Preview 13. kola: Fanúšikovský šláger sa hrá v Trnave, kde zavíta Dunajská

Najzaujímavejší zápas z pohľadu diania na tribúnach sa bude hrať v Trnave. Nasledovať by ho mohol duel v Trenčíne, záležať bude od postoja Slovanistov ako sa k tomuto zápasu resp. výjazdu postavia. V ostatných zápasoch sa očakáva dominancia domácich. 

Ultras-Spartak-Trnava_04-1024x679Víkendové 13. kolo je opäť rozložené do troch dní. Už v piatok sa hrá zápas v Senici, kde nastúpi Dukla Banská Bystrica. Hostia sa na zápas nechystajú, preto sa bude atmosféra odvíjať od domáceho kotla. Železná únia prostredníctvom Facebooku burcuje svojich, v piatkovom termíne bude ťažké dať väčšie počty na tribúnach.

Do Košíc zavíta Žilina. Opäť jeden z duelov, kde bude absentovať väčšie zastúpenia hosťujúceho tábora. Košičania pripravili akciu “Naplňme štadión”, každopádne bude pre nich výzva dotiahnuť fanúšikov na tribúny.

V poslednom Ružomberku sa predstavia Zlaté Moravce. Domáci lákajú na lístky zadarmo do sektoru G, kde sa schádza kotol. Hostia zvykli v minulosti do Ružomberka vycestovať aj vo väčšom počte, uvidíme koľko ich dorazí tentoraz. Atmosféru však budú musieť potiahnuť domáci.

Jednoznačný ťahák kola, aj po fanúšikovskej stránke, tak bude súboj dvoch tradičných klubov z Trnavy a Dunajskej Stredy. Zápas bude isto niesť aj národnostný náboj, čo môže zmobilizovať oba tábory a provizórna kapacita trnavského štadióna by mohla byť naplnená, vrátane sektora hostí. DAC dostal k dispozícii 160 lístkov.

V Myjave sa stretnú kluby z dvoch najmenších miest Fortuna ligy. Počet obyvateľov Podbrezovej a Myjavy dosahuje dokopy niečo cez 15-tisíc obyvateľov. Horehronci v tejto sezóne na veľa výjazdov nevycestovali. Na Kopaniciach by sa im však mohlo páčiť a uvidíme, či lákadlo dobrej slivovice bude silnejšie ako komfort podbrezovskej krčmy.

Futbalovým šlágrom kola bude nedeľňajší zápas v Trenčíne, kde zavíta Slovan. Medzi oba tábormi vládne silná nevraživosť, ktorá prerástla v minulosti aj do fyzických konfrontácií. Trenčania bojujú o prvenstvo, takže by sa mohli na tento zápas zmobilizovať. Otázna je účasť a počet belasých, keďže tí ťahajú sériu prehier, sú rozhádaní s Halenárom a v tomto spore ich nepodržalo ani vedenie klubu, ktoré sa postavilo na stranu hráča. Počas týždňa sa Belasá šlachta sústredila na Európsky pohár a zápas s Neapolom, aj preto bol výjazd do Trenčína mimo záujmu.

Pridaj komentár

komentáre 2

  1. Jandro píše:

    Páči sa mi, že zápasy prebehli celkom kultúrne a bez žiadnych nepríjemností. Pekne chlapci!

  2. kopasz píše:

    Už sa teším na dnešný zápas s Trnavou.Všetky lístky pre Dunajskú sú predané.:-D