FOTO: V Košiciach a v Banskej Bystrici fanúšikovské turnaje

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnili v Košiciach a v Banskej Bystrici tradičné futbalové turnaje. Tímy zložené z fanúšikov miestnych klubov si zmerali športové sily, v konečnom dôsledku však išlo najmä o utuženie partie.

Turnaj v Košiciach s medzinárodnou účasťou

kos3V Košiciach sa 18. januára uskutočnil ďalší ročník Ultras Cupu, ktorý tentoraz niesol meno tragicky zosnulej fanúšičky VSS Kataríny Gorejovej. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 16 mužstiev. Desať bolo vytvorených z košických skupín a divízií, dve mužstvá prišli z Michaloviec, jedno z Rožňavy a tromi mužstvami prispeli zahraničné kluby – Sparta Praha (Falanga a Youth Firm) a Obilič Belehrad.

Turnaj ako vždy prebehol v príjemnej atmosfére spojenej s nadväzovaním nových a utužovaním starých kontaktov. Víťazný pohár nakoniec ostal na domácej pôde, získalo ho mužstvo Grobari Košice po finálovom triumfe nad sparťanskou Falangou. Tretie miesto obsadilo mužstvo Ultras Košice A. Všetkým účastníkom turnaja ďakujeme za účasť a niektorým aj za podiel na organizácii. Tešíme sa na budúcoročné pokračovanie.

Paralelne sa v Košiciach konal aj iný fanúšikovský turnaj, ktorý organizovali ľudia, ktorí už kotol väčšinou poznajú len vďaka pohľadu z hlavnej tribúny. Na toto podujatie boli pozvaní aj priaznivci klubu Diosgyor Miškolc – účastníci Ultras Cupu sa od vzťahov s týmto klubom dištancujú. 

A skupina
Ultras Košice A – Divízia Rožňava 4:0
Miloš Obilič – Falanga 0:2
Divízia Rožňava – Falanga 1:2
Ultras Košice A – Miloš Obilič 1:1
Ultras Košice A – Falanga 4:1
Miloš Obilič – Divízia Rožňava 1:2

B skupina
Cassovia Jugend – Divízia Garáž 3:1
Cassovia Gang – Rebels Košice A 5:2
Rebels Košice A – Cassovia Jugend 3:0
Cassovia Gang – Divízia Garáž 2:0
Divízia Garáž – Rebels Košice A 1:6
Cassovia Gang – Cassovia Jugend 2:0

C skupina
Grobari Košice – Psie hlavy 1:1
Rebels Košice B – GS 52 Michalovce 0:0
Psie hlavy – Rebels Košice B 1:2
GS 52 Michalovce – Grobari Košice 1:5
Rebels Košice B – Grobari Košice 1:3
Psie hlavy – GS 52 Michalovce 2:3

D skupina
Youth Firm – Young Boys Cassovia 2:2
Ultras Košice B – Ultras Zemplín 1:2
Young Boys Cassovia – Ultras Košice B 1:0
Ultras Zemplín – Youth Firm 1:2
Youth Firm – Ultras Košice B 3:0
Young Boys Cassovia – Ultras Zemplín 2:2

Štvrťfinále
Ultras Košice A – Young Boys Cassovia 3:1
Falanga – Youth Firm 3:1
Cassovia Gang – Rebels Košice B 4:0
Rebels Košice A – Grobari Košice 1:2

Semifinále
Ultras Košice A – Falanga 1:3
Grobari Košice – Cassovia Gang 2:0

O 3. miesto
Ultras Košice A – Cassovia Gang 3:1

Finále
Falanga – Grobari Košice 1:3

Na Mato Cupe aj hráči Dukly

dukla6V Banskej Bystrici sa uskutočnil memoriál Martina Teichera, spomienka na jedného z lídrov banskobystrickej scény, ktorý zahynul pri autonehode. Jednalo sa už o ôsmy ročník. Zúčastnilo sa na ňom desať tímov, všetky boli zložené z členov jednotlivých banskobystrických skupín + jedno mužstvo vytvorili PNG zo Zvolena. Zvolenčanom sa napokon nečakane podarilo prebojovať až do finále, kde podľahli Matovmu niekdajšiemu tímu ANK Pegi po dramatickej koncovke na penalty.

Tretie miesto si po penaltovom rozstrele v zápase s ultrasákmi z Fončordy pripísal čierny kôň turnaja NYH-SS. Celý turnaj sa niesol vo skvelej atmosfére, ku ktorej prispela aj návšteva futbalistov FK Dukla, ktorí odohrali exhibičný zápas s All Stars výberom turnaja, ktorý skončil víťazstvom fanúšikov na pokutové kopy. Rozhodujúcu penaltu premenil, za búrlivej atmosféry a s prispením pyrotechniky, dlhoročný ultrasák Dušan, ktorý úspešne bojuje s vážnou chorobou. Mato Cup potvrdil stúpajúcu popularitu a aj to, že sa z neho stáva už tradičná každoročná udalosť. Osemdesiat hráčov a odhadom dvojstovka divákov si musela prísť na svoje.

Pridaj komentár

komentárov 6

 1. Zilina hooligans píše:

  Co teda? Dame fight? Zajtra o 14.00 tu

 2. Golem píše:

  A ten druhej turnaj delali Viva Kosice? Ze tady nemeli tym ani vlajku. Jsem mel za to, ze jsou s ostatnima spolecne. Pripadne info o druhem turnaji by nebylo?

 3. Faszopo píše:

  Zeby sa kosicania distancovali od miskolca kvoli tomu,ze madari maju druzby s belchatowom a ich kamarati zo sparty hlavne z prague boys maju vyborne kontakty prave s widzewiakmi z tohoto mesta?Lebo doteraz ucast madarov nikomu na ultras cupe nevadila..

  • Jožko Mak píše:

   Kokos, ty si to teraz rozlúskol 😀

  • Hard1923 píše:

   Pokial ja viem tak PB sa od Kosic distancuje. Ak to ma nieco s Belchatowom, tak potom skor to, ze Belchatow sa nie tak davno bratrickoval s BB. Ale podla mna to budu jednoducho nacionalisticke pohnutky.

  • vss píše:

   Ziadni Madari na Ultras Cupe nikdy neboli a so ziadnym Belchatowom to nema nic spolocne 😀