Nižšie súťaže: pyro, vlajky, fandenie…

Opäť prinášame dvojtýždňový súhrn toho, čo sa stalo resp. prihodilo na tribúnach nižších futbalových súťaží. Aj keď je potrebné po aktívitách mnohých menších zoskupení fanúšikov pozorne pátrať, je radostným zistenie, že ultrafanúšikovia či fankluby tu stále žijú!

24.10.2013 21:30: Doplnené info z oravského derby (vďaka patrí fanúšikom D.Kubína)

Začnime na západe. Fanúšikovia Petržalky absolvovali pohodlný výjazd krížom cez mesto do Rače, kde použili papierové stuhy a videli víťazstvo svojich hráčov v dramatickom zápase. Týždeň nato v domácom prostredí ich hráči zdolali v pohodovom zápase Piešťany. Zaujímavý “derbyzápas” sa odohral medzi dvoma Intermi – tým “pravým” a tým, ktorý sa svojho času spojil s ŠKP Dúbravka Bratislava. Zápas sledovalo okrem 150 divákov aj cca 20 fanatikov Interu (toho žltočierneho) chorálmi oslavujúcich víťazstvo. Zápasu Kráľová pri Senci – ŠK Bernolákovo sa zúčastnili aj siedmi aktívne povzbudzujúci fanúšikovia z Bernolákova, ktorí po góle odpálili jeden bengál.

Naďalej chodia pekné návštevy v Seredi, tentokrát videlo cca 600 divákov víťazstvo nad Račou. “Fan klub ŠKF na malej tribúne povzbudzoval počas celého zápasu a vyprovokoval k športovým výkrikom aj hlavnú tribúnu, čo je vždy sympatické a vytvorí príjemné športové momenty na štadióne ŠKF,” napísal regionálny portál seredonline.sk. Zaujímavé je, že kým gigantické médiá “hlavného prúdu” nedokážu aktivity fanúšikov oceniť, novinári miestnych médií v nižších súťažiach sú vzrušeniu na tribúnach priaznivo naklonení. Od Serede “nadohľad” leží Šaľa hrajúca vyššiu súťaž, avšak s biednejšími návštevami a bez kotla. Počas repre pauzy tam privítali mladíkov Spartaka Trnava, ktorých svojou prítomnosťou povzbudila hŕstka Spartakovcov.

Na zápase medzi dvomi neďalekými mestami – Vráble proti Leviciam – boli aktivity fanúšikov výraznejšie. “Na zápas sa chystáme dlhšiu dobu keďže padol opäť na jarmočný dátum. Náš konečný počet končí na cca 30-35 fandiacich (na zápase bolo Levičanov celkovo cca 300), z čoho sme sklamaní, no chuť do fandenia nám to nepokazilo. Okolo 70. minúty boli odpálené tri dymovnice, čo sa nepáčilo rozhodcovi a prerušil zápas asi na minútu,”  opísali svoj prvý výjazd v sezóne Levičania (Ultras96). Pyrotechnickou vložkou sa pripomenuli aj fanúšikovia z Nového Mesta nad Váhom v súboji s Púchovom.

Na redakčný majl red_2liga@ultras.sk prišli informácie z Hornej Nitry, kde v 4.lige pôsobí oficiálna skupina fanúšikov klubu FC Baník Horná Nitra – BanikFans1919. Pripomeňme, že tento klub vznikol v roku 2010 spojením klubov Baník Handlová a FKM Prievidza. “Podstatnú časť ultras tvoria fanúškovia klubu z Prievidze, ktorý po veľkých finančných problémoch zanikol. Na domácich zápasoch sa aktívne zapája do supportu cca 30 ľudí. V priebehu doterajšej sezóny sme absolvovali aj výjazdy na ihriská súperov – Veľké Ludince (7), Jaslovské Bohunice (5+30 žiakov FC Baník), Trenčianske Stankovce (12), Velký Meder (5) a Neded (8). Naše aktivity sa budú ďalej rozširovať hlavne v prezentácii a prilákaní nových členov. V priebehu zimnej prestávky chceme spustiť web stránku, založiť občianske združenie a v neposlednom rade vstúpiť ako skupina do AFS. Čo sa týka zápasových aktivít je to hlavne o hlasnom supporte. Dúfam a verím že v dohľadnej dobe sa budeme prezentovať kvalitným choreom,  samozrejme nesmie chýbať ani pyro.”

Na severe sme zaznamenali niekoľko fanúšikov Čadce, ktorí vycestovali povzbudiť svoj klub do Lučenca. V Dolnom Kubíne stojí za povšimnutie vyše 1000 divákov  na derby medzi Hornou a Dolnou Oravou (D.Kubín – Námestovo). Zápasu sa zúčastnila skupina cca 15tich aktívnych hosťujúcich ultras z Námestova, ku ktorým sa občas pridávali aj ďalší Námestovčania. Domáci im tentoraz vzhľadom na ich nízky počet nedokázali sekundovať. Snáď budeme o ultra zoskupeniach z tohto rázivitého regiónu počuť stále častejšie!

Z východu Slovenska vycestovalo päť fanúšikov Tatrana Prešov na dôležitý zápas (zo športového hľadiska) do Podbrezovej. Tá si začína na čele 2.ligy budovať náskok. Prospel by jej postup atmosfére na tribúnach Corgoň ligy? Zatiaľ to vyzerá že sotva… Prešovčania okrem toho ďalej bojujú v Slovenskom pohári. Menší kotol vytvorili doma Michalovce proti Rimavskej Sobote, Humenné proti Bardejovskej Novej Vsi či Lokomotíva Košice proti Prešovu B. Hosťujúci fanúšikovia sa však na týchto zápasoch neobjavili.

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentáre 2

  1. jojo píše:

    admin,tych fanatikov Interu tam bolo viac a v kotli bolo cca 50 ludi,co aj povzbudovali a viem to presne,pretoze na kazdom zaase vonku sa zrebuje v nasom kotli tombola so suvenirmi Interu,takze posledny tombolovy listok bol niekde nad 50 presne uz neviem.p.s.a to bol co do poctu asi nas najslabsi zapas vonku,inak je to niekedy aj 100 kusov.

  2. Ujco_eF píše:

    konečne začínajú mať úroveň aj nižšie ligové ultrasskupiny. len tak dalej!