FOTO + VIDEO: V 9. kole vďaka fanúšikom ožili slovenské štadióny

Derby v Prešove, derby v Banskej Bystrici, viac ako 100 Myjavčanov v Trenčíne, početný kotol Ružomberčanov, okolo 250 Slovanistov v Moravciach a tradične počtami silná Trnava. Na tribúnach bolo v 9. kole Corgoň ligy rušno ako už dávno nie.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 1:3 (1:1), 14.9.2012 (piatok) o 17:00, 1860 divákov

V Nitre sa hral divoký zápas, kde padli tri červené karty, všetky na účet domácich. Tí mali ťažké srdce na hlavného rozhodcu, ktorému sa ušli z tribún nelichotivé prívlastky. Napriek nepriaznivému piatkovému termínu sa hostia mohli spoľahnúť na podporu zhruba 300 Spartakovcov.

MFK Košice – 1.FC Tatran Prešov 0:0, 15.9.2012 (sobota) o 14:00

Východniarske derby sa prekladalo na skorší čas kvôli hádzanárskemu zápasu, ten sa nakoniec ani neuskutočnil. Práve presunutie termínu výkopu stretnutia bolo poslednou kvapkou pre domácich a rozhodli sa pre bojkot zápasu. Prešovským hráčom fandenie chýbalo a v médiách sa nechali počuť, že im je ľúto absencie najvernejších na tribúnach. Atmosféru tak vytvárali iba Košičania, ktorých sa zišlo v sektore 233. Ich výjazd sa niesol v retro štýle 80. rokov a opäť sa prezentoval aj legendárny košický Bruce Lee. Odpálené bolo aj nejaké pyro a chýbať nemohla ani ukážka obmedzenosti domácej SBS resp. PZ SR.

FK AS Trenčín – TJ Spartak Myjava 3:2 (1:1), 15.9.2012 (sobota) o 17:00, 3168 divákov

Myjavčania vycestovali do Trenčína. V akom počte je otázne, lebo kopaničiari nahlásili počet 450, podľa fotiek ich však v sektore hostí bolo max. 150. Každopádne to stačilo na domácich, ktorí sa veľmi nepreviedli a tentoraz ťahali za kratší koniec vo fandení.

MFK Ružomberok – FK Senica 0:2 (0:0), 15.9.2012 (sobota) o 17:00, 1757 divákov

Ružomberčania sú v poslednom období aktívni, inak tomu nebolo ani proti Senici. “V domácom sektore začínalo fandiť 70 fanúšikov, počas zápasu sa však počet aktívne fandiacich rozrástol na asi 100 ľudí.  Zo Senice do sektoru hostí neprišiel nikto. Ružomberskí fanúšikovia pripravili T. Ďubekovi transparent s názvom ‘200x a stále náš – Dík Ďubo!’ Fandenie naberalo na obrátkach v druhej časti prvého polčasu, a zavŕšiť to mohol práve Tomáš Ďubek, no v poslednej minúte prvého polčasu nemal šťastie, keď jeho lopta len tesne minula bránku. Polčas sa tak skončil bez gólov a v prestávke domácich fanúšikov zabával nádejný malý bubnista. Gól naštartoval fanúšikov k ešte lepšiemu výkonu, no Ružomberku sa už stav nepodarilo zvrátiť. Medzitým si domáci fanúšikovia uctili druhým transparentom P. Masaryka, ktorý sa napriek zraneniu prišiel pozrieť na zápas. Po zápase nasledovalo hromadné vypískanie rozhodcovskej trojice, ďakovačka s ružomberskými hráčmi a neskôr tiež zotrvanie v sektore a natáčanie časti videoklipu k novej piesni aj s pyrom,” opisujú dianie na tribúnach Ružomberčania.

Videozostrih z fandenia domácich:

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (2:0), 15.9.2012 (sobota) o 17:00, 3387 divákov

Belasí usporiadali do Moraviec autovýjazd. Nakoniec sa ich v sektore hostí zišlo zhruba 250. Tí oflagovali svoj sektor a pri fandení nechýbalo ani pyro.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:2 (1:1), 16.9.2012 (nedeľa) o 19:00, 2480 divákov

Napriek tomu, že sa hralo v neatraktívnom čase v nedeľu o 19:00 a na štadión si našlo cestu iba 2480 divákov, mal zápas výbornú úroveň na ihrisku aj v hľadisku. O atmosféru sa starali oba fanúšikovské tábory. Žilinskí Fanatici prelomili bojkot a napriek nezhodám s vlastným vedením si nenechali derby ujsť. Podľa ich údajov pricestovalo Žilinčanov na Štiavničky 140. Prezentovali sa choreom, ktoré doplnili pyrom. Na opačnej strane štadióne im konkuroval početne rovnaký kotol domácich. Ten rovnako odprezentoval niekoľko choreografií, doplnených o dymovnice, stroboskopy a bengále. V uliciach a v okolí štadióna mala všetko pod kontrolou početná polícia. Tlačová agentúra síce prezentovala, že pred zápasom došlo k stretu znepriatelených táborov, podľa našich informácií k žiadnej bitke pred ani po zápase nedošlo.