Hokejový sumár 27. až 29. kolo: Stovky Nitranov v Piešťanoch+VIDEO

Blížia sa sviatky. Futbalová liga sa už pár týždňov nehrá a hoci hokejová sezóna pokračuje ďalej, medzi sviatkami bude počet zápasov zriedený. To dáva priestor hokejovým fanúšikom vydýchnuť si a zorganizovať kvalitné výjazdy. Ešte pred tým si ale skompletizujeme pestré dianie na tribúnach od začiatku Decembra. 

27. kolo

Nitrania na výjazde

Nedeľné kolá sú pre diváka najzaujímavejšie a inak tomu nebolo ani v 27. kole. Jednoznačne najatraktívnejší súboj sa čakal v Piešťanoch, ktoré privítali tabuľkového suseda z Nitry. Nitrania vopred avizovali výjazd, a tak sa od tohoto zápasu očakávala bitka nie len na ľade, ale aj tribúnach. Napokon do Piešťan dorazil úctyhodný počet hostí. Nitrania naplnili až štyri autobusy a približne dvadsať áut. Napriek tomu, že Piešťanci samozrejme tak isto sformovali kotol na tento prestížny zápas vytvorili modro-bieli pre svojich hráčov prakticky domácu atmosféru. V dramatickom zápase sa napokon tešila Nitra a stovky jej priaznivcov sa mohli spokojne vydať na cestu späť. Zo zápasu vám prinášame fotogalériu a video.

Foto: Lukáš Grinaj


Ďalší zápas, kde neostal sektor pre hostí prázdny sa hral v Trenčíne. Ten narazil na Banskú Bystricu. Bystričania na zápas zorganizovali auto výjazd a nakoniec sa ich v sektore hostí stretlo dvadsaťdeväť. Domáci mali kotol so zhruba šesťdesiatimi fanúšikmi, ale z minulých sezón sme od nich boli zvyknutí na inú kvalitu fandenia. 

Posledný a aj najmenší výjazd tohoto kola registrujeme v podaní Skalice, keď fanklubu domáceho Zvolena sekundovala zhruba pätnástka Záhorákov.
Foto: Ivan Golembiovský / zvonline.sk 

28. kolo

Do Banskej Bystrice na Facebooku avizovali výjazd Žilinčania.Polícia aj klub HC 05 boli v potovosti. Napriek tomu, že očakávaným vlakom žiadni žilinskí fanúšikovia neprišli, muži zákona boli presvedčení o ich dodatočnom príchode v priebehu zápasu. Podľa našich informácii mali dokonca echo o dvoch autobusoch smerujúcich zo severu Slovenska. Na “prekvapenie” všetkých však nikto napokon neprišiel. Na zápase fandil teda len domáci fanklub o počte zhruba 70-80 fanúšikov.

Ďalšie potencionálne atraktívne zápasy tohoto mikulášskeho kola sa hrali v Trenčíne, Košiciach, Piešťanoch a Poprade. Na žiadny z týchto zápasov však podľa našich info hosťujúce fanúšikovske skupiny nezorganizovali výjazd vo väčšom počte. Fotografie domácich kotlov máme z Banskej Bystrice a z Košic
Foto: B. Račko / bbonline.sk, jäzva / hokej.sk 

