Nižšie súťaže: Obhliadnutie sa za septembrom

September na tribúnach nižších súťaží – to boli štyri zaujímavé víkendy. Prinášame spätné obhliadnutie sa za každým z nich.

Prvý víkend (6. – 7.9.2014)

Potešiteľná správa prišla zo Zvolena, i keď z tribún v Ružinej, kde musí v tejto sezóne Lokomotíva Zvolen pôsobiť. Vďaka spolupráci s klubom, ktorý aktívnych fanúšikov chce a poskytuje im preto zadarmo autobus na “domáce” zápasy sa v súboji proti béčkovým Košiciam objavil zhruba 25 členný kotol za vlajkou PNG. Okrem hlasivkovej podpory si pripravili aj menšiu choreografiu z modrých a červených papierov, ktoré doplnil nápis “ULTRAS”. Aj napriek stiesneným pomerom, ktoré tribúny v Ružinej poskytujú, to dalo dobrý efekt.

Choreografie nie sú v nižších súťažiach každodenným zjavom, tobôž nie na výjazde za súperom. Výnimkou bol po dlhom čase hraný “derbyzápas” medzi Trebišovom a Michalovcami, na ktorom hostia vytiahli žlté a modré pásy doplnené nápisom “Naše farby sú ostrejšie” (Michalovce i Trebišov majú rovnaké klubové farby). Dobrý efekt dalo aj fandenie v rovnakých tričkách. Po víťazstve bolo pri ďakovačke s hráčmi odpálených niekoľko bengálskych ohňov.

Z ostatných táborov stojí počas tohto víkendu za zmienku Nové Mesto nad Váhom, ktorého fanúšikovia doma v tradičnom počte odfandili temer celý zápas napriek xy-tej prehre a suverénne poslednému miestu v tabuľke. V Rimavskej Sobote sa napriek atraktívnemu súperovi (Tatran Prešov) kotol zišiel až v druhom polčase a keďže ani hostia nedošli, atmosféra zápasu za veľa nestála. Na Hornej Nitre to bolo po hodoch (zápas so Senicou) slabšie s počtami, ale fandilo sa celý zápas. Na výjazde v Šamoríne nechýbali verní fanúšikovia ŠKF Sereď..

Druhý víkend (13. – 14.9.2014)

Pekná návšteva prišla na “podtatranské” futbalové derby medzi Liptovským Mikulášom a Popradom. V sektore hostí sa objavilo približne 30 fanúšikov Popradu, avšak aktívnych z nich bolo len pár kusov. Napriek tomu je to posun vpred, lebo ako sme konštatovali v predošlých sumároch, napriek vysokým návštevám sa na tribúnach v Poprade doteraz žiadna aktívna skupina neobjavila. Domácich bolo na zápase zo 10, vydali zo seba všetko, aby navodili pravú futbalovú atmosféru.

Púchov sa predstavil na pôde neďalekých Lednických Rovní: “Oba tábory máme medzi sebou priateľské vzťahy, tak sme si pripravili spoločné choreo a pyro.” Piati Novomešťania vycestovali na zápas do Skalice. V Michalovciach dali domáci proti Lokomotíve dokopy zhruba 30 členný kotol, po zápase sa s hráčmi znova rozlúčili pyrom. Hostia docestovali jedenásti, avšak nijak sa neprejavili.

Tretí víkend (20. – 21.9.2014)

Zvolen hral znova “doma” a jeho fanúšikom futbal zjavne zachutil, nuž sa na tribúnach v Ružinej objavili v ešte vyššom počte než naposledy. Okrem fandenia a jednoručiek si na úvod zápasu pripravili choreografiu s motívom mesta a klubu a nápisom “Liberta pre gli ultras”.

V košickom derby sa stretla Lokomotíva s B-mužstvom MFK Košice. Domáci znova na zápase nechýbali, avšak opäť boli mĺkvi… Hostia boli na zápase tiež prítomní v zhruba 30 člennom počte. Menšiu skupinku aktívnych fanúšikov bolo konečne možné zaznamenať aj na domácom zápase Popradu.

Rimavská Sobota vycestovala ešte počas týždňa v počte 14 kusov do Žabokriek, kde hráva svoje zápasy Martin. Ich cieľom bolo tretie pohárové kolo, avšak zápas stihla len štvorčlenná skupinka, ktorá prišla načas. Ostatní prišli akurát v čase, keď rozhodca zápas pre nespôsobilý terén predčasne ukončil. Dohrávka sa udiala až v prvý októbrový deň a hostia vycestovali už len pätici. Počas sledovaného víkendu ale zažili Soboťania doma šok, keď sa ich kotol na domácom zápase proti Liptovskému Mikulášu zbieral počas celého zápasu a tak hostia, ktorí na zápas docestovali v 12 člennom počte, nemali na tribúnach súpera a vytvorili hráčom domáce prostredie: “Zápas sme síce po 90. minútach prehrali 1:0, no na tribúne sme chalanom z Gemeru dali jasné K.O.” Domáci to zhodnotili ako “hanba na 1000 rokov”.

