sa k nám aj ďalší ľudia z tribúny.” Na ďalekom západe (Skalica) privítali v prvom kole béčko Trnavy, ktorej fanúšikovia využili voľný víkend (odložený zápas so Slovanom) a docestovali v počte približne 15.

Vďaka reorganizácii súťaží bolo premiér vo vyššej súťaži ako maku, jednu takú zažili aj verní ultrafanúšikovia Nového Mesta nad Váhom doma proti rezerve Slovana Bratislava. Vpred hnal domácich tradičný počet kotolníkov, ktorí sa potom v počte 9 hláv vybrali povzbudiť zeleno – bielych aj v druhom kole do Červeníka, kde hráva svoje domáce zápasy béčko Spartaka Trnava. Iné problémy majú chlapci v Púchove, kde aktuálne mestské zastupiteľstvo rozhodovalo o budúcnosti mužského futbalu v Púchove, ktorý môže zachrániť len jeho prevzatie mestom: “Na prvý zápas kvôli dovolenkám a akciám sme sa zošli síce v skromnom počte, ale pripravili sme si transparenty, pretože v Púchove sa bude pondelok rokovať o celkovej existencií Púchovského futbalu (čo môže znamenať zrušenie mužov) tak dúfame, že nám v Púchove futbal nezoberú.” 

V Liptovskom Mikuláši sa predstavil Trebišov a domáci fanúšikovia: “Augustové zápasy sú veľakrát o dovolenkách, festivaloch alebo iných akciách fanatikov, ktoré počas iných dní v roku nestihneme uskutočniť. Nakoniec sa nás v sektore zišlo asi 15 a support bol naozaj kvalitný. Od začiatku až dokonca sme šli nadoraz. Bavili sme sa po svojom a zábava gradovala. Naši mali miernu prevahu, ale finálna fáza opäť kolísala. Prehrali sme nešťastne 1-2. Teší fakt, že hráči po zápase uznali, že aspoň my na tribúne sme odviedli svoju robotu na 100 % a poďakovali nám.” Rimavská Sobota začala sezónu doma proti Lokomotíve Košice, s ktorou pricestovalo zhruba 10 fanúšikov železničiarov. Domáci fanúšikovia o zápase napísali: “Sezónu sme začali nezvyčajným spôsobom: víťazstvom. Vyhrali sme po neuveriteľných ôsmych mesiacoch na domácej pôde, naplno sme zabrali i my na tribúne. Hneď v prvom kole nastalo to, na čo nie sme zvyknutí niekedy celú sezónu, a to príchod hosťujúcich fanúšikov z Košíc. Taktiež sa “sprísnili” bezpečnostné opatrenia na štadióne, napr. usporiadatelia majú miesto trojky v krvi len 2,3 promile…” Nasledujúci piatkový večer cestovali Soboťania do Moldavy nad Bodvou, kde sa po dlhšom čase znova hral futbal – žlto – modrí totiž treťoligové zápasy hrali mimo mesto. Na zápas tak bola zvedavá početná kulisa domácich divákov, ktorú pobúril príchod a fandenie 8 hosťujúcich fanúšikov na “maďarskej zemi” v tričkách so slovenskou trikolórou.

Michalovským fanúšikom chutil najmä druhý domáci zápas, v ktorom na Zemplín docestovalo B družstvo Košíc a s nimi aj spriatelení  žlto – modrí fanúšikovia. Domáci cca 20 členný kotol v jednotných modrných tričkách preto fandil celý zápas v sektore hostí vedľa kotla Košičanov, v ktorom bolo zhruba 15 fanatikov VSS. Vytvorili tak na štadióne tú správnu atmosféru.

Pre milovníkov letného futbalu ešte pridávame galériu toho naj z nižších súťaží…

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

1 komentár

  1. Niktos píše:

    Ta 2. liga (zapad aj vychod) je tusim zaujimavesia jak 1. A to sa este nehrali tie najlepsie zapasy…