Semifinále pohára: Mobilizácia Bystričanov málo platná

V semifinále Slovenského pohára pútal najmä súboj odvekých rivalov Banskej Bystrice a Žiliny. Atmosféra stredoslovenského derby však bola poznačená stále trvajúcim bojkotom Žilinských fanatikov.

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0), 17.4.2012, 1824 divákov

Čo sa týka atmosféry úvodného duelu tú ovplyvnil najmä bojkot domácich ultras, ktorí majú nevyriešené spory s vedením MŠK. Vyniknúť tak mohla skupinka 33 Banskobystričanov, ktorá vycestovala do Žiliny, a ako to už býva tradíciou, došla na zápas až v 20. minúte. Okrem povzbudzovania sa prezentovala vlajkou “Červeno-bieli.”

ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 1:1 (0:0), 17.4.2012, 960 divákov

Pre Zlaté Moravce je typická skôr tradičná dychovka na štadióne ako prítomnosť domáceho kotla a inak tomu nebolo ani teraz. Hostia zorganizovali jeden z mála svojich výjazdov a 32-členná skupina fanúšikov podporila Senicu v ceste za finále do Bardejova. Seničania sa prezentovali nápisom “Hráči+Fans=Bardejov, spolu prepíšeme históriu!!!” a karnevalovým fandením (bubny, parochne…).

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:0 (0:0), 24.4.2012, 2210 divákov

Tesne pred zápasom sa približne 15-20 radikálov Žiliny nenápadne vybralo do sektora domácich, kde už však boli pripravení Banskobystričania. Šošoni sa dostali iba po bránu, kým však stihlo dôjsť k priamej konfrontácii, zasiahla polícia. Následne v priebehu prvého polčasu  sa domáci pokúsili v priľahlom obchodnom centre atakovať menšiu skupinku Žilinčanov, ktorí nešli do sektora hostí, opäť však rýchlo zasahovala polícia, tentoraz kriminálka v civile.

V sektore hostí sa objavilo iba šestica fanúšikov, ktorí vyvesili vlajku “Žilinskí šošoni” a počas celého zápasu mĺkvo sledovali zápas. Skupina asi 15-20 Šošonov, ktorí sa pred zápasom pokúsili dostať na domáce státie, nebola počas celého zápasu v hosťujúcom sektore prítomná.

Domáci sformovali najpočetnejší kotol v tejto sezóne, na státí sa ich zišlo približne 100 a neustálym supportom tlačili Duklu k vyrovnaniu nepriaznivého celkového skóre. Na plote bol pripravený transparent s nápisom “Smer Bardejov” a podobizňou pohára s červeno-bielymi stužkami. Kotol sa okrem mávacích vlajok prezentoval v druhom polčase balónovým červeno-bielym choreom. Ku koncu polčasu zhorel jeden žilinský šál.

V závere duelu sa tešila hŕstka žilinských priaznivcov, keďže gól nepadol, postup a výjazd do Bardejova na finále si užijú fanúšikovia MŠK.

FK Senica – ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0), 24.4.2012, 1016 divákov

V odvetnom zápase sa senický fanklub prezentoval transparentom zobrazujúcim dopravnú značku, ktorá značila vzdialenosť do Bardejova. Následne rozprestreli domáci aj transparent “Záhoráci na východ.” Okrem bubnov vypomáhali domácemu fanklubu mladé mažoretky.