Preview 14. kola: Na derby sa chystá tisícka Trnavčanov

Víkendový program Fortuna ligy po fanúšikovskej stránke veľmi neláka. Šlágrom kola bude derby zápas Slovana a Trnavy, na ktorý sa chystá aj tisícka Spartakovcov. 

kresba

Autor foto: Tomas Castellani

Do Podbrezovej zavíta v sobotu Trenčín. Domáci dokážu zaplniť miestny štadión, o nejakom organizovanom fandení na vysokej úrovni však nemôže byť reč. Hostia vypustili pohárový zápas vo Zvolene, uvidíme, či tentoraz si cestu na stredné Slovensko nájdu.

Asi najkomornejšia atmosféra bude v Zlatých Moravciach. Domáci fanklub je dlho neaktívny a hostia zrejme na tento neaktraktívny duel  nevycestujú.

V Žiline sa predstaví Senica, kde sa chystajú aj Záhoráci. Na internete propagujú výjazd zadarmo, kedy zúčastnení platia iba za lístok. Autobus by sa im tak malo podariť zaplniť.

Myjavčania budú hostiť Banskú Bystricu. Hostia dlhodobejšie na výjazdy necestujú, zrejme aj tento raz bude ich sektor prázdny a atmosféra bude závisieť od domáceho fanklubu.

Šlágrom soboty tak bude zápas v Dunajskej Strede, kde pravidelne chodí slušná návšteva a domáci kotol ženie dopredu svojich hráčov. Fanúšikovia DAC nechýbali ani na výjazde v Nových Zámkoch počas týždňa. O prípravách hostí na výjazd nemáme informácie, je preto pravdepodobné, že na juh Slovenska nedorazia.

Víkendovou čerešničkou na torte tak bude klasické slovenské derby Slovan-Trnava. Trnavčania majú objednaných 953 lístkov a vypravia špeciálny vlak. “Náš súper je momentálne v silnej kríze, či už po hráčskej, ale aj fanúšikovskej stránke. A je LEN na nás, aby sme pomohli našim hráčom zatĺcť ďalší klinec do belasej rakvy a odviesť si z Bratislavy cenné 3 body a samozrejme zas raz dokázať celému Slovensku, kto je na tribúnach TOP 1,” mobilizujú trnavskí ultras na derby zápas.

[youtube Azu4_FdmUgs 640 380]

Pridaj komentár

komentáre 2

  1. vtipalek píše:

    Inak pocul som dobry vtip. Stretne Trnavak vilu a ta mu moze splnit jedno zelanie. On vravi, chcem zit naveky. Vila ale take zelanie splnit nesmie, tak mu poradi, nech si vyberie ine. Trnavak nato: Chcem zomriet az potom, ako Trnava vyhra ligu! A ta vila na to: Ty presibany hajzel! 😀

  2. dzurinda píše:

    tak a bude hovno do hrude a ne derby.