Sumár 19. kola: Fanúšikovia sa rozlúčili s jeseňou pyrom

Posledné kolo jesene prinieslo niekoľko zaujímavých okamihov. Pyro nechýbalo na oboch stranách na zápase v Senici. Ultrasprodukciou sa mihla aj Banská Bystrica. Trenčania zogranizovali početný výjazd do Myjavy, v Žiline mrzlo asi 40 fanúšikov DAC, v Banskej Bystrici sa ukázalo šesť fanúšikov Slovana v sektore hostí a výjazdom prekvapila Podbrezová. 

FK Senica – FC Spartak Trnava 1:1 (0:1), 28. novembra 2014 (piatok) o 18:30, 2611 divákov

Zaujímavosťou zápasu bolo, že sa v kotli domácich zúčastnil majiteľ FK Senica Vladimír Levársky. „Bola to súhra emócií a futbalu. Nikdy som nemal možnosť sa toho dotknúť takto zvnútra. Primárne som sa venoval fandeniu, vnímal som kombináciu riadených a spontánnych emócií, ako sa ľudia prispôsobovali davu. Je to úplne iný pohľad na futbal. Bolo to príjemné po všetkých stránkach,“  povedal pre fksenica.eu po stretnutí majiteľ FK Senica Vladimír Levársky.

FK Senica - Spartak Trnava 11-2337A tu už report pohľad Železnej únie: “Z Trnavy a okolia sa zišiel plný sektor fanúšikov (550 lístkov) , a tak sme vedeli, že budeme mať čo robiť, aby sme im ako tak konkurovali. 
Nás prišlo do kotla do 70 ľudí – čo je na naše pomery pomerne dobrý počet. V chladnom piatkovom počasí sa dá zahriať iba supportom, tak do toho skáčeme už pri nástupe. Vyťahujeme novú veľkú sektorovku v rozmeroch 20×6 metro, ktorá je na spodu doplnená mávacími vlajkami. Škrt cez rozpočet nám robí trošku agilný Milan, ktorý sa podujal rozkričať celý štadión a tak naše fandenie vyznieva do stratena. Ako bolo avizované, do kotla si našiel cestu aj náš majiteľ pán Vladimír Levársky. Treba povedať, že fandil celý zápas a jeho temperament dokázal vyhecovať ľudí v kotli. Bolo na ňom vidieť, že si zápas užíval a my mu za jeho prítomnosť ďakujeme! Díky Vlado!

Prvý polčas dominuje na ihrisku Trnava a my sa snažíme prebrať okolité tribúny. V 44. minúte prichádza na rad prvá pyrotechnická vložka. Odpalujeme tridsiatku stroboskopov a bavíme sa. Príliš nám nevadí, že Senica práve predtým inkasovala. V sektore to docela žije. Do kabín vyprevádzame hráčov zo zadymenej plochy s nádejou skorého obratu. 

V druhom polčase je hra Senice lepšia, ale Trnava je stále nebezpečná a jej hra je treba priznať aj krajšia. Atmosféra na štadióne je nadpriemerná, hoci piatkový večerný prenos určite nebol najlepší pre prilákanie divákov. Kulisa 2600 ľudí by bola pekná na priemernom ligovom zápase, ale tento duel si zaslúžil rozhodne viac – najmä domácich!

Pár minút predkoncom so šťastím vyrovnávame. Strelu talentovaného Mráza si zráža do sieťe Janečka a v našom sektore to opäť ožíva. V nadstavenom čase prichádzajú na rad červené pochodne, ktoré vyzerali opticky veľmi dobre. Štadión sa ponoril do hustej dýmavy a tak rozhodca píska do píšťalky. Koniec. 1:1 – veľmi dobrý výsledok z pohľadu pomerov síl. Atmosféra výborná. Bodaj by bolo viac takýchto zápasov!”

Report South Side Trnava:
“Predposledný výjazd v sezóne sme absolvovali do Senice.V sektore sa nás zišlo podľa mňa 400. 

Support bol konečne dobrý, miestami až výborný. Žiaľ mali sme opäť aj nepríjemné povinnosti a v sektore visel transparent na pamiatku ďalšieho mŕtveho fanúšika. R.I.P. Noger

V sedemdesátej minúte bolo v sektore aj nejaké to pyro. V druhom polčase též pokračoval dobrý support. Chorále sme tiahli dlho, ludzé skákali, zapájali sa. Takto to má vyzerať, ajked sme v Senici boli tentoraz v menšom počte ako zvyčajne.”

Foto: Lukáš Grinaj

Foto: Marián Bazala

 

MFK Košice – MFK Ružomberok 2:1 (2:1), 29. novembra 2014 (sobota) o 13:00, 785 divákov

Nemáme žiadne foto ani info o aktivite fanúšikov v tomto zápase.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0), 29. novembra 2014 (sobota) o 16:00, 860 divákov

O aktivite domácich nemáme informácie, výjazd však uskutočnili fanúšikovia Podbrezovej.

Spartak Myjava – AS Trenčín 2:1 (0:1), 29. novembra 2014 (sobota) o 16:00, 1841 divákov

Trencin

Foto: Tomáš Somr

Do Myjavy vycestovala aj početná skupina Trenčanov, ktorá však videla prehru svojho tímu. Peter Čögley, jeden z hráčov AS nechal po zápase takýto odkaz fanúšikom: “Nepoznám krajší pocit ako sa spoločne s tímom a fanúšikmi radovať z gólu, zažili sme to proti Myjave a bolo to krásne. Škoda, že sme všetkým, ktorí prišli nás povzbudiť, nedopriali takýto pocit aj po zápase. Ťažko sa mi hľadajú slová, lebo som bol pri oboch góloch, som si toho plne vedomý. Preto musím na sebe ešte viac pracovať a polepšiť sa,  nemôžem zabudnúť, že počas celého roka sme zažili veľmi veľa zápasov, po ktorých sme boli spolu smutní, ale ešte viac ich bolo, keď sme sa tešili. Mám za sebou asi najlepší rok, aký som zažil a dúfam, že v trende budeme pokračovať. Veľmi pekne vám ďakujem za celý rok, za povzbudzovanie, vlastne úplne za všetko lebo My sme Trenčania!”

