Decembrový hokejový sumár: Hrali sa derby zápasy+pyro v Žiline

VIDEO+FOTO: Čas okolo Vianoc patrí na hokejovej ultras scéne každý rok k najplodnejším obdobiam. Ľudia si berú dovolenky, futbalová liga je v hlbokom zimnom spánku a tak sa na hokejových tribúnach máme na čo pozerať. Tento rok sme mohli vidieť viacero podarených výjazdov. Registrujeme taktiež hneď tri derby zápasy a na jednom z nich dokonca podarenú  pyroshow. 

30. a 31. kolo

Naša najvyššia súťaž sa hrala aj tesne pred Vianocami. Tridsiate kolo v netradičnom stredajšom termíne popri nákupnej horúčke ľudí až tak nelákalo. Hokejoví ultras si ale svoju cestu na zimné štadióny predsa našli. Aj napriek termínu v strede pracovného týždňa sa na výjazd v menšom počte vydali Martinčania a to do Banskej Bystrice. Domácich fandilo približne šesťdesiat.
Foto: Dušan Šípka / bbonline.sk 

Čo sa týka výjazdov neprinieslo ani piatkové 31. kolo nič. Domácim celkom pomáhal kotol na všetkých štadiónoch. Foto máme z Martina.
Foto: FB stránka MHC Martin   

32. kolo

Pyroshow v Žiline

Vianočné kolá podľa očakávania čo sa týka fandenia jednoznačne predčili predchádzajúce. Medzi sviatkové 32. kolo prinieslo derby zápas geografických susedov medzi domácou Žilinou a Martinom. Po známych nezhodách ŽF (Žilinských Fanatikov) s vedením futbalového klubu MŠK sa stali niektoré zápasy hokejovej Žiliny atraktívne aj pre náš portál. Tentoraz sa Fanatici zozbierali v úcty hodnom počte. Na derby ich fandilo približne dvesto. Dokonca podľa ich slov to bolo až niečo vyše dvoch stoviek. Predviedli celozápasový support, najmä keď sa ešte v prvej tretine dostala Žilina do vedenia. Ku koncu sa zápas zdramatizoval, ale Žilinčania sa bavili ďalej. Po závere stretnutia odpálili niekoľko bengálov, zadymili halu a pozdravili sa s hráčmi.

Foto: ultraszilina.sk 

Banskobystričania cestujúci na východ

Divácky zaujímavý zápas sa hral v Košiciach, keďže z Banskej Bystrice pricestovali dva autobusy fanúšikov a niekoľko áut. Napokon ich v kotli bolo niečo vyše 70. Banskobystričania zhodnotili výjazd takto: ” Z Bystrice sme vyšli dosť skoro a po ceste stojíme na viacerých pumpách a rôznych odpočívadlách. Cesta je veľmi dlhá a užívame si rôzne druhy demencie. Výjazd sme si naplánovali tak, že sa v ideálnom čase dostávame pred štadión. Popri čakaní na lístky si krátime čas spevom a tancom. Na chvíľu sa pri nás objavila skupinka skandujúcich Košičanov. Na ich prekvapenie nabehne na nich skupina našich a po krátkej mele celú situáciu upokojuje do vtedy len postávajúca polícia. Následne sa už presúvame do útrob krásnej arény. Nanešťastie pár našich bolo zmorených natoľko, že ich dnu nepustili. Fandíme celý zápas a úplne objektívne sme hlučnejší ako Košičania (čo neskôr aj sami priznali na svojej facebookovej stránke). V napínavom stretnutí napokon prehrávame po nájazdoch, ale dobrá nálada nás neopúšťa a užívame si opäť zdrvujúco dlhú si cestu domov.
Foto: Branislav Račko / bbonline.sk   

