FOTO: V play-off hokejovej Extraligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou sa iskrilo

V semifinále hokejovej Extraligy na seba narazila Banská Bystrica a Nitra. Séria zápasov priniesla zaujímavé dianie na tribúnach i mimo nich z pohľadu ultras aj hooligans.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 30.03.2014, Banska BystricaZaujal najmä tretí zápas v Banskej Bystrici, kam zavítala početná skupina Nitrančanov. Tí si spestrili nedeľňajšie popoludnie prechádzkou po centre mesta. “Na zápas do Bystrice vyráža v predstihu dvanásť áut. Prichádzame dve hodiny pred zápasom a smerujeme rovno do centra. Počas cesty odpaľujeme množstvo ohňov, delobuchov a na počudovanie celú dobu bez asistencie polície. Tá sa na nás napája až na námestí, kde sa bavíme chorálmi a obsadzujeme terasy, kde čakáme do začiatku zápasu. Na štadióne väčší počet SBS a dôkladna prehliadka, no pri zaplnení sektora SBS zatvára štadión s tým, že dnu nikoho nepúšťajú, pričom vonku asi cca 150 ľudí sa pokúša preraziť dvere. Nastáva útok zvnútra na SBS, ktorá zvolila útek, pričom nechaju aj občerstvenie prázdne a už nič nebráni krásnej zábave na štadióne. Počas celého zápasu vonku menšie konflikty s políciou, ktorá len obuškami udržuje zátarasy, ktoré sa pokúša Nitra preraziť. Kontaktovali sa aj fans BB, či hokeja tak isto aj z fotbalu, ktorý po rozpisaní ich všetkych počtoch, rozpočtoch, prepočtoch aj tak nič nespravili. Preto prišlo komické ich konanie na druhy deň, keď z NR tam už bolo len pár rodín a normal fans a zázračne sa objavila aj chuliganka Bystrice. Pri ceste do áut ešte nejaké nábehy na fans BB, ale všetko rieši polícia. Krásna nedeľa za nami,”  opísal priebeh jeden z fanúšikov Nitry.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 30.03.2014, Banska BystricaBanskobystričania na zápasy do Nitry počas týždňa vycestovali iba jednom prípade, aj to iba v menšom množstve a poriadne podporiť svoj tím mohli až v prvom domácom zápase semifinálovej série. Na nedeľňajší zápas sa pripravovali už v piatok, kedy prebiehala výroba celotribúnovej choreografie. “Výrobu chorea nám komplikuje nedostatok materiálu, času, aj ľudí ochotných pomôcť, ale konečný výsledok je nakoniec celkom solídny. V deň prvého zápasu sa stretávame už hodinu pred zápasom a na tribúne pripravujeme choreo. Už pol hodinu pred zápasom sú tribúny a kotol slušne zaplnené. Na zápase je oficiálne vyše 2900 divákov, kotol tvorí odhadom vyše 100 fanúšikov. Všetko nasvedčuje tomu, že na našom zimáku bude vládnuť fantastická atmosféra. Žiaľ proti nám stojí vyše 300-členný kotol hostí, ktorí zaplnili takmer polovicu státia.

Tesne pred úvodným vhadzovaním nasleduje klasický scenár ako vždy, keď máme pripravené choreo. Na ľad letia kotúčiky a vyťahujeme červeno-biely podklad s nápisom ZA NAŠE FARBY, doplnené po stranách mávacími vlajkami. Náš support je od začiatku veľmi dobrý a to aj napriek tomu, že megafón je stále pokazený, a tak majú lídri kotla sťaženú pozíciu pri rozkrikovaní kotla. Do fandenia sa občas zapájajú aj ostatní diváci, najmä z Béčka, ale ich podpora nieje taká výrazná ako inokedy a ako by sa od nich očakávalo. Je to spôsobené možno aj tým, že na zápase je veľa fanúšikov úspechu, ktorí počas základnej časti na zimák ani nezavítali… Na ľade prebieha prestrelka a hrá sa výborný hokej s víťazným koncom pre náš tím. V závere zápasu spievame víťazný chorál, odpaľujeme pyro a vychutnávame si pocit dôležitého víťazstva. Po zápase nasleduje prekrikovačka s hráčmi a spokojní odchádzame domov.

Atmosféru by sme za iných okolností hodnotili ako veľmi dobrú, ale keďže proti nám stála výrazná presila hostí, ktorí vytvorili svojmu tímu domáce prostredie, sme radi, že sme im boli aspoň solídnym protivníkom,” opísali zápas Banskobystričania.

Fotogaléria z 3. zápasu semifinálovej série. Autor: Ivan Golembiovský/ultras.sk

Fotogaléria ku 4. zápasu semifinálovej série.

Pridaj komentár

komentárov 7

 1. Lukáš píše:

  Žiadna chuligánka na 4. zápase nebola. Potýčka na konci zápasu (ak podľa toho usudzuješ prítomnosť chuligánky) bola kvôli vašim buranom ktorí sa usadili na sedení neďaleko nášho sektoru a mali husté reči / pokriky. Od nás sa tam bili čisto Ultrasáci, padlo pár rán a NR bola vyhnaná zo štadióna + vzaté nejaké suveníry, potom už všetko ukončila sbs + čerti. Informácie o Štumpelovej žene či kom to, sú lož. Boli tam cca dve ženy a obe prešli von ako prvé, bez toho aby im kto ktokoľvek siahol na šály alebo ich bil (na rozdiel od NR a baby čo čapovala pri vašom sektore že áno).

  • andrejbrnr píše:

   neviem čo tu splietaš o vašej babe čo čapovala pivo keďže sa jej nič nestalo, pivo predávala ešte aj po zápase keď som kupoval 3 pivá ..jediné z čoho sme boli nervózny že doniesli 10 ´´pív´´ potom ďalších 15 minút nič ale určite sa jej nič nestalo ako tu píšeš… ale dik za dobrú sériu aspoň nebola nuda a dialo sa niečo

 2. Miloš píše:

  a foto zo zápasov v Nitre je kde ?

  • ach píše:

   to by zaujmalo aj mna..

  • Admin píše:

   Miloš, nikto nič neposlal a:
   1. nemám čas hľadať po nete fotky, preto som nahodil iba tie od našich dvorných fotografov
   2. portál ultras.sk sa snaží ctiť si autorské práva fotografov a preto nesťahuje fotky z netu, od agentúr a podobne, bez súhlasu fotografov. Ak máš tip na niekoho, kto rád poskytne fotky nitrianskych fanúšikov pre náš portál, tak mi prosím ťa pošli kontakt na neho na mail admin@ultras.sk

  • jozoNR píše:

   keby sme vyháňali normálov zo štadióna za husté reči tak sú prázdne štadióny. Bola to trapošina. U nás sa vám nič nestalo, lebo nie sme taký chudáci aby sme bili normálov alebo čo ste to vlastne boli u nás za fanklub. Ale už srat nato. Aspoň volačo zaujímavé aj na hokeji 🙂

 3. jozoNR píše:

  pekné spestrenie nedele, ale napriek všetkému si myslím že policajti v BB sú pánbožkove kravičky (tolerantní), proti nitránskym, tí by nás zošlahali už pri vystúpeni aút v Bystrici. Týmto ich pozdravujem ! 😀