Najväčšie slovenské derby zachránili fanúšikovské tábory

Kým na ihrisku sa nebolo veľmi na čo pozerať, na tribúnach to žilo. Derby Slovana so Spartakom prinieslo elektrizujúcu atmosféru a choreografie na oboch stranách. Emócie vzplanuli aj mimo štadióna.

Na 121. derby Slovana Bratislava a Spartaku Trnava bolo zvedavých 4950 divákov, pričom väčšinu z nich tvorili kotle domácich a hostí. V sektore “červeno-čírnych” sa malo tiesniť okolo 1500 hostí (podľa odhadu Trnavy), domáci kotol tvorilo okolo 700 belasých. Slovanisti pripravili veľkonočné choreo s motívom “Belasá šibačka”, na ktorej belasí nadeľujú výslužku svojim protivníkom z Trnavy. Hostia v úvode prezentovali choreo s nápisom “Hráme FIGHT-PLAY” s vyobrazením Spartakovca držiaceho postavu v belasom pod krkom. To všetko doplnené balónmi v klubových farbách a niekoľkými svetlicami. Taktiež v priebehu prvého polčasu vytiahli transparent “Dnes vám deti nepomôžu…” ako reakciu na projekt detského sektoru, ktorý bratislavský klub v poslednom období rozbehol.

Futbal veľa vzruchu nepriniesol, tak sa o zábavu v hnusnom aprílovom počasí starali aspoň obidva tábory nepretržitým fandením. Objavilo sa aj pyro, v sektore Trnavy zhoreli nejaké belasé šále a na záver aj sedačky. Na ihrisku sa rozišli hráči s remízou 0:0, čo sa týka súboju na tribúnach, najmä vďaka väčšiemu počtu mali navrch “Bílí Andelé”.

Rušno bolo aj mimo štadióna. Ešte pred začiatkom zápasu sa menšia skupinka Trnavčanov vybrala na pivo do Kolkárne a ich návšteva skončila menším konfliktom, pri ktorom lietali poháre a zariadenie krčmy. Po následnom zásahu polície bolo zatknutých 13 osôb z radov Spartaku. Problémy nastali aj pri vpúšťaní divákov na sektor hostí, potom čo vonku ostalo bez lístkov niekoľko desiatok červeno-čiernych. Na pomoc sa im vydali súkmeňovci, ktorí zahnali SBS a podarilo sa preraziť zátarasy. Dnu sa tak aj bez lístkov dostalo niekoľko Trnavčanov. Po zápase sa odohralo niekoľko menších konfliktov, jeden z nich skončil aj takto.

Viac záberov z derby ŠK Slovan Bratislava – Spartak Trnava možno vidieť na stránke fotofanatics.eu.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:0 (0:0), 8.4.2012, 4950 divákov

Prerazenie zábran fanúšikmi Spartaka:

Povzbudzovanie Ultras Spartak Trnava:

Pridaj komentár