Trenčín sa snáď opäť preberá k životu. Na zápase s lídrom tabuľky vytvorili fanúšikovia slušný kotol a s ich prispením trenčianski hokejisti zdolali suveréna tejto sezóny zo Zvolena.  Od prezentovali sa aj choreografiou s prskavkami a transparentom. V sektore pre hostí sa objavilo pár Zvolenčanov.
Foto: Tomáš Somr 

Ďalší vydarený výjazd tohoto kola majú za sebou Skaličania. Do Nitry cestovali jedným autobusom a autami. Nakoniec fandili v sektore v počte okolo 70 ľudí. V Nitre sa na tribúnach presadzuje len ťažko a to po všetkých stránkach. Skaličania, ale počas celého zápasu predvádzali kvalitný support. Stav stretnutia Záhorákom len pridával na pohode a tak sekundovali silnému domácemu kotlu pomerne úspešne. Nitrania si pripravili choreografiu – traktor s vlečkou a nápisom “Slovan”. Aj keď Skaličania patria k najmenej konfliktným fanklubom na Slovensku, odohral sa menší incident, keď im Nirania v tretej tretine hodili do sektoru modrú dymovnicu.

33. kolo

Choreografia Zvolenčanov

V tomto kole bolo jednoznačne najväčším ťahákom pohronské derby. Ďalší súboj Zvolena a Banskej Bystrice sa hral tentoraz na zvolenskom ľade. Support bol opäť vyrovnaný, ako sme už túto sezónu zvyknutí. Bystričania pricestovali tentoraz vlakom ako tomu bolo zvykom po minulé roky v počte okolo 200 kusov. Oba kotle fandili a spievali počas celého zápasu. Bolo počuť aj tradičné vzájomné “pozdravy” fanklubov. Počas zápasu sa domáci niekoľko krát prezentovali novou sektorovou vlajkou a v úvode zápasu odpálili 400 kusov prskaviek.  Hostia mali na tento zápas pripravenú argentínu a po zápase sa zabávali pálením jednej z oficiálnych klubových zástav HKM, ktoré visia na štadióne.
Foto:  I. Golembiovský / bbonline.sk 

34. kolo 

Do Nitry pricestovala približne šesťdesiatka

Fanúšikovia Zvolena

Zvolenčanov, ktorých privítala pod Zoborom búrlivá atmosféra. Od úvodných sekúnd bolo v hľadisku husto a hostia sa dostávali do konfliktov s domácimi. Padli prvé facky a oboma smermi lietali pivá. V prestávke po I. tretine sa strhla hromadná bitka a zasahovať museli aj príslušníci policajného zboru. Domáci potvrdili svoje postavenie na hokejovej ultras scéne a približne 200 členný kotol hnal nitrianskych hokejistov vpred. Do supportu a prekrikovačiek sa zapájal aj zvyšok štadióna, atmosféru zápasu dopĺňal fanatický support hostí, ktorí dokázali miestami využiť hluché chvíľky domáceho kotla. Na záver zhorel v domácom kotli jeden zvolenský šál, hostia si pri bitke ukoristili dva suveníry v podobe šálov. Ďakovačka Nitranov sa niesla pri odpálenom pyre.
Foto: Ivan Golembiovský / zvonline.sk 

Hral sa aj derby zápas v Trenčíne. Na toto stretnutie pripravili piešťanskí priaznivci výjazd vlakom. Zápas sa niesol vo veľmi kvalitnej atmosfére, o ktorú sa starali oba kotle. Jeden z fanúškov Trenčína videl okolnosti zápasu a fandenie na zápase takto: “Piešťancov sme privítali ako sa patrí veľkým bengálom v parku pri stanici, policajti ich preto museli previesť inou stranou. Pred zimákom to potom začalo opäť vrieť a napätá atmosféra sa následne presunula aj na samotný štadión. Tam sme vyhrali nie len na tribúnach, ale napokon aj na ľade. V 38. minúte napriek veľkej rivalite medzi tábormi spolu skandujeme Palo Demitra, ako je tomu na našom štadióne zvykom. Po zápase malo ešte pár výrastkov z Piešťan chuť do bitky, inak sa ale už nič nestalo. Na najbližší výjazd do Piešťan im tú maštaľ vypálime za to čo si už dovoľujú.”
Foto: Tomáš Somr, hfc04.sk 

