Nižšie súťaže: V Podbrezovej bolo horúco

Aktualizácia 30.8.2012 o 23:53, doplnené info z Levíc. V nižších súťažiach síce pôsobia početne menšie tábory, ale minimálne tento víkend nuda nepanovala. Zaujímavý duel bol v Podbrezovej, na výjazd vycestovali aj Martinčania či Komárňanci, report máme aj z Čadce.

Rimavskosobotčan s torzom ukoristenej vlajky.

V druhej lige bol najzaujímavejší duel medzi Podbrezovou a Rimavskou Sobotu. Na Horehronie vycestovala skupina 20 Rimavskosobotčanov. Tých privítalo 30 domácich, posilnených aj o 13 mladých Bystričanov. Obidve skupiny na seba niekoľkokrát narazili, na tribúnach sa fandením postarali o ligovú atmosféru.
“Po príchode na štadión nás usporiadatelia zdržiavali, snažili sa nájsť niečo, začo by nás mohli zjebať a keď nič nenašli, tak nám vzali aspoň jednoručku a konfety. Pri ‘výstupe’ k sektoru nás napadli domáci fans v počte cca 30 najprv slovne a neskôr aj skalami či sklenenou fľašou. Toto napadnutie sme im opätovali rovnakou mincou ba dokonca sa nám podarilo získať šál a vlajku. Dav prišla rozhádzať SBS, ktorej sa to dlho nedarilo. Po príchode do sektora sme vlajku domácich roztrhali a ponechali sme si len jej časť so slovenským štátnym znakom.
Dali sme sa do fandenia, domáci raz 20-hlavý, raz vari až 40 hlavý kotol tiež (v tom cca 10 mladých Bystričanov, vari SCF?), nuž vo fázach medzi vzájomným vyznávaním si lásky bola na štadióne dobrá atmosféra (na 2.ligu). Našim sektorom znie často zborové ‘udavač’ na adresu športového riaditeľa. Hráči v druhom polčase tiež bojovali, i keď do 68.minúty hrali o jedného menej. Škoda zahodených šancí, ale my sme ich bojovnosť ocenili a fandili ešte aj pár minút po zápase. Mnohým došiel hlas,” napísali na svojej stránke Rimavskobotčania, ktorí sa vrátili aj k pozápasovému dianiu: “Po zápase sme sa za asistencie veľmi ohľaduplnej polície, ktorej nevadil žiadny pokrik (ozaj žiadny), presunuli k autám. Keďže nám umožnili pomerne voľný pohyb, pár domácich výrastkov malo možnosť ukázať, že si stoja za svojimi rečami spoza klietky – nestáli, ale utekali. Keď už sme boli bez dozoru, spozorovali sme ďalšiu skupinu domácich priamo na autobusovej stanici. Tam padlo pár faciek medzi nami a Bystričanmi, no zachvíľu sme boli pod dozorom, a tak sme opustili Podnízkotatransko so sprievodom až na hranice okresu.”

Zúčastnení mladí Banskobystričania videli priebeh zápasu nasledovne: “Na zápas sa domáci pripravujú niekoľko dní dopredu prípravou chorea, ktoré sa nakoniec ani neodprezentuje, pretože v 80. minúte sa v sektore nachádza len 15 osôb z 40. Domáci sformovali asi 40-členný kotol (15-16 roční chalani a baby s 3 promile), support na počet priemerný. Z Rimavskej prišla 20-členná banda, v úvode stretnutia potýčka, v ktorej je len BB (12 osôb, 6scf). Výsledok, dvaja Rimavskosobotčania na zemi a dve rany na hlavách Bystričanov (lietali kamene od Gemer Rascals…). Rimavskosobotčania ešte domácim ujebávajú jednu vlajku. Na zápas 2. ligy celkom sranda. Hostia fandia bez prestávky a hlasne, miestami prekričia domácich. Celý zápas sú potom len prekrikovačky cez klietku… My sa snažíme niečo dohodnúť s hosťami mimo divákov, no neúspešne. Odchádzame v 89.minúte smerom na autobusovú stanicu. Po chvíľke dobehnú domáci zadychčaní chlapci. Rimavská sa formuje v strede autobusovej stanice vedľa cesty, formuje sa aj BB, počty 20vs12 (Podbrezová sa pre istotu pozerá). Padlo zopár pästí, zväčša do Rimavskosobotčanov, ktorí padajú a v tom prichádza polícia.”

