FOTO: Druhé jarné kolo v znamení priemeru

V rámci 21. kola chýbal fanúšikovsky zaujímavý duel, ktorý by prilákal alebo zmobilizoval jednotlivé tábory. Výraznejšie zaujal iba výjazd Košičanov do Ružomberka, po ultras stránke si však ani jeden z táborov nepripravil v tomto kole špeciálnu choreografiu.

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1), 8. marca (sobota) o 14:30, 3152 divákov

V prvom domácom zápase pred divákmi zaostal support Trnavy za očakávaniami. Na začiatku sa Trnavčania prezentovali bannerom, ktorým zablahoželali svojim ženám všetko najlepšie ku sviatku. A aj keď kotol nevyzeral početne a opticky zle, no po úvodnom góle Dunajskej Stredy fandenie upadlo. To následne kolísalo s vývojom zápasu na ihrisku, atmosféra na štadióne však zaostávala za trnavským štandardom. Prítomná bola tridsiatka hostí.

Foto: Dominik Trubač

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 3:1 (1:1), 8. marca (sobota) o 15:00, 1710 divákov

Tento zápas ničím nevynikol. Domáci kotlík v počte zhruba 40 ľudí predviedol podpriemerný výkon a hostia na tento duel nevycestovali.

Foto: Marián Bazala/ultras.sk

MFK Ružomberok – MFK Košice 0:3 (0:2), 8. marca (sobota) o 15:00, 2346 divákov

Pohľad Košíc: “Do Ružomberka vyrazilo celkovo 73 ľudí (63 vlakom + dve automobilové posádky). Cesta vlakom aj prechádzka na štadión prebiehajú celkom v pohode, problémy sa začnú až pri vstupe, kde SBS, odvolávajúca sa na nový zákon, nechce pustiť ľudí, ktorí sú podľa nej opití. Zvláštne však je, že pri tom nepoužíva žiadne pomôcky na odhaľovanie alkoholu v krvi, jednoducho označí človeka a ten sa dnu nedostane. Pred bránou tak ostáva 10-15 fanúšiko. Na protest cez prestávku dávame dole vlajky a väčšina opúšťa sektor. Zvyšok ostáva hlavne kvôli podpore hráčov, pretože taký výkon a výsledok na výjazdoch často nevidíme.

Po zápase sa spoločne presúvame na stanicu, avšak niektorí z nás sa dostávajú do konfliktu s domácimi a následne niekoľkokrát aj s políciou. Počas tejto cesty sa trúsime na viacero skupín, tí čo majú ťažšie nohy zaostávajú. A práve jedna z posledných skupiniek je z ničoho nič napadnutá dvadsiatkou cigánov s palicami, ale polícia je nablízku a k stretu nedôjde. Keďže aj kvôli tomuto zdržaniu nestíhajú vlak všetci, čakáme dve hodiny na ďalší. Skupina mladých si tento čas údajne kráti návštevou istého podniku, kde už údajne čaká sám veľký šéf Concordie s bejzbalkou a víťazoslávne oznamuje, že polícia je už údajne na ceste, čo sa po pár sekundách potvrdzuje, no údajne sa to našťastie rieši len opísaním tých, čo nestihli zmiznúť. Cestou domov sme najprv zavretí v poslednom vagóne, ale neskôr je pohyb vo vlaku neobmedzený a dopláca na to skupinka Prešovčanov vracajúcich sa z výjazdu v L. Mikuláši, ktorá stráca tričká a šály po krátkom stretnutí s päticou našich. Nikto viac s nimi do kontaktu neprišiel, žiadne bitie v presile. Celkovo to bol bohatý výjazd na suveníry.”

Spartak Myjava – MŠK Žilina 2:2 (0:1), 8. marca 2014 (sobota) o 17:00, 1853 divákov

O atmosféru na zápase sa staral približne 50-členný kotol domácich a menšia skupinka žilinských priaznivcov.

Foto: Spartak Myjava

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0), 8. marca 2014 (sobota) o 17:30, 2931 divákov

Info z Trenčína: “Na zápas sa nás zišlo v kotli okolo 70 kusov. Fandenie v prvom polčase malo hluché miesta a bolo dosť nevýrazné, čo bolo spôsobené neatraktívnym súperom ako na ihrisku, tak aj v sektore hostí. V druhom polčase sa do sektora zbierame pomaly, a preto nám mnohým uniká druhý gól. Fandenie je ale o poznanie lepšie ako v prvom polčase a svoj tím podporujeme takmer neustálym supportom, ktorý ženie hráčov k víťaznému zápasu.”

Foto: Ultras Trenčín

FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1), 10. marca 2014 (pondelok) o 18:30, 2150 divákov

Pohľad Slovana: “Viac ako stovka výjazďákov včera v Nitre podporila Slovan na ceste za tromi bodmi. Konštelácia v sektore hostí bola nevídano priaznivo nastavená, povzbudzovali prakticky všetci a takmer celý zápas. Aj keď bez megafónu, vždy sa nejaký ten rozbiehač chorálu našiel. Škoda, že tu nemôžeme publikovať novovzniknutý chorálik, ktorý sa ujal rýchlosťou blesku. Prispel k dobrej zábave, ktorá po celý čas v kotli panovala a ani strata vedenia po inkasovanom góle na tom nič nezmenila.”

Foto: Marián Bazala/ultras.sk

Pridaj komentár