Nižšie súťaže: Výjazdy Petržalky, Levíc a Rimavskej Soboty

(Aktualizácia 1.6.2012 – doplnené o info z Rimavskej Soboty) Nižšie súťaže počas víkendu pokračovali ďalšími zápasmi. Posledné kolo sa hralo v druhej lige, v regionálnych ligách sa ešte bojuje o postupové priečky. Čo sa týka fanúšikov, za svojim klubom vycestovali fanúšikovia Petržalky, Levíc a Rimavskej Soboty. 

Myjava si víťazstvo v prvej lige zabezpečila už v predstihu. V poslednom kole na ihrisku v Turej Lúke (štadión v Myjave prechádza rekonštrukciou) nastúpila proti Dubnici a mohli začať oslavy. Podľa posledných informácií si klub podal prihlášku do Corgoň ligy, náhradníkom za Dunajskú Stredu tak bude ďalší tím zo Záhoria.

Zdroj foto: Tomáš Hradský/official Facebook page Spartak Myjava

Petržalka naopak opúšťa druhú najvyššiu súťaž. Priaznivci z hlavného mesta sa prišli so súťažou rozlúčiť na zápas do Lučenca, ktoré rovnako z druhej ligy vypadáva. Na juh Slovenska vycestoval jeden mikrobus a auto priaznivcov EngerauFans. Jeden z nich popísal výjazd takto:

“Z Engerau sme vycestovali mikrobusom plus jedno auto. Hlavne ten mikrobus vzhľadom na naše rozmery telesných schránok bol hardcore. Cesta v počte 18 kusov na parádu. Veľa piva, veľa zastávok ale prišli sme do Lučenca, ktorý by sa dal premenovať aj na gipsy city. Pri https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gifpríchode na štadión sa delíme na dve frakcie “futbal je len zámienka” a “sme smädný tak ideme na ďalšie piva.” Keď sa nám zdá, že je nejako ticho prichádzame asi v 20. minúte na štadión a zisťujeme na naše prekvapenie, že je 2:0 pre domácich. Už príchodom sme začali prekrikovačku s našimi v sektore a začíname navodzovať tu jedinú a správu atmosféru. Inak na štadióne dve policajne autá, po zuby ozbrojení policajti aj so psami + súkromná SBS (asi čakali Milwall ). Celý čas predvádzame slušný support na štadióne. Cez polčas nezvládnutý bufet, pivo strašné, aj keď domáci ho pili ako keby to bol Heineken, ale bol to grc. Pivo na štadióne v Lučenci nepiť !!!! Druhý polčas sa pokračujeme v supporte. Okolo 83. minúty odpaľujeme veľké dymo a do toho 6 ohňov (pochodní). Nikto nám nič nerobí a počas pyra dávame v plnej sile naše známe pokriky, aj tie normálne, aj tie osprostelé. Zápas končí a ďakujeme hráčom za celý rok, že bojovali a oslavujeme zostup a postup do 3.ligy, takže veľa radosti.”

V druhej lige sa ešte hral fanúšikovsky zaujímavý duel v Ružomberku, kde nastúpila rezerva Ruže (po sezóne kvôli úsporným opatreniam v lige končí) proti Rimavskej Sobote. Ako to prebiehalo opísal jeden z Rimavskosobotčanov takto: “Na zápase bolo 9 hostí, ktorí sledovali podpriemerný výkon oboch mužstiev. V polčase sektor atakujú dve 5 ročné deti, ktoré zobrali rapkáč nášmu Šéfovi, ale ich maminka nám ho vrátila. Miestni usporiadatelia nás nebili, ako pred týždňom BB, naopak doteraz s úsmevom spomínajú našu septembrovú návštevu a pozápasové posedenie v centre s UMT.”

V predposlednom kole sa Rimavská stretla v juhoslovenskom derby s Lučencom:

Ďalší anglický týždeň prilákal medzi nás do kotla mnoho ľudí, eufórie a dokonca aj Ribéry prišiel. Zo začiatku sme sa v derby rozbiehali ťažšie, ale po prvých 15 minútach sme sa rozbehli a až dokonca sme hnali našich dopredu. Zaujal nás geco Molnár, ktorý sa tentokrát nejebol o zem. Atmosféra bola jedna z najlepších v tejto sezóne a nechýbalo ani choreo, kde sme si pripomenuli 90 rokov založenia nášho klubu, a že my sme modro-bieli! Nad hlavami sa nám objavilo logo klubu a ukázali sme možný smer novej cesty ak nechceme zaniknúť – JEDINE SLOVAN. Počas celého zápasu sa hádžu konfety, dokonca raz rozhodca kvôli tomu prerušuje zápas. Na prekvapenie sa pridávajú aj kinderfans. Čínsky Lučenec sme pekne vytlieskali do tretej ligy. Na koniec zápasu vstávačka a rozchod domov.” 