29. kolo

Balónová choreografia Košičanov

Opäť sa hralo východniarske derby a tento krát sa už hostia nenechali zahanbiť. Takto o výjazde písali Košičania na svojej stránke: “Po nedeľňajšom obede vyrážame plný autobus do neďalekého Popradu, kde, ako stále, očakávame skvelú zábavu. Cesta ubieha už  tradične veľmi rýchlo, povzbudenie nám dodáva i vianočné prekvapenie od vedenia fansu v podobe tekutých “vitamínov”. Prichádzame pred popradský štadión v časovom predstihu a už pred štadiónom dávame všetkým vedieť, s kým majú dnes tú česť. Pomalým krokom sa dostávame dnu a zaplňujeme celý sektor vyhradený pre hostí až do posledného miesta. Na naše počudovanie prišlo na hokej naozaj málo fanúšikov Popradu, nehovoriac o veľkosti ich fanklubu, kde sme ich narátali asi päť a pol. Pre  istotu sme sa ich hneď opýtali zborovým “čo vás tak málo…”, ale odpovedi sme sa nedočkali. Na štadióne panovala vynikajúca atmosféra – samozrejme len z našej strany. Veď tú nakoniec ocenil aj komentátor na hokejportal.sk. Snažili sme sa Popradčanov trochu rozveseliť mexickou vlnou, ale veľmi sa im nechcelo pridať. Stále nerozumieme, prečo sa nechceli baviť s nami. Čo už, sme sa nakoniec museli baviť sami. V tretej tretine naši poľavili a dopustili vyrovnanie, no našťastie rýchlo strhol opäť vedenie na našu stranu popradský odchovanec Svitana. A tak sme mohli pred koncom zápasu spustiť oslavu spolu s balónovou fiestou. Po víťaznej rozlúčke s našimi hráčmi a od spievaní tradičnej víťaznej Mandarinky Darinky sme sa pomaly začali zberať do autobusu.”
Foto: jäzva / hokej.sk  

Kotol Banskej Bystrice.

Banská Bystrica vďaka príchodu troch kanadských hráčov a Michala Handzuša prežíva eufóriu.  Takto o atmosfére proti Nitre  píšu Bystričania: “Už chvíľu pred zápasom bolo jasné, že dnes bude kotol zaplnený viac ako sme zvyknutí. Nakoniec sa nás zišlo vyše stovky. Od začiatku zápasu sa fandilo s veľkým nasadením, o to viac, keď sme videli ako na naše snaženie odpovedajú hokejisti veľmi bojovným výkonom. Štadión nebol úplne plný a o to lepšie znel každý náš chorál. V polovici zápasu sme sa dostali do vedenia a neskôr sme vyhrávali už o dva góly. Priaznivý stav nás hecoval ešte viac. Celý zápas sa spievalo a skandovalo na vysokej úrovni, každý čo bol v kotli musel odchádzať maximálne vyčerpaný. Dokonca ešte aj tradičná pozápasová ďakovačka s hráčmi sa pretiahla snáď na 20 minút. Vtedy už s fanklubom skandoval celý štadión. Na zápase sa ukázali aj Nitrania odhadom okolo 15 osôb. Do nášho sektoru sme ich však nepočuli ani raz.”

V 29. kole ešte za zmienku stojí výjazd Piešťan do Skalice. Hostí na tento zápas pricestovalo autobusom a autami vyše päťdesiat. Oba tábory patria k tým najmenej konfliktným na slovenskej scéne a v takom duchu sa niesla aj nálada medzi oboma kotlami.

Pridaj komentár

komentáre 4

 1. fanda píše:

  ja len k tej bystrickej ukradnutej a na novo vyrobenej vlajke…

  v MT nam ukradli nasou kokotskostou a chybou vlajku na plot… chybu si priznavame nemalo sa to stat… je to sikovnost MT a nasa kokotskost… (podotykam ze v tom nemali prsty hokejovi fans ale UMT)

  mame jedneho sponzora ktory nam dal vyrobit tu vlajku a ked sa dozvedel ze nam ju ukradli tak nam hned hovoril ze da vyrobit taku istu… samozrejme ze sme namietali (lebo je kokotina prist o vlajku a dat si vyrobit rovnaku) a povedali sme mu ze urcite si dame vyrobit novu vlajku ale s uplne inym motivom ako bola ta predosla… no ani sme sa nestihli spamatat a behom dvoch dni prisiel aj s touto “novou” vlajkou… a uz nebudeme taki kokoti ze vlajku za 100 euro jebneme do kosa… tak sme ju zacali pouzivat s tym ze ked si nasporime na novu tak si dame vyrobit nejaky novy motiv 🙂
  toť všio…
  aj ked viem ze sme teraz vsade na SVK na smiech kvoli tomu…

 2. olé píše:

  toto videjko je zaujímavejšie, než to v článku 😉 http://www.youtube.com/watch?v=T268xO95DQM

 3. olé píše:

  už druhýkrát vyšla búda na policajtov s avizovaným výjazdom, po Trnave vyšla aj Bystrica 🙂 jebovia a ich zaručené info :))

 4. ja píše:

  nitra krasne pocet dobry