Sumár 17. kola: Návšteva kola bola v Senici – 2391 divákov

V 17. kole Fortuna ligy si veľa divákov cestu na štadión nenašlo. Vyčnieval tak zápas v Ružomberku, kde sa sformovali oba fanúšikovské tábory. Zaujal aj výjazd Dunajskej Stredy v pracovný deň. 

MŠK Žilina – ŽP Šport Podbrezová 0:0, 5. novembra 2014 (streda) o 17:30, 1292 divákov

Nemáme informácie o fanúšikovskom dianí na tomto zápase.

Spartak Myjava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:0), 7. novembra 2014 (piatok) o 18:30, 1196 divákov

Na piatkový výjazd do Myjavy vycestovalo 140 fanúšikov Dunajskej Stredy, ktorí vytvorili svojmu mužstvu domácu atmosféru. “To sa bohužiaľ neodzrkadlilo na trávniku. Ku koncu už prevládali emócie, pár jedincov neunieslo prehru, ale k tomu trocha dopomohli aj rozhodcovia, takže postranný si užil trocha pivného kúpeľa,” napísal jeden z fanúšikov DAC.

Foto: Szimona Vojtik

MFK Košice – AS Trenčín 2:0 (1:0), 8. novembra 2014 (sobota) o 13:30, 1537 divákov

Zápas atmosférou nenadchol. Hostia neboli prítomní.

Foto: Demek Photography

FK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0), 8. novembra 2014 (sobota) o 14:30, 893 divákov

Domáci sa zišli v počte zhruba 40 ľudí, z Moraviec pricestovali dve fanúšičky. V prvom polčase banskobystrický kotol povzbudzoval sporadicky, v druhom sa aj vďaka prebudeniu hráčov na ihrisku vyhecoval a nepretržite fandil do konca zápasu. Po odpískaní nasledovalo tradičné podanie rúk s hráčmi a spoločné zaspievanie chorálu “My sme chlapci spod Urpína…”

Foto: Ivan Golembiovský/ultras.sk

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0, 8. novembra 2014 (sobota) o 14:30, 1831 divákov

Ružomberský kotol sa sformoval zhruba v počte 40 ľudí a snažil sa povzbudiť svoj tím. Spartakovcov pricestovalo približne 150.  Viac k atmosfére na zápase vo videu.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1), 9. novembra 2014 (nedeľa) o 19:00, 2391 divákov

Pohľad Železnej únie:
Vo včerajšom zápase sme privítali trápiaceho sa majstra, a tak sme všetci úprimne očakávali víťazstvo po štyroch rokoch. Podarilo sa.

Napriek nedeľňajšiemu večernému termínu, sa tribúny na pomery slušne zaplnili. Zápas sledovala návšteva kola 2391 divákov (biedna slovenská liga). V kotli sa nás sformovalo cca 50-60 ľudí, do fandenia sa však zapájali aj kraje prísediacich a ku koncu sa zopárkrát ozvalo aj zaplnené Céčko. Spoluprácu pri fandení si však predstavujeme trošku na inej úrovni.

Náš support bol spočiatku veľmi dobrý, ale po 15. minutách upadol. Prvý polčas sme akosi prespali. V druhom to bolo o poznanie lepšie, aj keď sme sa nevyhli klasickým výpadkom. Občasne sme zapájali do fandenia aj vlajky, ale s tými nás to moc nebaví. Dlho to vyzeralo na nerozhodný výsledok, ale ojedinelú šancu v druhom polčase využil, kto iný, než čerstvý tatko Honza Kalabiška. A sieť za bránou dostala poriadne zabrať. Honzu majú ľudia v Senici radi!

Fanúšikovia hostí síce dorazili, ale v počte cca 35 ks nesformovali kotol, nevyvesili vlajky ani nefandili – pravdepodobne sa jednalo o normálov z okolia.

Po zápase prebehla vrúcna ďakovačka s hráčmi a my sme spokojní odchádzali domov.

Foto: Marian Bazala/ultras.sk

Pridaj komentár

komentárov 7

 1. tomAs píše:

  26 clenny kotol v BB je dost smutne! ludia maju v pici

  • ferenc fukel píše:

   fotka kotla je robená v momente ked je asi dalších 25 kotolníkov zavesených na plote a podáva si ruky z hráčmi.tým nechcem povedať že počet okolo 50 neni smutný ale tak lepšie ako 26 🙂

 2. nikolAS píše:

  nejaky cas dozadu som natrafil na teno blog: http://natribune.blogspot.sk/
  tak ak to tu nahodou cita jeho autor, rad by som vedel, ci bude aj pokracovat alebo si ho mozem vymazat zo zaloziek prehliadaca 😀

 3. iskander píše:

  Slovanisti neboli v Senici normali z okolia,iba mali v pici.
  Rovnaky pocet bol mimo sektor hosti.
  Na Slovane to momentalne vyzera na kosu s vedenim takze lepsie to tak skoro nebude.Asi.

 4. fcst píše:

  Trnava 241 kusov