Tridsiateštvrté kolo prinieslo ešte dva zápasy, kde sme registrovali kotol domácich. Prvý sa hral v Banskej Bystrici tam fandila približne päťdesiatka domácich. Druhý v Martine, tam ale fandilo len niečo vyše dvadsať mladých Martinčanov.
Foto: Dušan Šípka / bbonline, FB stránaka MHC Martin 

Pridaj komentár

komentárov 62

 1. FanatikZA píše:

  Podla mňa na slovensku , hokejová ultras scéna stúpla o dosť vyššie . Ale som rád že máme už aj nejakých poriadných súperov vo fandení … 🙂

 2. DanielPN píše:

  “Na najbližší výjazd do Piešťan im tú maštaľ vypálime za to čo si už dovoľujú.”
  To si robíte srandu? Ja som na tom výjazde bol a všetko čo napísal ten trenčan sa mi zdá akoby hovoril o niečom inom a nie o našom výjazde.

 3. melon píše:

  Ináč vysvetli tu niekto to skandovaňie? sám poriadňe neviem o čo tam išlo ked to video je také aké je.

 4. Trogár píše:

  vydrbanci zvolenski zasrati

 5. NSP píše:

  Včera som si pozrel 4 zosttrihy zo sezony 97 a 1 zo sezony 95 a musím povedať,že mi až smutno ostalo,ale aj zimomriavky!Vtedy mala naša liga lesk a tá atmosféra nenormálna!!Kde sú tie časy…Link:http://www.youtube.com/watch?v=yC8J-Fpu6uQ

 6. NSP píše:

  …RWA asi išla ako nejaká “chuligánska” výpomoc.A myslím,že chal chalan v TT mikine nebol jediný medzi touto partiou čo fandia TT i ked iba on mal mikinu.Ale tak ako už bolo písané je dosť sranda ísť na hokej či futbal za Zvolen,zavolať si Bystrických “chuligánov” a mať medzi sebou aj trnavákov,ktorý sa aj verejne k tomu priznávajú a majú na sebe symboly Spartaka.Asi by bolo na čase na slovensku spraviť poriadok v tomto a chodiť fandiť za svoje mesto a byť lokalpatriot.Aj ked sami ,že to tak lahko nepôjde lebo je tu ešte Slovan a jeho “divízie” 😀

  • Jožko Mak píše:

   Však by Spartak prišiel o všetkých fanúšikov. O Rada, Braňa aj Vlada…

  • NSP píše:

   šak toto 😀

  • ondro píše:

   nechapem co tu riesite jednu mikinu !!!! nech si kazdy vo futbale fandi komu chce!!! toto je HOKEJ !!!!

 7. PNG píše:

  Takže: Zvolen a BB nemá žiadnu družbu ako to tu čítam :)…a to že PNG a RWA majú dobré vzťahy k tomu len tolko že vela chalanov z PNG chodí už dlhé roky na futbal do BB a podporuje ich aj na mimofutbalových aktivitách a taktiež na výjazdoch….a ohladom Nitry vedeli ste velmi dobre ako to chodí ked tam prídeme, tak isto to bolo aj minulú sezónu presne toto isté takže ste sa mohli zariadiť po svojom a určite ste vedeli že sa ide na výjazd kedže bol dopredu nahlásený :)…a ešte k tomu že u nás je vela žilinčanov 😀 …pokial ja viem tak ani jeden jediný človek nefandí a ani nechodí za ZA a čo sa týka Trnavy to je pravda pár chalanov hlavne trocha staršie ročníky chodia do Trnavy na futbal občas…dúfam, že už je všetko všetkým objasnené…

  • tb píše:

   Ty klames sam seba na tej fotke hore vidim minimalne dvoch ludi ktorych som na ziline vydel a nie raz!v podstate na to uplne kaslem a je mi to fuk ja len na margo tvojho prispevku.postaci sa mozno pohrabat na stranke ultrasbanskabystrica a mozno sa tam najde aj to ze zvolencania chodia na zilinu.

