(Aktualizácia 4.2.) Hokejovým šlágrom januára bola návšteva Žiliny vo Zvolene

(Aktualizácia 4.2. 21:06 – info o aktivitách fanúšikov Dolného Kubína) Portál ultras.sk prináša sumár aktivít hokejových fanúšikov v druhej polovici januára. Najväčšiu pozornosť upútal zápas vo Zvolene, kde zavítala početná skupina Žilinčanov. Rovnako ako pri zápase v Žiline, aj tentoraz bolo veselo.

Pohľad Žilinčanov:

Keď sme hrali naposledy doma proti Zvolenu a pricestoval autobus s fanúšikmi hostí, bolo počas zápasu aj po jeho skončení veľmi rušno. Nad hosťami sme mali vtedy výraznú prevahu, ale slušnosť káže takúto návštevu oplatiť. Predsa len, sila tábora sa ukazuje najmä na výjazdoch. A nakoľko Vlci v poslednej dobe hrajú ako vymenení, mali sme v podobe boja o play-off o motiváciu naviac.

Zvolen-Zilina_09Do Zvolena vycestoval jeden plný autobus Žilinčanov a ďalších desať automobilov vrátane 25 kusov z Góralu Żywiec. Počkali sme sa pod Šturcom, kde sme očakávali autá s Bystričanmi smerujúcimi do Martina. Naše očakávania sa naplnili len čiastočne. Autá so šálikmi síce prechádzali okolo, bohužiaľ na niekoľko našich stopárov na krajnici cesty nikto z hokejových ultras Bystrice nezareagoval. Pár kopancov tak dostali akurát ich autá.

Vďaka tejto kratochvíli sa od motorestu ku nám pripojila neželaná hliadka zelených. Nakoniec sme dorazili do Zvolena polhodinku pred zápasom.

Autobus naviedla policajná hliadka priamo pod sektor hostí. Autá sme zaparkovali ďalej od štadióna a na naše šťastie sa naša skupina vydala ku štadiónu bez neželaného doprovodu. Tam sa smerom k nám rozbehli Zvolenčania. Keď sme vybehli oproti, dosrali sa a utekali preč. Väčšina to stihla.

Na začiatku zápasu sme sformovali kotol, vyvesili vlajku Žilinčania a transparent pre Tajbu. Support nebol zo začiatku najhorší. Jeden človek od nás sa počas prvej tretiny pokúsil neúspešne na vlastnú päsť získať vlajku Zvolena. Neskôr od nás niekoľko ľudí preskočilo plot a rozbehlo sa k domácim. Odozva od nich neprišla, jedine od SBSky a tak sme sa vrátili späť do sektora.

Cez prvú prestávku sa ,z nám neznámych príčin, rozhodli napochodovať  do sektora pmjéčkari so štítmi aj so svojimi zakuklenými kamarátmi. Provokácie nenechali na seba dlho čakať a pred sektorom sa strhla bitka s SBS aj políciou. Výsledkom bolo dvadsať opísaných a štyria zranení na našej strane. Vďaka týmto rozptýleniam fandenie počas druhej tretiny dosť upadlo.

Zápas bol s priebežným skóre 3:2 pre domácich po dvoch tretinách veľmi vyrovnaný. So začiatkom tretej tretiny sme postupne opäť dali dokopy kotol a sústredili sa na fandenie. Jeden ninja z PNG sa rozhodol podpáliť starší futbalový šál. Výsledkom bol jeho pád z plota na hlavu. Na oplátku sme zapálili dve trofeje aj my. Výsledkom boli ďalšie intervencie zakomplexovanej SBS a polície v kotli.

Hráči sa rozhodli ísť na konci zápasu vabank a stavili všetko na vyrovnanie. Diery v obrane využili Zvolenčania a vsietili postupne ďalšie štyri góly. Do konca zápasu sa odpálila ešte nejaká pyrotechnika, inak sa na tribúnach už nič ďalšie nedialo.

