FOTO: Slovenské fanúšikovské tábory v európskych pohároch

Úvodné predkolá európskych pohárov si nenechali ujsť ani fanúšikovia slovenských zástupcov. Trenčania cestovali do Srbska, Slovanisti do Walesu a Košice do Liberca. 

Trnavčania do Gruzínska necestovali, v “domácom” prostredí na štadióne Zlatých Moraviec však zaplnili štadión do posledného miesta. K tomu prispelo aj to, že kapacita bola obmedzená nariadením UEFA, ktorá uzatvorila časť štadióna za údajné rasistické chovanie fanúšikov v zápase proti maltskému Hibernians. Gruzínskemu Zestafoni nedali trnavskí hráči šancu a zaplnený štadión sa tešil z výhry 3:0.

Foto: Lukáš Grinaj

Košičania hrali v Liberci, kde ich podporila aj početná výprava spriatelených sparťanov z Prahy. Prehry 1:0 a 3:0 však rozhodli, že ďalej idú východočeši a európska tour pre Košičanov končí.

Foto: Facebook MFK Košice a Supras Unisono

AS Trenčín sa mohol vo Vojvodine spoľahnúť na hŕstku svojich fans, ktorí videli drámu. Trenčianski futbalisti skoro prehajdákali náskok z prvého zápasu (výhra 4:0) a prehrali 3:0, čo však znamenalo postup slovenského tímu a aj po takom výsledku nasledovala ďakovačka hráčov s fanúšikmi. Domáci sa prezentovali transparentom, v ktorom vyjadrili podporu tímu Novi Sad a odkázali hráčom, že pri nich stoja či sa vyhráva alebo prehráva. Trenčania sa môžu tešiť na súpera z anglickej Premier League, v Žiline vo štvrtok nastúpia proti Hull City.

Foto: Facebook AS Trenčín

V predkole Ligy majstrov cestovali do vzdialenejšieho Walesu belasí. Tí sa zišli u súpera v slušnom počte.

Zdroj foto: http://www.tnsfc.co.uk/

V domácom zápase následne Slovan nastúpil proti moldavskému tímu Sheriffu Tiraspol. Domáci usporiadali pred zápasom pochod mestom. Zaplnený kotol sa prezentoval aj choreografiou s heslom “Chceme výlety po Európe.”

Foto: Zuzana Šefčovičová/ultras.sk

 

Pridaj komentár