  • fagan píše:

   tb: mohol by si my dať mail, rád by som si s tebou pokecal, v dobrom ??

 8. fkjgsk píše:

  ze nitra je madarsko tak to je uz moc toto

  • Michal píše:

   ešte ak môžem pripojiť aj ja niečo na tému výjazd NR tak len toľko, že žiadny boxer v bitke nebol použitý a ani na palube autobusu neboli žiadne zbrane. A počet 15 na jedného alebo 10 na jedného to sú báchorky , ktoré vám chlapci zožerie niekto možno na hokejportaly a nie tu.

  • frflos píše:

   michal : vsak si pozry vidoe a spocitaj kolko ludi islo na toho nitrana na zaciatku !! nehovorim ze 15 ani 10 ale urcite ich bolo viac ako 5 😛

 9. Ultras96 píše:

  pozoruhodny88:Tak to necitaj 😉

  • pozoruhodny88 píše:

   ultras96 precitam si aspon sa pobavim ale neriesim nerozoberam a nepozastavujem sa nad vecami co tu nekto riesi…no ked toto citam ani sa necudujem kam dospela cela scena na svk
   15 rocny chlapci idu riesit vztah nitra kosice
   dilinkovia co osobne nepoznaju nikoho z nitry lebo mimo svojho mesta v zivote neboli idu na nitrancanov kricat madari ci ria
   a pseudo sasovci tu idu riesit polia a podobne veci kto chce neco riesit to tu nebude vypisovat ….

  • Ultras96 píše:

   pozoruhodny88:S tym suhlasim.Len nevies kolko maju chalani co to riesia.Takze vek by som neriesil, skor ide o to co sa tu riesi.

  • Michal píše:

   bol som tam a pri toaletách boli viacerí Nitrania nie len ten tučný, a SBS držala asi skôr z domácimi, čiže tiež inkasovali. Nitrančania udierali od zadu a potom sa skrývali za ženu s deckom.

  • Trogár píše:

   pozoruhodny88:pravda

 10. pozoruhodny88 píše:

  toto je komedia citat prispevky….ria ria a kosice a trnava a bla bla bla …palec hore komentatorom na tejto stranke

  • pozoruhodny88 píše:

   no uz osm myslel ze ot nepride uz len toto mi chybalo zeny s detmi a tehotne zeny a popripade tam boli aj dochodkyne …michal chod si zabehat a to co beres vysad

 11. nechapem píše:

  To ze sa vo zvolene nachadzaju trnavaci a zilincania som vedel a neriesil ale ze zase zacnu spolu paktovat ubohe rwa a png takto je sok aj pre mna najme.po osocovaniach na nete.mohol by sa niekto kompetent. Vyjadrit co a ako

  • Miloš píše:

   Konpetentný asi ani nevadia že takato stranka existuje škor ma zaráža ten fakt že pokial sa ktomu nikto nevyjadrí tak potom maju družbu PNG a RWA toho Trnavaka na fotke nebudem rátat ale nabuduce by mohli dat vediet prist z boxermi a chraničmi zubov na hokej to neni sranda 🙂

  • Michal píše:

   Miloš odkiaľ máš fámu o tých boxeroch?