Po skončení zápasu sa ešte podráždení a značne vystresovaní policajti rozhodli vyskúšať na nás rôzne taktické zoskupenia pri presune k autobusu a autám. Všetko zvládli s bravúrou, akú by od absolventov pomocných škôl čakal málokto. Časť výpravy ešte čakala po zápase vo Zvolene na bratov “sešívaných”. Zvyšok išiel priamo späť do Žiliny.

Video z pálenia šálov na obidvoch stranách:

Ešte pred týmto zápasom sa Žilinčania v dobrých počtoch zišli aj na domácom zápase s Nitrou. Počas tohto zápasu sa postupne sformoval celkom solídny kotol v počte cca. 70 fanúšikov, ktorí najmä počas poslednej tretiny hnali hráčov hlasným fandením za víťazstvom. To im v smolnom závere zápasu ušlo,” opísali zápas Žilinčania.

Zvolenčania sa veľmi dobrou ultras produkciou prezentovali aj na zápase s Piešťanmi (17. januára). Presvecovačku sektorovky doplnili o transparent Ultras – the way of life (Ultras – spôsob života). Napriek prehre podporovali fandením hráčov až do konca zápasu.

Aktívni sa snažia byť aj Banskobystričania. Zhruba 70 sa ich zišlo v kotli na zápas s Nitrou. “Zo začiatku zápasu sa pomalšie rozbiehame, atmosféra je síce dobrá, ale chýbajú počty v kotli. Postupne sa to zlepšuje, pretože prichádzajú naši chalani – niektorí v 7. minúte, iní až v 13. a niektorí dokonca až tesne pred koncom prvej tretiny. Priamo úmerne s počtami v kotli sa zlepšuje aj atmosféra a na konci prvej tretiny je to už v poriadku. Druhá tretina je z našej strany veľmi dobrá a všetci hučia z plných hrdiel. Tretina je bohatá aj na góly, najmä v sieti súpera a tak je nálada na tribúnach výborná a do fandenia sa neraz zapájajú aj ostatní diváci.

Ultras Banska Bystrica

Autor: Pavol Rusko Photography/pressphoto.sk

V závere zápasu spievame chorál, takmer celý zimák tlieska v stoji a všetci sa tešíme z dôležitého víťazstva. V jednej chvíli, keď spievame chorál- kto neskáče nie je Bystričan, sa k nám pridávajú aj ostatní diváci. Po konečnom hvizde odpaľujeme v sektore pyro a naďalej spievame. Chalani nám prichádzajú poďakovať za podporu a odchádzajú do šatne.

Po chvíli sa však vracajú späť na ľad (asi len po tretí krát v tejto sezóne), čím nás všetkých veľmi prekvapia. Nasleduje krásna a spontánna ďakovačka v ich podaní, keď sa postupne každý z nich rozbehne smerom k nám a skočí rybičku. Najskôr troj-gólový hrdina Lunter, následne skvelý Košo a postupne ďalší a ďalší a nakoniec všetci spoločne. Spoločne s hráčmi spievame aj chorál- kto neskáče nie je Bystričan.

V sektore hostí sa objavilo zhruba 20 fanúšikov, ktorí prakticky vôbec nefandili,” opísali zápas Banskobystričania na svojich stránkach.

Hokejový fanklub spod Urpína sa vybral aj na zápas do Martina. “Martin je destinácia, ktorá nám skrz blízku vzdialenosť, velí vycestovať na výjazd stále. Tentoraz sa nás nazbieralo 40 skalných, ochotných podporiť náš tím.

Martin-BB2Keďže záujem prevyšuje počet miest v autách, musíme improvizovať a zohnať ďalšie auto a šoféra. Väčšina z nás vyráža spoločne, na Šturci dávame spoločné foto, ostatní vyrážajú z Bystrice neskôr, najmä kvôli práci. Pri motoreste pred Turčianskymi nám do cesty skáče niekoľko Žilinčanov, ktorí sa nás snažia zastaviť, no neúspešne. Aj sme očakávali, že sa niečo podobné môže stať, takže sme boli na niečo také pripravení…

Do Martina prichádzame včas a od úvodu sa púšťame do fandenia. V polovici prvej tretiny prichádzajú dve oneskorené posádky a naše, dovtedy dobré fandenie, ešte naberá na intenzite. Domácim sme viac než vyrovnaným súperom a martinským zimákom znejú naše pokriky a chorále. Zápas je kvalitný, väčšinu zápasu však naši chlapci ťahajú za kratší koniec, ale ani to nám nebráni v tom, aby sme si výjazd užívali a neustále hnali náš tím vpred.

