Hokejový sumár 19. a 20. kolo: Výjazdy v menších počtoch, v Bystrici choreo venované Handzušovi

Po reprezentačnej prestávke nasledoval nahustený program, keď sa hrali až tri kolá týždenne. Napriek tomu to na tribúnach pomerne slušne žije. V tomto sumári vám priblížime devätnáste a dvadsiate kolo. Viaceré tábory sa prezentovali menšími výjazdmi.

Devätnáste kolo:

Kvôli reprezentačnej prestávke sa hralo netradične v strede týždňa a najviac lákal duel Zvolena a Košíc. Bol to súboj prvého s tretím – teda sa hralo o dôležité body. Domácim konkurovalo niečo cez dvadsať východniarov. Namiesto vlajky vyvesili len malý transparent na ktorom bol názov ich klubu.
Foto: Ivan Golembiovský

Ďalší zápas, o ktorom máme bližšie informácie a fotogalériu, sa hral na Turci. Domáci Martin hostil Piešťany. Tie tentokrát neorganizovali výjazd, ako tomu bolo v minulých kolách. Ich farby však hájila hŕstka fanúšikov v hosťujúcom sektore. Napriek tomu sú stále piešťanskí fanúšikovia pomerne prekvapivo na čele pomyslenej výjazdovej tabuľky pre túto sezónu. Domáci kotlík činilo okolo 30 osôb prevažne mladšieho veku.
Foto: FB stránka MHC Martin

Zaujímavý zápas sa mohol hrať aj v Nitre, kde sa domáci stretli s Trenčínom. Trenčiansky fanklub sa od začiatku sezóny prezentuje poslabšie a ešte horšie sú na tom trenčianski hokejisti. Naopak Nitrania sú ako fanúšikovia, tak aj hokejisti v laufe. Žiaľ, k tomuto zápasu, podobne ako k duelu v Skalici, nemáme podrobnejšie informácie. Prípadné info posielajte na adresu hokej@ultras.sk.

Dvadsiate kolo:

V Banskej Bystrici vládne “Handzuš-mánia”. Hviezdny tridsiatnik sa po mesiacoch doliečovania zranenia nakoniec predsa len vrátil do svojho rodiska, aby si obul korčule za HC´05. Na zápas s Nitrou bol vďaka tomu staručký štadión pod Urpínom takmer vypredaný. Domáci fanklub pripravil pri tejto príležitosti veľkú choreografiu. Tá vyobrazovala Michala Handzuša v slovenskom drese. Choreo bolo doplnené o plachty vo farbách Banskej Bystrice. Čo sa týka fandenia, zápas sa niesol v dobrej atmosfére, o ktorú sa staral domáci približne 70-členný kotol. Hostia na zápas nepricestovali.
Foto: D. Šípka

V dvadsiatom kole sa hral opäť aj zápas medzi východniarskymi celkami, tentokrát v Poprade. Košičania sa vydali na výjazd už druhé kolo po sebe, aj keď opäť v nízkom počte, zišlo sa ich niečo do desať. Domáci fandili približne v päťdesiatke.
Foto: jäzva/hokej.sk

Po zápase celkov z východnej časti našej krajiny vám ešte prinášame duel západoslovenských celkov. Piešťany doma privítali Skalicu. V nie príliš záživnom zápase napokon zvíťazili domáci. Tí môžu ďakovať celo zápasovej podpore z tribún. Na tribúnach sa objavili aj Záhoráci avšak presnejšie informácie o ich aktivite nemáme.
Foto: Lukáš Grinaj


Z ostatných štadiónov informácie nemáme. Svoje reportáže a fotografie môžete  stále posielať na: hokej@ultras.sk

Pridaj komentár

komentáre 2

  1. MiroPN píše:

    V 20. kole u nas asi 20 Skalicanov, z toho sa okolo 10 aktivne zucastnovalo supportu..
    Admin – fotky su po kazdom zapase na http://www.piestanskydennik.sk , http://www.pnky.sk , http://www.shk37piestany.sk/fotogaleria + na hokejportaly byvaju fotky. Vacsinou vsetko od rozdielnych fotografov…

  2. fans píše:

    pre doplnenie na zápase zvolen košice mali košičania ešte jednu papierovú vlajku po ktorú sme si boli bez násilia cez prestávku. v sektore hostí postávali študenti zo zvolenskej vysokej školy.