 12. Tomas PN píše:

  Ako ten komentar k zapasu TN – PN ocami trencianskeho fanusika je maximalne smiesny, skor by som povedal, ze to je nejaka vidina adolescentneho dietata, ktory z dovodu sledovania vecernicku sa nemohol zucastnit zapasu a tak mu zostali len predstavy v jeho bujnej fantazii…:o)
  Kazda jedno slovo je vymysel, okrem toho ze sme spolu odskandovali Pala Demitru… zial ale ak sa taketo prispevky uverejnuju na tejto stranke, musim s velkou rezervou a nadhladom brat tuto stranku… :o)

  • Admin píše:

   Radi uverejníme aj váš pohľad, my v redakcii nemôžeme byť všade, ideál by bol, keby sme mohli vždy uverejniť pohľad obidvoch táborov… keby niečo tak tu je kontakt na nás: hokej@ultras.sk alebo admin@ultras.sk

  • MiroPN píše:

   Tomino ak admin neni na zapase tak to nemoze byt objektivny report, iba nazor jednej a druhej strany. Nazor Trencana je vtipny, no je jeho a my mu ho neberme, skor ja si sypem popol na hlavu ze som este neodoslal report z nasej strany, avsak cakam na zostrihanie videa od Jara H. aby sa to tu mohlo prilepit na kompletku report+foto+video.
   PS: Prides na 9 do prace a prva vec zapnes ultras.sk, aka diagnoza 😀

 13. jozefko píše:

  ten pipkatý Nitrančan by sa pohral hocikedy s každým so zvolenčanov , to nie je machrovanie , to je fakt, myslím že na to že na neho boli cca 10 zvolenčania tak sa držal až moc dobre!! zdravím zvolenské boxery na rukách – velká vec 😀

 14. thjk píše:

  RWA z BB, Zvolenčania, a k tomu SPARTAK, no to ma pojeb :O sranda, nova trojkoalicia ??? niekto kompetentný čo by sa k tomu vyjadril ???

 15. Ultras96 píše:

  Doktor:Ano vsetko je Madarsko okrem Ziliny a Banskej Bystrice a okolia.Pokial viem NR je na mape SVK a co je na mape SVK je Slovenske 😉

  Aby som bol z nejakeho mesta a sympatizoval s nejakym inym to je OK si myslim.Ale aby som cezpolny a bil sa za ine mesto to je vela.Bolo to tu uz viackrat omielane ale je dost smutne ze uz vymiera lokalpatriotizmus.

 16. melon píše:

  Nedá mi napísať ešťe to že tu je vydno rozdiel medzi hokejovím fans BB a bývaleho “RWA” .

 17. Miloš píše:

  Nechápem prečo Banska Bystrica + Zvolen to je nejaka nová družba alebo čo ? 😀

 18. Miloš píše:

  Nechápem prečo Banska Bystrica + Zvolen to je nejaka nová družba alebo čo ? 😀 ale z pohladu Nitrančana prijemne oživenie zapasu 🙂 aj na buduce sa vidime 🙂

 19. frflos píše:

  nic zlom ale na fotke z vyjazdu ZVOLENA tam vidim hools BB a jeden typek tam ma mikinu spartaku trnava 😀 zeby nova druzba 😀

  • NSP píše:

   To som si až teraz všimol 😀 A tak vo Zvolene vela ludi fandí Spartaku…Alebo žeby sme už boli ako Slovan? 😀 BB,TT,ZV trojkoalícia 😀

  • frflos píše:

   viem ze vo zvolene je vela spartakovcou !!! ale mne su smiesny ty velky hools BB ze sa snim este aj fotia 😀 😀

  • melon píše:

   Nebol by to prvý “vypload” bystrickej fantázije.

  • red army píše:

   Vo Zvolene je pomerne dosť ľudí čo fandia Spartaku. Toho chalana by som v tej mikine ani neriešil. Skôr je smutné, že niekto ide na výjazd svojho klubu v mikine, tričku, so šálom iného klubu, ktorému sympatizuje, hold Slovensko…

  • fagan píše:

   Zvolenu sa vyskakuje, keď mu tam chodia Žilinčania, Trnaváci, Bystričania a podobne..