V nedeľu vycestovalo v rámci zápasu III. ligy s miestnym Pohroním do Dolnej Ždane 11 Martinčanov, ktorých podporilo aj jedno auto z Rimavskej Soboty.

V rámci III. ligy sa prezentovali aj ultras Čadce, ktorí sformovali kotol na zápas proti Závažnej Porube. Report z ich strany: “V Čadci sú hody, čiže zábava. A s ním už tradične aj futbal, na ktorý sa tešíme celý rok. Zavítal k nám atraktívny súper Závažná Poruba (to kde je?), čiže súpera na tribúne opäť nemáme. Na zápas máme pripravené aj tribúnové choreo, kartónovačku, no bohužiaľ kvôli nízkemu počtu a neochote niektorých ľudí nebolo prezentované. Pred zápasom sa schádzame v počte asi 15 kusov omladiny. I keď to nie je ideálne, potešil nás príchod nových tvárí. Začína zápas. Formujeme hlasivky. Do supportu na tribúne sa zapája cca 10 kusov. Na druhý polčas sa presúvame na tradičné miesto, na Ovál. Vyvesený je transparent ‘Pridaj sa k nám’. Dávame prvý gól, je odpálené nejaké to pyro a demencia vládne po celý druhý polčas. Po druhom góle opäť pyro. Tak še baví…! Po zápase ďakovačka s hráčmi a dobrú náladu si držíme až do rána, kde oslavujeme víťazstvo a utužejeme vzťahy. Najbližšie nás čaká výjazd do Kalinova a potom doma miláčik rezervy zo Zeliny. Verím, že naše počty a kvalita budú len rásť. Tým, ktorý boli patrí vďaka, a tí čo mohli byť a neboli, naši starí mladí nech sa zamyslia, pretože sme to my, kto hájil naše farby dlhé roky, nie oni! A my tu budeme navždy. Kto zradil nech skape!”

V III. lige Západ nastúpili Levice na zápas v Topoľčanoch. “Zápas by mal pre nás skončiť pozitívne, čo ukazovala aj tabuľka, no po nevyužitých šanciach a pokazenej prvej časti prvého polčasu našej zaspatej obrany naši chlapci prehrávajú. Na zápas sme sa dohodli na auto výjazde. V Leviciach sa schádzajú 4 autá + jedno cestuje skorej. Pred zápasom je nás na štadióne 20-25 (pozn. na foto nevidno všetkých). Pred zápasom mame info a potvrdené , že sa k nám pridajú aj naši kamaráti z Komárna. Konečný počet tak končí na čísle cca 30-35. Nálada dobrá, aj napriek prehre. Po zápase dáme nejaké to pivko v miestnom bufete (krčme) a odchádzame sklamaní zo zápasu, no spokojní so supportom. Týmto pozdravujeme kamarátov do Komárna a ďakujeme ešte raz za podporu!” napísal Ultras96 zo skupiny Ultra Lions 96.

Výjazd zorganizovali aj Komárňanci, ktorí pôsobia v Majstrovstvách regiónu Západ (IV. liga). “Naše mužstvo hralo majstrovský zápas v dedine  Nová Ves nad Váhom. Z Komárna sme vyrazili na dvoch autách, po dlhej ceste sme dorazili na štadión, ktorý bol veľmi malý, vlastne ani poriadna  tribúna tam nebola. Ale vítalo nás milé prostredie. Obsadili sme miesto pri rohovej zastávke, a i keď nás bolo len sedem, celý zápas sme vytrvalo fandili. Napokon to prinieslo aj ovocie, keď sme gólom zo začiatku 2. polčasu zápas aj vyhrali. Pred dvoma týždňami sme absolvovali výjazd do Skalice (10 kusov), celozápasovy support na dobrej úrovni, pyro na konci zápasu, keď sme dali vyrovnávajuci gól na 1-1,” opísal aktivitu skupiny Porcacciony jeden z jej členov.