Nižšie súťaže: Podbrezová vycestovala na horúcu pôdu do Dunajskej Stredy

Fanúšikovia tímov v nižších súťažiach si museli na začiatok jarnej časti počkať, keďže bohatá snehová nádielka zapríčinila odsun úvodných kôl. Najviac pútal pozornosť dôležitý zápas o postup v druhej najvyššej súťaži, ktorý priniesol konfrontáciu dvoch fanúšikovských táborov. Na výjazdy vycestovali aj fanúšikovia Komárna a Rimavskej Soboty.

V druhej najvyššej súťaži bojuje o postup Dunajská Streda s Podbrezovou. Súperov delia od seba iba dva body a súboj o čelo láka na tribúny aj fanúšikov týchto dvoch klubov. V Podbrezovej funguje skupina, ktorá sama seba nazýva Iron Boys a stredoslováci sa vybrali aj na horúcu podunajskú zem. Kontroval im miestny kotol, ktorý sa prezentoval niekoľkými vlajkami v maďarskom jazyku.

Zdroj foto: ujszo.com

Aktívni sú v malých počtoch aj Rimavskosobotčania. V úvodnom jarnom kole sa v pätici zišli na zápase v Šamoríne. “V prvom polčase to bolo úplné mlčanie v sektore hostí. Možno to bolo aj tým, že na štadión sme prišli v trojici koncom prvého polčasu a zvyšok sa dopĺňa až v druhom polčase. V počte 5 kusov nedávame chorálmi o sebe veľmi nahlas vedieť, nevykvačujeme vlajky, bannery (nechcelo sa im cestovať) ani nič, akurát sem-tam odporúčame postrannému rozhodcovi navštíviť doktora, nech si niečo spraví s tými kŕčovými žilami. Na zápase sme si nevedeli nevšimnúť domáci kotol tvorený z asi 10-tich ľudí, ktorí celý zápas fandili a púšťali vlaky. Síce fandili len po maďarsky, no ale fandili vytrvalo,” popísali výjazd fanúšikovia Rimavskej Soboty.

V 21. kole II. ligy-Západ nastúpili Levice proti Nemšovej. “Po dlhej dobe sa konečne odohral konečne na domácej pôde (po dvoch odložených kolách). Zápas sa neodohrával ako by sme očakávali a so zachraňujúcou  sa Nemšovou sme sa trápili a žiaľ prehrali 0:1. Za zmienku stoja asi len dvaja nahí odvážlivci na ihrisku počas zápasu. Na konci prvého polčasu prišla menšia prietrž mračien, ktorá nám dosť znepríjemnila deň, no nie náladu do fandenia… Zišli sme sa tri hodiny pred zápasom a šli pripraviť (vyvesiť dopredu) choreo, no žiaľ tentokrát smútočné. Opustil nás jeden z členov UL 96, žiaľ naveky – česť jeho pamiatke. Bol pripravený 10-metrový nápis a k tomu runa z krepového papiera cca vo veľkosti  5×2,5 metra (vid foto). Postupne sme sa schádzali na štadióne a nakoľko nám pred začiatkom zápasu prialo počasie zišli sme sa v počte asi 35 kusov,” okomentoval zápas jeden z členov Ultra Lions 96.

Jarná časť začala aj v Majstrovstvách regiónu Západ, čo je štvrtá najvyššia súťaž. Komárňanci vycestovali do Veľkých Ludiniec. “V polovici 2. polčasu biele a fialové dymovnice, dobrá nálada počas celého zápasu. Fandenie na slušnej úrovni, dva domáce zápasy nám zrušili pre zlé počasie, takže teraz sme si boli po prvýkrát na jar zafandiť, čo bolo trošku aj vidieť,” reportoval zápas jeden z členov komárňanskej skupiny Gruppo Porcaccioni.