 

Štvrtoligové Levice v boji o postup cestovali do Skalice. “Schádzame sa pomalšie no predsa, vycestovali sme v počte asi 20-25 kusov. Chorále sa spievajú už v buse. Hneď po príchode do Skalice sme dali o sebe vedieť mohutným povzbudzovaním. Asi v 70. minúte odpaľujeme pyro, s ktorým mali problémy miestny “junáci” vo vestách, no nepochodili. Skalické trdelníky žial zvíťazili nad Levami 2:1, čím sme si skomplikovali boj o postup a Piešťanom otvorili bránu na postup. Sklamaní odchádzame domov. Ako zaujímavosť z výjazdu by som spomenul neznámeho ujca s klobúkom v jednej dedine, ktorý sa k nám chcel pridať  počas jeden cikpauzy. Nakoniec ho po súhlase väčšiny berieme a naspäť cestou ho vykladáme na tom istom mieste,” opísal výjazd Ultras96 zo skupiny Ultra Lions 96.

 

 

Pridaj komentár

komentárov 13

 1. peter píše:

  Myjava nie je záhorie

 2. engerau píše:

  Už to začalo .. Nech žije SFZ 🙂

  DK SFZ začala disciplinárne konanie voči FK LAFC Lučenec za nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a používania pyrotechnických výrobkov) a voči FC Petržalka 1898 za hrubé nešportové správanie divákov (vnášanie a používanie pyrotechnických výrobkov) vo vzájomnom meraní síl týchto dvoch mužstiev v 33. kole II. ligy. “Disciplinárka” uložila obom klubom zaslať vyjadrenie s prijatými opatreniami na zamedzenie vzniku obdobných previnení do 6. júna 2012.

 3. Ultras96 píše:

  My ked sme cestovali do LC este na basketbal myslim 3-4 roky dozadu(neviem presne) .Tiez tam boli 2 dodavky policajne + nejake auta.S udivom sme len pozerali co sa deje.A to sme prisli len my za jeden bus.

 4. terror boy 007 píše:

  Levice sa mi pozdavaju, len mi na nich vadi jedna vec a to slovenska choroba hned niekomu liezt do zadku automaticky byt niekoho fan-clubom.Ja neviem ci na svk ekipy nedokazu byt samostatne a fungovat pre svoje mesto, je to tak strasne zlozite ,alebo ja neviem?!to iste Puchov skupina, ktora predtym fungovala ,dnes funguje ako fc trnavy a slovanu…a to sa tyka aj vačšiny ekip na svk skoda tohto symptomu.

  • Ultras96 píše:

   Komu lezieme do zadku mi povedz.Jasne som pisal v jednej diskusii ze niektori clenovia sympatizuju so Slovanom.To je cele.Nie ze vacsina.Nie sme nikoho fanklubom sme lokalpatrioti.
   Ked uvidis vysiet vlajku divizie na plote v BA potom mozes nieco taketo napisat.Lenze Puchov skupina nema kam ist fandit kedze zanikol futbal v Puchove.

  • engerau píše:

   Neviem či je to problém zrovna Levic.Skôr si myslím ,že je to problém oblastí kde je viacej ligových týmov. Napr. Košice,Michalovce,Prešov a pod.

   Trnave by som viac pripájal fanúšikov z okolitých dedín ,kde funguje max. tak majstrovstvá regionu…

   Samozrejme sa to nedá porovnať s Prahou kde máš 5 klubov v hlavnej súťaží a všetci okrem dukly majú solidny fans… Tam už viac menej ide iba o to na akej ulici si sa narodil..

   A to asi Londýn a pod. nemusím spomínať 😀 Tam to už závisí asi iba o čísle domu v ktorom bývaš:D

  • NSP píše:

   engerau:Trnava nemá len v okolitých dedinách fanúšikov to by si už mal dávno vedieť,ale aj po celom slovensku a to nie málo!A hlavne neporovnávaj Prahu a ich kluby z našimi u vás v hlavnom meste boli 4 kluby čo mali fans skupuny vy,inter,slovan a ked tak ešte dúbravka a pozrite kam vás dostal pán K!Nemáte štadiony,z solídnych náštev su biedne,ale tak dúfam,že neskončíte ako púchov.Môžete byť lokálpatrioti,ale k čomu ti to je?Príde naprd teda do LV alebo RS slovan hrať a všetci budete bud snimi v kotli alebo si pôjdete svoje no ani krivého slova nanich nepoviete.Ale jak by prišla TT či ZA tak by boli nadávky a podobné!Ale celkovo to tak vnímam,že treba tu už niečo spraviť lebo to tu upadne a mládež radšej bude na ulici piť,fetovať než aby boli na štadione a povzbudzovali svoje mesto!…

  • Ultras96 píše:

   NSP:Keby prisla aj BA sme za Levice.Sympatizovat s niekym neznamena ze by sme hned bezali k nim do kotla a ze by nepadlo ani jendo krive slovo nanich,prave naopak.Velmi sa mylis!Niektori si tu mylite dojmy s pojmami.