Martin-BBPo zápase spievame chorál, odpaľujeme menšie pyro a naši hráči nám prichádzajú poďakovať za podporu. Vidieť na nich, že si našu vernosť a oddanosť skutočne cenia a odmeňujú nás úprimným potleskom, ktorý nám všetkým pohladí naše fanúšikovské srdcia a utvrdí nás to v tom, že to čo milujeme a robíme má zmysel.

Pred zimákom stretneme našich troch výjazdníkov (vrátane jednej baby), ktorí dostali v miestnej krčme menší preplesk. Je to ponaučenie pre všetkých, aby sa nemotali po zimáku v suveníroch, ale stáli s nami v sektore a venovali sa podpore nášho tímu. Následne odchádzame domov a cesta je už pokojná.

Domáci fanklub ničím neprekvapil. Občas niečo zakričali, sem- tam ich bolo počuť, inokedy nie,” opísali výjazd Banskobystričania.

Fotogaléria zo zápasu Banská Bystrica – Trenčín, 31. januára:

S podporou fanklubu môžu rátať aj košickí hokejisti. Takto zachytil ich januárové aktivity portál hokej.sk (autor: jäzva):

V nižších hokejových súťažiach si futbalovú prestávku spestruje fanklub Železná únia 1921, ktorý navštevuje zápasy miestneho hokejového klubu. V slušnom počte sa zišli aj na zápase proti Michalovciam (31. januára).

Na mail nám prišlo aj zaujímavé predstavenie fanklubu druholigového Dolného Kubína:

Zdravím, hokejové fankluby existujú aj v II. lige, hlavne v skupine Východ, kde sú doteraz asi tri existujúce fankluby. My sme jedným z nich. Od 21. decembra funguje v Dolnom Kubíne na domácich zápasoch aj kotol. V zápase proti Humennému 21. decembra nás bolo v kotli cca 30 aktívnych fanúšikov, počas celého zápasu sme povzbudzovali náš tím MŠK Hviezda Dolný Kubín, fanklub hostí sa zápasu nezúčastnil. Hralo sa v dobrej atmosfére, každý si ju pochvaľoval, žiaľ, prehrali sme tento zápas tesne 1:2, ale hráči sa prišli po zápase poďakovať, čo nás všetkých potešilo. Na zápase bolo niečo cez 760 divákov.
O dva týždne sme doma hrali s L. Mikulášom “B”, kde nás opäť bolo viac ako 20 aktívnych fanúšikov, počas zápasu bol kvalitný support, no postupne sa miestami k nám už pripájal celý štadión, a tak bola na hokeji v DK opäť dobrá atmosféra. Na zápase bolo asi aj päť fanúšikov LM, ktorí prišli zrejme autom. Ešte za zmienku stojí, že zápas sa dostal do predĺženia, keď sme v poslednej sekunde vyrovnali a ten hluk a tú radosť muselo byť počuť ešte asi aj na kilometre od štadióna, vtedy burácal celý štadión. Žiaľ, opäť sa nám nepodarilo vyhrať, prehrali sme po nájazdoch, no hráči sa znova prišli poďakovať po zápase.
Počas januára sme ešte odohrali nejaké domáce ligové zápasy, počet v kotli už klesal, no bolo to spôsobené tým, že šanca na výhru v lige už rapídne klesla, takže aj divácky záujem o hokej klesal, no udržal si štandard 420 divákov na zápas. Počty v kotli sa pohybovali od 10-20 ľudí, záležalo na tom, s akým tímom sme hrali.
Prvého marca organizujeme náš prvý výjazd a to na Liptov do LM, kde odohráme s béčkom posledný zápas sezóny.

(V prípade, že vám v tomto reporte chýba info o vašom tábore, pošlite fotky alebo reportáže na mail hokej@ultras.sk)