Foto: Čierno-bieli fanúšikovia FB

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0), 30. novembra 2014 (nedeľa) o 14:30, 1008 divákov

Banskobystričania si na rozlúčkový zápas jesene pripravili menšie choreo s dvojzmyselným odkazom. Na záver zápasu nechýbala veľká pyroshow. Hostia sa v sektore zišli v počte šesť kusov.

Foto: Ivan Golembiovský

MŠK Žilina – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (2:0), 30. novembra 2014 (nedeľa) o 19:00, 1168 divákov

Report fanúšikov DAC: “Náš posledný tohtoročný výjazd sa konal autami, pozbieralo sa nás 40. Po dorazení na štadión prvé čo sme navštívili, bol bufet. Na naše sklamanie v chladnom počasí a -3 stupňoch, nepodávali teplý čaj, ani varené víno, len pivo v plechovke za 1.50 eur a nejaké to nealko. Oproti nám bol akože domáci kotol, len tak na diaľku sme tam napočítali do 30 hláv. Náš support bol po celých 90 minút, pri stave 0:2 sme na chvíľu trocha stíchli, ale len na chvíľu. Bohužiaľ náš posledný support nepriniesol ovocie, ale čo by sme chceli od prvej Źiliny. Zase odchádzame s dlhým premrznutým nosom.”

Foto: Szimona Vojtik

Pridaj komentár

komentárov 18

 1. lupa píše:

  Ani ja som si u nas nevidel ale iny to tvrdia , napr aj ty 😉

 2. lupa píše:

  Slon : kto si bez viny hod kamenom ?

  • slon píše:

   taky pravda 😀

  • lupa píše:

   Som rad ze aj to aj ty priznavas a suhlasis ze aj s vasej strany to nie je uplne ciste s rozhodcami 😉
   Boh vie kolko teamov z nasej ligy by mohlo napisat s cistym svedomim ze nespolupracovali s rozhodcami….

  • slon píše:

   skôr bych povedal, že zatiaľ som si z našej strany nič také nevšimol, ale nemám oči všade a môžeš mať aj ty pravdu.. a takisto nemusíš 😀

 3. lupa píše:

  Dik dúfam že sa to podarí.

 4. Marian píše:

  Lupa držim palce v dohravke!!! Trnava do TEHO!!!

 5. nikolAS píše:

  info pre admina: do sektoru hostí v Myjave predaných 136 lístkov
  SE a BB pekná pyroshow, otázka do SE, odpálil aj p. majiteľ? 🙂

  • Fujo píše:

   Nie nie, pán majiteľ nedržal ani neodpálil pyro ale za to všetkých čo mali strach ho odpáliť vyhecoval 🙂

  • Marian píše:

   Pre nikoIAS samo a nakričal aj spoza zábradlia na chuja rozhodcu a aj Mafia UFA!!! a pod skurve.. SFZ!!! Nebol do počtu ale makal!! Aj sa dal do pol tela. Viac na http://www.bazala.sk

   Ukáže sa Kmotrik alebo Por medzi fans?? Asi by sa posrali!!!

  • Marian píše:

   Pardon toto je link priamo na zápas Senica- Trnava:
   http://www.bazala.sk/galeria/sport/fk-senica-spartak-trnava-1-1

  • lupa píše:

   Marian , s Kmotrikom si to trafil presne, ale myslim ze s Poorom si vedla. Ja janse ze Poor nema k Spartaku az taky srdcovy vztah ako Levarsky k Senici , ale nemyslim si ze by mal Poor strach prist medzi ludi do kotla. Zucastnil sa uz vela sedeni s fans a nemal s tym problem a nevykrucal sa a nevyhovaral sa ako Kmotrik.

  • Marian píše:

   Dik Lupa. Suhlasím. Už sa tešin ako vyhráme na novom štadióne v Trnave. A to tam bude super ozvena!!! Pracujte budujte!!! Fotil som aj vaších!!!

  • slon píše:

   btw súdruh Bazala, cenzurujte prosím tváre ultras na fotkách, ďakujeme))

  • Marian píše:

   Pre slon. Počuj v živote som nebol v žiadne strane. Za červených som bol vyhlasený ako protikumunistický živel a komôši ma trápili kde sa dalo. Tak ma neser s tým oslovením. Radšej napíš koko.. z toho je sem tam aj užitok!! Ak sa niekomu nepáči svoja fotka na moje stránke tak ju dám dole nemám s tým problem ale ma nemôžeš oslovovať Sudruh!! Nezažil si to tak nevieš o čom píšeš!!

  • lupa píše:

   Marian verim ze sa vam to nepodari a bude platit nas dom , nas hrad 😉

  • slon píše:

   lupa: alebo “náš rozhodca” 😉
   Marián: ou sorry, slovo súdruh používam bežne, ale z recesie a nikdy nie v takej konotácii, že by som ním chcel odkazovať na dáku stranu alebo minulý režim 🙂 ten som zažiť nestihol, ale moji rodičia sa zoznámili v novembri 89 počas demonštrácii.. ad fotky, nejde o to, že by sa mi nepáčila nejaká konkrétna, ale ide o princíp, že tým uľahčuješ prácu represívnym zložkám, ktoré ľudí otravujú asi tak, ako kedysi teba boľševici