  • melon píše:

   fagan: žilinčaňia s bystričanmi? Podla mna dobrá hluposť 🙂 bystričania su tam ale žilinčania to je vlastne neumožňiťelné 🙂

  • tb píše:

   Aby sme sa rozumeli vo zvolene sa nachadza skupina sympatizujuca asi aj zo zilinou kedze ich bolo mozne stretnut na msk nejedna sa o aktiv.ludi od fanatikov ci inej ekip msk!

 20. fanda píše:

  bryndziari dúfam že ste dali tomu pupkáčovi nitrianskemu ( v bielom tričku) na tvár… ten chlap ma už serie cca 5 rokov… sa čudujem že sa vôbec bil- lebo vyzerá byť len obyčajný pózer 🙂

 21. Ultras96 píše:

  To Ria Ria Hungaria som moc zo Zvolenskej strany nepochopil
  😀 ale budiš.Inak konecne nejaky fight ( alebo potycka) aj na hokeji 😉

  • Jožko Mak píše:

   Podobne, trochu trápne to je, ale na domácich to zjavne ako provokácia fungovalo na sto percent…

  • Doktor píše:

   Ved nitra to je vlastne už madarsko 😀

  • melon píše:

   Myslím že provokácia “ria…. atd” neni dobrá provokácia 🙂 s týmto zvolen u mňa skončil radšej v zmysle kde maťe košice nie toto fakt trápne.

  • Ultras96 píše:

   melon:Kosice sa na NR vyprdli uz davno.

  • melon píše:

   Zvolen si musí brať RWA zo sebou pekne 🙂

  • thjk píše:

   ultras96: nikto sa na nikoho nevyprdol, ked nevieš nepiš p*čoviny prosim ťa

  • Ultras96 píše:

   thjk:Ty mudrc pisal som a sudim podla futbalovych fans,neviem ci chodia niektori jedinci aj na hokej,Kedze vo vacsine miest na Svk chodia aj futbalovi na hokej a skludni hormon 😉

  • thjk píše:

   mudrc ved ja pišem o futbalových fans, nikto sa na nikoho nevyprdol, kvoli jednej šarvatke sa nebude všetko zatracovať, ako pišem, nevieš otom nič tak sa nevyjadruj otom, nato su iní ľudia

 22. NSP píše:

  Zvolen paráda 😀 Hlavné je,že ste sa nedali 😉 A dali Nitranom doma na líco 😀

  • Ultras96 píše:

   PIses o futbalovych?ok tak tu mas oficialne vyjadrenie ak ti nestaci to co pisem ja.ked uz sa bavime o futbalovych.
   Autor: Ultras Kosice-Dňom 27.10.2012 z našej strany oficiálne ukončujeme vzťahy s fanúšikmi FC Nitra.
   Spoločné aktivity chýbali už dlhšiu dobu, čo bolo spôsobené najmä viacročnou absenciou nitrianskeho kotla, preto udržiavanie formálnych kontaktov považujeme za zbytočné.

  • NSP píše:

   Nie nehovorím…Dlho viem,že medzi nimi už nič neni…

  • zemplínčan píše:

   si kukni video…

  • thjk píše:

   ultras96 jasne a preto boli aj pozvaní na turnaj, preto sa chysta nitra do KE na derby, ako pišem, nestaraj sa do veci do čoho ťa je nič a nič otom nevieš, staraj sa o svoje levice a nie o košicko-nitrianske vzťahy 😉

  • Ultras96 píše:

   thjk:A ty sa staraj o to co bude s vasim futbalom,lebo zachvilu budede chodit na futbal do Teliniec 😀 Mimochodom riadim sa len podla toho co som cital.A to ze niekto niekam ide a udrzuje kamaratske vztahy neznamena ze ma druzbu,to by si mal vediet ty.

  • thjk píše:

   družba nedružba nieje ťa dotoho nič a nepiš blbosti ked otom nevieš 🙂 ok stači končim s debatou