Hokejový sumár 21. až 23. kolo: Hralo sa ďalšie turčianske derby

V týchto kolách zaujali viaceré výjazdy. Banskobystričania a Žilinčania sa ukázali v Martine. Trenčania a fanúšikovia Popradu vo Zvolene. 

21. kolo

Fanúšikovia Martina

V nedeľnom 21. kole registrujeme dva výjazdy. V prvom si to Banskobystričania namierili do neďalekého Martina. Hostia organizovali autobusový výjazd, aj napriek tomu, že sa ich pre tento spôsob dopravy nazbieralo len 25. Priamo v Martine sa však stretli s ďalšou pätnástkou, ktorá sa na Turiec dopravila po vlastnej trase. Priamo v sektore pre hostí teda fandilo 40 skalných. Tí sa museli pozerať na vysokú prehru ich mužstva. Náladu im to ale nepokazilo, a aj napriek prehre 7:1 celý zápas sekundovali domácemu fanklubu. Bystričania v prvom vzájomnom meraní síl na pôde Martina prišli o vlajku, čo tentoraz čiastočne vrátili domácim ukoristením šálu a dvoch mávacích vlajok.
Foto: MHC Martin

Spomínaný druhý výjazd tohoto kola spravili fanúšikovia Popradu. Na ľad lídra extraligy vycestovali pätnásti. Vyvesili aj sektorovú vlajku a fandili za pomoci bubna.
Foto: Ivan Golembiovský

Piešťanskí fanúšikovia necestovali na východ, a tak v Košiciach fandili len domáci, ktorí si okrem toho pripravili aj choreografiu, konkrétne transparent “Vitaj doma Miňo! Ale nezabudli ste na niekoho? #43”
Foto: jäzva / hokej.sk

22. kolo

Program extraligy je nahustený nie len pre hráčov, ale aj fanúšikov. Toto kolo sa hralo v nepriaznivom utorkovom termíne. Tomu zodpovedali aj prázdne sektory pre hostí. Domáce tími sa však mohli oprieť o podporu s tribún a s výnimkou Piešťan využili túto výhodu naplno.
Foto: D. Šípka / bbonline.sk a jäzva / hokej.sk

Žilinskí fanatici

23. kolo

Na rozdiel od predošlého, 23. kolo slovenskej extraligy prinieslo zaujímavejšie zápasy. Najväčším lákadlom bol súboj hraný v Martine. Predstavila sa tam totiž blízka Žilina. Na derby sa očakával príchod fanatikov z pod Dubňa, ktorí napokon prišli v počte 80 osôb. Porovnateľný a možno aj početnejší kotol zmobilizovali aj domáci. Počty to nie sú na derby nejak závratné, ale napriek tomu výrazne presahujú šedý priemer hokejovej Ultras scény. Zápas sa teda niesol vo výbornej atmosfére tvorenej oboma kotlami. Žilinčania okrem iného vyvesili vlajku určenú na podporu  ukrajinskej rodiny Pavličenkovcov, a tak sa pridali k desiatkam fanklubov po celej Európe. Vlajka bola ešte doplnená o skratku A.C.A.B.
Foto: FB stránka MHC Martin

Ďalší zaujímavý zápas sme videli vo Zvolene. Pred pár rokmi patrili zápasy Zvolena a Trenčína medzi top extraligy. Teraz sú mužstvá na opačných koncoch tabuľky, a to určite ubralo na atraktivite. Hostia na zápas pricestovali, avšak len v počte niečo málo presahujúcim desiatku.
Foto: Ivan Golembiovský

Výborná atmosféra bola v piatok aj v Banskej Bystrici, ktorá privítala divácky atraktívneho súpera z Košíc. Hostia nepricestovali. Domáci kotol tvorili zhruba 50-60 fanúšikov. Na hlavnej tribúne sa objavil aj jeden transparent.
Foto: Branislav Račko

Pridaj komentár

komentárov 9

 1. fagan píše:

  Na hokeji sa fandi momentalne lepsie ako na futbale tak sa necudujte..a to som futbalovy fanusik

 2. somar píše:

  A co sa deje na hokeji ? 😀 😀
  PS:smrt hokeju

 3. thjk píše:

  a ohladom futbalu nikde nič ??? nemožete si hodit stranky hokej.ultras.sk a tam hadzať hokejove prispevky a tu na ultras.sk len futbalove ??? diky

 4. somar píše:

  Uz tu pomaly davate viac hokeja ako futbalu

  PS: smrt hokeju

 5. jakub_su píše:

  de možem zohnať ten šál s tou pálenkou? 😀