V 29. kole zaujalo choreo trnavského Spartaka

Corgoň liga má do konca už iba niekoľko kôl a boje o majstrovské body vrcholia. V 29. kole pútalo z ultrasáckeho pohľadu pozornosť najmä stredoslovenské derby, v ňom však bolo napokon viac vzruchu mimo štadióna ako priamo na ňom. Najviac tak zaujali fanúšikovia trnavského Spartaka, ktorí sa prezentovali fandením ale i choreografiou na európskej úrovni.

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 2:2 (0:1), 28.4.2012, 5528 divákov

Tento zápas bol jeden z tých lepších, ktorý naša liga ponúkla. Na ihrisku bolo vidno snahu hráčov, padli štyri góly. To všetko doplnené o fanatický support domáceho niekoľkotisícového kotla. Trnavský ultras sa prezentovali vydarenou celotribúnovou choreografiou v klubových farbách z papierov, v strede ktorej dominovala hviezda s nápisom Spartak 1923. To všetko v dolnej časti sektora doplnené o nápis “Naša červeno-čírna hviezda.” Chýbať nemohlo na zápase ani pyro, bola odpálená dymovnica.
Foto: Lukáš Grinaj

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:1(2:1), 28.4.2012, 1870 divákov

Podrobný report zo stredoslovenského derby nájdete tu.


FC Nitra – 1.FC Tatran Prešov 0:1 (0:0), 28.4.2012, 1058 divákov

Nitrianski ultras sú ako bájny Fénix, ktorý neustále vstáva z popola. Po “znovuzrodení” v zápase proti Zlatým Moravciam (24. kolo) je pod Zoborom na futbalových tribúnach pusto a v domácom kotli postáva akurát tak miestna SBS.

Foto: Ondrej Bobek

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 1:3 (0:2), 28.4.2012, 960 divákov

Na tribúnach nebolo veľmi čo sledovať, teda ak nerátame niekoľko miestnych krásavíc.

Foto: Marián Bazala/fksenica.eu

DAC Dunajská Streda – MFK Košice 2:0 (2:0), 27.4.2012, 971 divákov

Súboj posledných tímov sa hral pred takmer prázdnymi tribúnami.

MFK Ružomberok  – ŠK Slovan Bratislava (0:0), 28.4.2012, 2162 divákov

Slovanisti rezignovali na organizovaný výjazd na tento duel z dôvodu neustáleho menenia času výkopu stretnutia. Viac k tejto problematike tu. V sektore hostí tak bolo prítomných cca 45 fanúšikov, domácich sa zišlo v kotli približne 70.

Ako zápas vyzeral z pohľadu Ružomberčanov:
“Pol hodinu pred zápasom v poslednej dobe ešte nebolo vídať príliš veľa fanúšikov, no na základe akcie, ktorou bol presun do G sektora, dorazila veľká skupina skalných Ružomberka na štadión s hlučným pochodom už v tomto čase. Z očakávanej 300-člennej skupiny fanúšikov hostí nebolo nič a svoje miesta na štadióne postupne zaujalo zhruba 40 poväčšine prísediacich fanúšikov.

Domáci sektor sa postupne zaplnil približne 130 ľuďmi, z ktorých sa aktívne zapájalo do fandenia asi 70. Od začiatku zápasu tak na ružomberskom štadióne existovalo niečo, načo z minulosti nikto zvyknutý nebol – súboj v hľadisku vyhrali ružomberskí fanúšikovia. A ani sa nemuseli príliš snažiť, keďže hostia sa zmohli na tri krátke pokriky, z nich dva patrili domácim fanúšikom.

Hoci domáci fanúšikovia od začiatku hnali Ružomberok dopredu, na hre to príliš vidieť nebolo.

V druhom polčase sa domáci fanúšikovia naďalej bavili fandením, pokúšali sa o prekrikovačky so starou tribúnou a odmenou im mohol byť gól v 69. minúte. To by však Maslo musel zblízka na dvakrát skórovať. Medzitým si chceli niečo dokazovať traja Slovanisti, ktorí sa z ničoho nič postavili v F sektore a začali skandovať ŠK Slovan belasá Bratislava. Nato sa im dostalo patričnej odmeny v podobe hlučného chorálu s takmer identickými slovami a neskôr títo páni na pokyn SBS opustili novú tribúnu. Jeden z nich pravdepodobne neuposlúchol, preto ho odprevadili príslušníci MP.

Domáci fanúšikovia sa tak napriek sľubom domáceho trénera Křečka nedočkali ani gólu, ani víťazstva, napriek tomu sa im ružomberskí hráči prišli poďakovať a aj napriek tomu, že Ružomberok nezvíťazil, konala sa pozápasová ďakovačka.”

Foto: ruzafans.hattrick.eu.sk

Fandenie ružomberského kotla:


___________
Autor: Admin

Pridaj komentár

komentáre 3

  1. fcst píše:

    Čo tu riešite? Či ich bolo 20, alebo 50? Aj tak je jedno číslo smiešnejšie, ako druhé. Na dedinský futbal chodí viac ľudí, ako na lovan.

  2. petoTT píše:

    😀 😀 😀 tak chlape mal by si ísť k očnému… ja som tam napočítal 46 ludí.alebo by si sa mal naučiť počítať 😀 😀

  3. habakukTT píše:

    chcel by som sa vrátiť k obrázku Ružomberok-Slovan kde ste napočítali že slovanistov je cca 45? ja ich tam vidím sotva 20 😀