Fanúšikovia v 17. kole podporili Ukrajincov Pavličenkovcov a pripomenuli si zosnulého mladého futbalistu

V 17. kole zaujala ultras produkcia Ružomberka, ktorý sa dobre prezentoval nielen na domácom ihrisku, ale následne aj v dohrávke 14. kola v Banskej Bystrici. Zaujímavý zápas sa hral v Trenčíne, kde sa zmobilizovala domáca skupina Trenchtown Gangsters a spolu s Trnavčanmi vytvorili pravú futbalovú atmosféru. Jednotlivé fanúšikovské skupiny podporili ukrajinskú rodinu Pavličenkovcov, kde syna a otca odsúdili za vraždu sudcu, ale fanúšikovia Dynama Kyjev upozornili na nezrovnalosti v ich prípade. Smutná udalosť sa stala v Banskej Bystrici, kde tragicky zahynul mladý futbalista, jeho pamiatku si pripomenuli oba tábory počas dohrávky 14.kola.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1), 17. november 2012 (sobota) o 14:30, 2115 divákov

Do Senice pricestovalo zhruba 90 slovanistov (tí uvádzajú číslo 150), ktorí sa mohli tešiť z výhry svojho mužstva. Belasí si pripomenuli transparentom aj kauzu ukrajinských Pavličenkovcov, za ktorých sa postavili fanúšikovia Dynama Kyjev a rozbehli osvetovú kampaň k ich prípadu, aby poukázali na nezrovnalosti vo vyšetrovaní, na základe ktorého ich odsúdili za vraždu sudcu. Domáci sa okrem nadávania a nespokojnosti s rozhodcom lúčili so svojim starým štadiónom, ktorý by mal prejsť rekonštrukciou.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:0 (0:0), 17. november 2012 (sobota) o 14:30, 1660 divákov

Stredoslovenské derby malo svoj náboj, duel opísali Ružomberčania na svojej stránke takto:

Ružomberskí fanúšikovia žili týmto zápasom už od spackaného zápasu v Bystrici, kde sa napokon nehralo. Začalo sa verbovanie ľudí a príprava na zápas. Počas týždňa pred zápasom sa vyrobili ČB fanziny, nové obojručky a najmä sa pripravilo choreo, ktoré malo symbolizovať odhodlanie domácich fanúšikov konečne nedať šancu Šošonom – medveď požierajúci Šošona. Choreo pripravovalo v piatok do noci 10 fanatikov, zrolované meralo takmer 9 metrov.

Pred začiatkom zápasu sa zlepšila disciplína domácich fanúšikov, keď sektor bol slušne zaplnený už cca 20 minút pred začiatkom, hostia v počte cca 55 ľudí, dorazili zhruba 10 minút pred začiatkom. Ako prví začali fandiť hostia, tí na chvíľu onemeli, keď sa pred východom hráčov na hrisko v sektore G rozvinulo domáce choreo. V prvom polčase sa fandilo dobre na oboch stranách, no polčas sa napriek tomu skončil bez gólov.

V druhom polčase sa opäť ozvali skôr hostia, domácim chvíľu trvalo, kým sa kotol znovu sformoval, časom však domáci začali mať veľkú prevahu, podobne, ako to symbolizovalo choreo z úvodu zápasu. To podporil aj gól, ktorý priamo pred sektorom G spoza šesťnástky napálil do žilinskej brány Lukáš Bielák a čo urobil ešte lepšie, pobral sa oslavovať gól priamo pod fanúšikovský sektor, tak, ako si to každý fanúšik vždy praje. Od tohto momentu mali domáci aj vzhľadom na rozdielne počty a zloženie neustále navrch, hoci hostia sa tiež snažili povzbudiť svojich aj naďalej. V domácom sektore sa medzitým nazbieralo až 157 ľudí, ktorí si žiadali ďalší gól Ružomberka.

Keďže Žilina už neskórovala, mohli si domáci opäť raz dať Macejka a nasledovala dokonca dvojitá ďakovačka, stará aj nová verzia. Viacerí domáci fanúšikovia dokonca ostali v sektore až na pozápasovú rozcvičku a opäť  ďakovali hráčom…

FK Dukla Banská Bystrica – TJ Spartak Myjava 1:1 (1:0), 17. november 2012 (sobota) o 14:30, 1280 divákov

Oficiálne číslo divákov na banskobystrickom štadióne uvádzalo viac ako tisíc divákov, realita bola však krutejšia. Myjavčanov, ktorí prišli na dvoch autobusoch a autách v počte zhruba 130 ľudí, mohlo byť viac ako celkový počet domácich fanúšikov. “Kotlík” Dukly činil zhruba 30 osôb a v prvom polčase sa snažil o nepretržité fandenie, postupom času však úroveň fandenia upadala. Banskobystričania transparentom podporili Pavličenkovcov v známej ukrajinskej afére.

FK AS Trenčín – FC Spartak Trnava 6:0 (2:0), 17. november 2012 (sobota) o 17:30, 4250 divákov

Z tohto zápasu nemáme žiadny konkrétny report, za všetko však hovoria zábery. Trenčania sformovali veľmi solídny kotol, fandenie podporili pyrotechnikou a jeden transparent venovali aj Pavličenkovcom. Hostí bolo v sektore zhruba 500.

Zo zápasov Zlaté Moravce – Košice a Nitra-Prešov nemáme žiadne info.

Dohrávka 14. kola: FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:0, 20. november 2012 (utorok) o 16:00, 1120 divákov

Oficiálny počet divákov bol na Štiavničkách opäť zjavne nadhodnotený, keď na celom štadióne mohlo byť ani nie 400 ľudí. Napriek pracovnému týždňu a nepriaznivému času výkopu, ktorý bol posunutý kvôli hokejovej Extralige na 16:00, pricestovalo cca 50 Ružomberčanov. Tí, čo sa týka fandenia, mali v zápase navrch, domáci kotol tvorilo približne 30 ľudí. Obidva tábory transparentami vyjadrili sústrasť s úmrtím iba 13-ročného futbalistu Dukly, Filipa Riečana, za čo sa im poďakovalo aj vedenie Dukly.