Nižšie súťaže: Čadca prišla o vlajky, v Leviciach bolo ticho

Fanúšikovským životom žijú aj nižšie futbalové súťaže. Choreografiami sa prezentovali druholigové tábory z Rimavskej Soboty a Podbrezovej. Aktívna je aj Čadca, ktorú si však na jednom z výjazdov počkali chuligáni Žiliny. V Leviciach začínajú pociťovať diktát Slovenského futbalového zväzu.

V 10. kole druhej najvyššej súťaže sa stretli Rimavská Sobota a Michalovce. “Do mesta zavítala jeseň. Sivé mračná a chlad symbolizovali situáciu, v ktorej sa nachádza naše trápiace sa mužstvo. Pred zápasom sme boli v sektore dlho len traja, napokon náš počet dosiahol asi 15 hláv. Na štadión zavítalo celkom 303 divákov. Keďže hostia znova raz nedocestovali a obe mužstvá napriek veľkej snahe veľa kvality nepredviedli, futbal pripomínalo len naše povzbudzovanie. Na začiatku zápasu sme vykvačili menší transparent ‘Stojíme za vami’ a dali sme sa do fandenia. Neustály support bol podporený dvomi jednoručnými vlajkami a niekoľkými papierovými kotúčmi. Vo vypätých chvíľach sa doň zapájala aj Geriatria, čo dávalo aj na prázdnom štadióne dobrý efekt. Do druhého polčasu sme vykvačili ďalší transparent s nápisom ‘Migaľa = sobotský terminátor!’ na počesť nášho momentálne zraneného hráča, známeho bojovnosťou. Napokon sme si na 75. minútu pripravili menšiu choreografiu symbolizujúcu našu ultras skupinu ‘Idioti zo Soboty’ – ‘Byť IDIOT neznamená byť nemilovaný’ so známou rozprávkovou postavičkou prostoduchého Patrika. Symbolicky sme ukázali, že v kotli nám ide v prvom rade o zábavu. A skutočne, my Idioti sme sa dokázali baviť a nejaký futbalový výsledok nám tak môže byť absolútne ukradnutý. Stresujúcim sa starším občanom zostáva poradiť, aby nabudúce zostali doma a pustili si dychovku. Tá im bude vyhrávať,” popísali priebeh stretnutia členovia Gemer Rascals.

Aktivizujú sa aj fanúšikovia Podbrezovej, ktorých tím je na čele II. ligy. V zápase 10. kola proti Liptovskému Mikulášu prišlo síce iba 806 divákov, domáci kotol ale činil približne 25 kusov. Ten sa okrem fandenia prezentuje aj choreom a odpálením dvoch dymovníc, čo sa nepáči miestnej SBS a jedného z fanúšikov vyvádza zo štadióna.


Choreo Podbrezovej v zápase proti Liptovskému Mikulášu:

Dlhodobo aktívni je v III. lige Západ ultras skupina z Levíc. V 8. kole vycestovali do Serede. “Keďže tuto sezónu akosi výjazdy vypúšťame cestovalo nás do Serede málo, a to v počte len 11 kusov. Fandenie je priemerné, miestami žiadne. Navyše naši chlapci na ihrisku prehrali zápas 4:1.Na strane domácich asi 10-15 sediacich fans. Za zmienku ešte stojí buzerácia zo strany mestskej polície a akéhosi bezzubého tvora v bufete ktorý si zrejme myslel že je Mike Tyson,” opísal výjazd jeden z členov Ultra Lions 96.

V 9. kole privítali na svojom trávniku Moravany nad Váhom. Napriek tomu, že v počet ľudí v kotli dosiahol okolo 25-30 hláv, počas zápasu bolo ticho: “Zápas sme sa rozhodli bojkotovať kvôli vyhláseniu hlásateľa pred úvodným výkopom, ktorý nás prosil, aby sme nepoužívali pyro , vulgarizmy, atď. za prítomnosti akéhosi panáčika zo SFZ (podľa info z klubu údajne kvôli kontrole, či dokáže klub dostatočne zabezpečiť službu SBS a usporiadateľov a či nás dokážu zvládnuť na zápase) Zápas sa nakoniec skončil 3:0. Bez odpálenej pyrotechniky, bez fandenia ako sme zvyknutí odchádzame osláviť výhru. Zdá sa koniec dobrým časom aj v nižších ligách. A represie voči fanúšikom neprestávajú. Práve naopak rozširujú sa ako choroba, ktorú treba zastaviť! AGAINST MODERN FOOTBALL!”