Hornonitrancov nepotešili Technické služby mesta Prievidza, ktoré týždeň pred domácim zápasom s Modrankou prenajali hlavné ihrisko turnaju hráčov frisbee. Vďaka dažďu a charakteru hry ho hráči frisbee kvalitne poorali a futbal sa tak z Prievidze musel sťahovať do Handlovej. Domáci tam napriek tomu dali dokopy 20 členný kotol. Fanúšikovia Serede sa postarali o futbalovú atmosféru na výjazde za svojimi hráčmi, ktorých súperom bolo B-mužstvo Slovana Bratislava. Škoda, že ich domáci support je do veľkej miery závislý na výsledku zápasu…

Štvrtý víkend (27. – 28.9.2014)

Výborný zápas z pohľadu futbalovej atmosféry priniesol súboj Rimavskej Soboty so Zvolenom. Domáci sa po minulotýždňovej potupe nenechali zaskočiť a zložili zhruba 25 členný kotol. Hostí docestovalo približne 60. Oba kotle fandili celý zápas od prvej do poslednej minúty, zápas tak bol bez hluchého miesta: “Atmosféra skutočne stála za to, ktovie kedy sa takej dočkáme najbližšie z oboch strán. Všetci sme si futbal užívali, vrieskali, hnali našich dopredu, vedenie dozadu, vlastne do riti kam aj patria. Futbal sa má hrať pre ľudí a nie pre vlastné vrecká, ale to títo chuji ešte nepochopili.” napísali o zápase domáci. Hostia, pre ktorých to bol vôbec prvý futbalový výjazd, si naň pripravili aj menšiu choreografiu: “Autobus sme preplnili, to bolo príjemne prekvapenie. V sektore sme ale mohli každý zo seba vydať ešte viac a to všetci vieme!”

Nitrania hrali regionálne derby so Šaľou, na ktoré sa kotol modro – bielych vopred mobilizoval. Napriek remíze vyše 50 ultras Nitry fandilo verne až do konca. Regionálne derby sa hralo aj v Nových Zámkoch, kam vycestovali desiati Komárňanci. V liptovsko – oravskom derbyzápase zas Liptovský Mikuláš privítal Dolný Kubín: “Support z našej strany bol kvalitný až na pár výkyvov, keďže nám chýbal bubeník. Počas väčšiny zápasu sme hnali chalanov za troma bodmi, čo sa nám aj nakoniec podarilo a po výsledku 4:0 môžeme byť spokojní všetci, čo sme svojimi hlasivkami podporili chlapcov na trávniku.”

Iné starosti majú fanúšikovia druhého Tatrana v súťaži – toho prešovského. Hra je mizerná, vedenie proti ultras, mužstvo dokonca istý čas posledné v 2.lige… To pohlo žlčou fanúšikov a tak prišli na zápas proti Lokomotíve Košice s transparentmi proti vedeniu klubu: “…lebo dostávať výprasky od Michaloviec, Zvolena, Trebišova nie je absolútne prípustné. Takéto kluby by mali mat rešpekt zo značky Tatran Prešov, lenže v súčasnosti je Tatran Prešov poväčšine len na posmech a po body si tu chodia mužstvá z okolitých dedín. Je nám jasne, že žiadnymi transparentmi situáciu nezmeníme, no našou úlohou je dostať ľuďom do povedomia to, v akej situácii sa náš milovaný Tatran nachádza. Ak bude treba budeme bojovať proti vedeniu a celkovej filozofii klubu až do konca… Lebo značku Tatran Prešov netvoria ziskuchtiví funkcionári, ani primadony behajúce po ihrisku, ale tvoria ho legendy klubu a predovšetkým my fanúšikovia !!!” . Na zápase aj bolo prítomných aj 25 fanúšikov Lokomotívy, ktorí povzbudili svoj tím.

Michalovčania mali možnosť dvakrát postaviť kotol doma – v týždni na pohárový duel proti Podbrezovej i cez víkend proti Popradu. Obe možnosti využili. Fanúšikov Nového Mesta nad Váhom sa zišlo stabilných 10. Tentokrát to síce nebol celozápasový support, ale: “Druhý polčas sme húkali jak to len išlo, ale nepomohlo to a prehrávame aj ďalší zápas, na čo sme si už zvykli. Na konci zápasu odpaľujeme niekoľko bielo-zelených dymovníc.”  Levičania sa zišli na zápase proti Vrbovému v počte 25-30 kusov. “Kedže idú voľby, dali sme súčasnému primátorovi transparentom najavo, že by mal prestať “vládnuť”, predávať naše mesto a svoju politickú kariéru zabaliť.”

Na záver rubrika “nás ten fotbal nezajímá, hlavní je ta atmosféra…”

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentáre 3

  1. XY píše:

    Dufam ze tuto sezonu sa uz prebereme kus no vlastne Gemer Rascals lebo sezonu 2014/2015 ci futbal alebo hokej sme sa pozbierali iba ked prisiel neaky super :/

  2. RATAN píše:

    Banik HN – ta flaga zdar boh je popici

  3. Ultras96 píše:

    Admin super praca.