  • RIOIL píše:

   Neviem, prečo by sa malo nazývať chorobou, že niektoré skupiny sympatizujú z rôznych príčin aj s inými väčšími klubmi. Napríklad u nás v RS sa fandilo Slovanu dávno v časoch za komunistov, okrem iného preto, že zaň hral Vlado Hrivnák, rodák z RS, kým náš klub bol v sračkách v 1A a 1B triede… Zrodila sa tak tradícia, ktorá pretrvala aj po tom, čo vznikla organizovaná fanúšikovská skupina – nik nemohol tušiť, že jedného dňa budeme hrať rovnakú súťaž… A keď sa tak stalo, počas vzájomných zápasov každý povzbudoval svoj klub.
   Podľa mňa je skôr chorobou že mnohé “moderné” ultra skupiny viac dbajú na vonkajší dojem, než na svoju vlastnú prácu – chorále musia byť inšpirované z youtube (najlepšie zo srbska či grécka), výzor Poľskom, kérky musia mať väčšie, farebnejšie a drsnejšie než v Nemecku. Potom treba natočiť video, z ktorého sa daná skupina javí ako druhý BBB – Ale prísť na každý domáci zápas svojho klubu nie je potrebné (však nič nehrajú), jazdiť len tam kde sa chystá veľa “našich” (lebo ísť v piatich ľuďoch je trápne a fandiť v piatich ešte trápnejšie), prispieť na choreo je neznámy pojem (ale kúpiť si nové chrániče na zuby BEN LEE je cool, lebo len ZNAČKA XY je cool). Proste žiť hlavne na internete, v 20tich rozprávať vety typu “ja som si už svoje prežil…”, dohadovať bitky 4×4 (do 17 rokov, nad 150 cm, do 66 kg – a dovolené je sa biť len pravou rukou) na tak odľahlých miestach, že ich títo “grázli” napokon ani nenájdu a potom o tom HLAVNE napísať (napr. “škoda že dnes nič nebolo, ACAB”).
   Toto je podľa mňa väčší problém, než tradičné sympatie obyvateľov niektorých miest voči Slovanu či Spartaku – však tradície treba ctiť…

  • zilincan píše:

   riol neuraz sa ale ze to takto zrovna pises ty 🙂 mal by si sa lepsie pozriet na seba a vas kotol a ekipu!tebe je smiesne bit sa 5-5 ale pritom vy sami by ste inu alternativu ani nemali je vas 5!!!mne urcite bitky typu 5-5 niesu cudzie ani trapne dokazu tak fungovat v polsku kde su pocty uplne o inom ako u nas na svk a nemaju problem a casto krat su tieto bitky krvavejisie a agresivnejisie ako ked sa na svk bije banda na bandu a polovicka ludi poskakuje a beha dokoliecka a ani si neudre!!!to ze sa na svk kopiruju choraly je pravda ale rad by som pocul vas repertuar!!!co by som tak asi nasiel co na svk este nieje!!!a ak je pre teba tradicia bit niekoho fan clubom tak super len tak dalej pre mna je tradicia moje mesto a moj klub nie cudzie mesto a cudzi klub ale vsak to je jedno to ty zrejme nepochopis.je mi smiesne ze ludom vycitas este take kokotiny ako to co si obliekaju a co si davaju tetovat alebo ake videa si ekipy robia…robia aspon nieco na rozdiel od vas prezentujes sa tu ako keby vas bolo 1000 a pozriem fotku a na vyjazde 10ks a doma 30….

  • RIOIL píše:

   Trafená hus zagágala… Zilincan, ja som nenapísal, aby sa ľudia nebili, netetovali, neobliekali, nenatáčali na viedeo, ale aby to brali ako druhoradú vec, lebo prvoradou je support – fanatický a v každých počtoch – či v 5 člennom, či v 1000 hlavom kotli.

 5. engerau píše:

  Ľutujem ,že som nebol v Lučenci :/ O to viac si to budem musieť vynahradiť v III. lige

  Keep The Fire Burnin ! 🙂

  • gery píše:

   RIOIL- súhlasím s Tvojim názorom , vystihol si to pekne všetko…