VIDEO: Majiteľ Hull City chce zmenu názvu, fanúšikovia sú proti

Internet obehlo video, na ktorom je zachytený konflikt stewardov a fanúšikov na štadióne Hull City. Domáci chceli bannerom protestovať proti snahe majiteľa klubu premenovať klub na Hull Tigers.

Hull City

Foto: hulldailymail.co.uk

“We are Hull City” (My sme Hull City). Takýto banner sa nepáčil usporiadateľom na zápase anglickej Premier League medzi Hull City a Crystal Palace. Domáci skalní ním protestovali proti snahe majiteľa klubu premenovať klub na Hull Tigers. Na videu sa im však po chvíli, za aplauzu celého štadióna, darí transparentu opäť zmocniť a prejsť s ním celý štadión. To všetko za zborového spevu chorálu “City Till I Die” (City až do smrti).

Majiteľ klubu Assem Allam na začiatku tejto sezóny deklaroval, že zmení tradičný názov klubu Hull City A.F.C. na Hull Tigers. “Názov City je bezvýznamný. Je to obyčajné. Chcem, aby bol klub špeciálny. Je to o identite. ‘City’ je mizerná identita. ‘Hull City Association Football Club’ je také dlhé,” vyjaril sa v auguste majiteľ, ktorý chce meniť 109 rokov starý názov.

Proti tejto snahe sa postavila časť priaznivcov, ktorá získava čoraz väčšiu podporu. Iniciatíva No To Hull Tigers má cez 2-tisíc podporovateľov na Facebooku a Twitteri. Petícia za zachovanie tradičného názvu získala 5 882 podpisov. Organizátori chcú pokojnou a slušnou formou dosiahnuť zmenu majiteľovho názoru.

Ten sa však zdá byť neoblomný. Assem Allam, pôvodom Egypťan, chce vytvoriť “silnú” značku kvôli posilneniu marketingu klubu. “Ako podnikateľ pripravujem klub na svetovo predávateľný tovar. Na to potrebujem kratší názov a upustenie od slov, ktoré nič neznamenajú a sú obyčajné. Nechajte to na mňa: som biznismen zodpovedný za chod klubu – nemôžem si dovoliť riadiť klub podľa pocitov fanúšikov,” hovorí otvorene Allam v rozhovore pre britský The Guardian.

Rodený Egypťan, ktorý v roku 1968 emigroval do Británie a do Hull City vstúpil v roku 2010, chce týmto zvýšiť príjmy pre klub. “Od prvého dňa, čo som vstúpil do klubu, som hovoril Futbalovej asociácii a fanúšikom, že tak robím ako podnikateľ, a že budem robiť biznis. Nikto nepovedal: Choď preč, chceme niekoho, kto to bude prevádzkovať ako futbalový klub,” argumentuje Allam.

Konflikt medzi stewardami a fanúšikmi o banner We Are Hull City:

Video konfliktu z opačnej tribúny:

Pridaj komentár

komentáre 3

 1. telefon píše:

  na to ze to bolo v nudnom anglicku to nieco je,no aj tak slabota,ocenujem hlavne myslienku a snahu, a zilina hools…vyzera to ze anglicka mozes ,ak budes matkredit,zavolat Luton,Leeds,Burnley pripadne Hartlepool , co ty na to?

 2. mikiho faLUS píše:

  preco pises ze konflikt?
  sak 4 stewardi im ten transparent zobrali a dalsi 5ti sa na nich pozeraji.hull fans iba skackaju a skanduju.nepadla tam jedina rana.
  soooooc

 3. zavolal by som im tam, aj ked to vypada byt slabsia ekipa, ale stale nemam kredit…