EUROFAN 2014: Futbal, vodka, zábava

Minulý týždeň sa už ôsmy rok konal v ukrajinskom Ľvove futbalový šampionát EUROFAN. Medzi dvadsiatimi európskymi tímami zloženými z futbalových fanúšikov ani tento rok nechýbalo dvojnásobné slovenské zastúpenie.

Eurofan_23Tím Slovenska zložený z fanúšikov Dukly Banská Bystrica a Zvolena sa po prvý raz prebojoval do osemfinále. Svoju účasť na poslednú chvíľu odvolali chorvátski fanúšikovia a automaticky postupovali všetci členovia základnej skupiny. V nej sa Slováci stretli s bývalými hráčmi Karpaty Ľvov, s fanúšikmi FC Kodaň a fanúšikovským výberom Karpaty. Keďže s Dánmi ako jediným futbalovo prijateľným súperom slovenský tím prehral, v základnej skupine nezískal ani bod. Ku šťastiu Slovákom neprial ani fakt, že takmer polovica tímu počas šampionátu ochorela. „O zvyšok sa v úmornej horúčave na umelej tráve postarala vodka, a tak sme na ihrisku namiesto športového výkonu tradične, aj za pomoci pyrotechniky, vytvorili aspoň show a získali si priazeň prítomných divákov a tímov,“ dodal kapitán slovenského tímu. V duchu zábavy sa niesol aj osemfinálový zápas proti Dinamu Bukurešť, kedy sa na rovnakú vlnu naladili aj Rumuni s rozhodcami a duel poňali exhibične.

Tím Spartaku Myjava však úspešne reprezentoval svoj klub až do štvrťfinále, kde podľahol ukrajinskému národnému tímu 1:3. Zo základnej skupiny sa prebojovali so ziskom šiestich bodov po tom, ako porazili Slovácko z Českej republiky 2:1 a Norrkoping zo Švédska 1:0. Celkovými víťazmi turnaja sa stali hráči z Bulharska, ktorí vo finále porazili ukrajinský tím až v penaltovom rozstrele. Stali sa tak prvým tímom Eurofanu, ktorý vyhral dvakrát po sebe.

Ako každý rok, aj teraz sa počas turnaja konala charitatívna akcia s názvom „Od Európskych fanúšikov ukrajinským deťom“ v rámci ktorej darovali Slováci spolu s ostatnými tímami vyzbierané hračky a oblečenie deťom do detských domovov a nemocníc. Udalosť sa už tradične končila záverečnou párty v jednom z ľvovských klubov.

Zdroj foto: FC Karpaty Ľvov

Pridaj komentár