V rámci Majstrovstiev regiónu Stred je aktívny tábor z Čadce. V 7. kole vycestovali do Banskej Štiavnice, kde ich tím vyhral 2:1. “Celý zápas domáce prostredie, pekná bufetárka, hnusné pivo. Domáci bez problémov, miestami nečakane stáli aj za nami a kvitovali našu aktivitu. Pri góloch odpálených pár  bengálov a dymovnice,” referoval jeden z členov Ultras Čadca.

Horšie obstáli v zápase proti Fatran Dolná Tižina/Teplička nad Váhom, kde prišli o všetky vlajky. “Futbalovú nedeľu nenarušil ani hroziaci stret fanúšikov. Nevedno, kto presne sa skrýval pod kuklami ‘domácej’ dvadsiatky ‘silákov’, v Lúčke sa od nich razantne dištancovali. Chvalabohu, zmohli sa pred zápasom iba na trápnu zlodejinu čadčianskych zástav a jediný pokrik duchom podobný prvému činu. V Lúčke následne fandili už len Čadčania, a slušne, nekonfliktne,” píše sa na oficiálnej stránke FK Čadca. K akcii sa prihlásili chuligáni Žiliny, ktorí na internete zverejnili aj záznam svojich “úlovkov.”

V 8. kole Majstrovstiev regiónu Stred privítalo Komárno tím z Gabčíkova. V zápase sa prezentovala domáca skupina Gruppo Porcaccioni. “Keďže sme boli bez výhry už tri zápasy, dali sme do supportu všetko, čo bolo v našich silách. Do kotla našlo tentoraz cestu  15 ľudí, po polčase prišli ďalší dvaja. Cely zápas sme na dobrej úrovni odfandili, žiaľ pyro teraz nebolo,” opísal stretnutie jeden z členov komárňanskej ultras skupiny.

Pridaj komentár

komentárov 43

 1. melon píše:

  O com sa tu hadate? mozme bit rady ze sa vobec este nieco deje, cadca si za to moze sama, kedysi mala nieco schopne len teraz neviem, ty chodia iba za slovan na co to je dobre? preco sa nebiju za svoje mesto to iste cele povazie, martin sympaticki lebo sa bijem aj sam za seba, a este neviem co je toho fakt vela ale teraz je asi moderne byt niekoho divizia tak isto trnava,sala , topolcany, nove zamky,galanta…to vsetko je trnavske teraz bola grilovacka medzi povazkou bystricou a topolcanmi ale na co to bolo dobre ked sa bili za spartak a slovan, preco sa nebili za povazsku a topolcani? podla mna toto je chyba slovenskej sceni ktoru treba odstranit a budeme na tom min. ako v cesku ,pekne je ze sa o nieco snazia aspon divizie slovana.levice martin rimavska sobota atd. celkom schopne grupi.

  • NSP píše:

   Opravím ťa medzi Považskou Bystricou a Sered-Hlohovec.No tie mestá čo si vymenoval ako silné bašty Trnavy môže byť aj ked Nové Zámky neviem presne povedať viem,že tam obrovské množstvo fans trnavy,ale aj slovana a čo viem tak tiež sa tam lúbia medzi sebou pobiť a ako vždy slovan tam má zastúpenie medzi skínmi,ale zase aj trnave tam fandí dosť pravičiarov čiže kvalita tam je..len škoda,že nepodporujú svoje mesto čo sa im ani nedivím s madarmi a cigánami sa im do toho nechce..Divízie Slovana sa snažia,ale zas treba to brať tak,že v tých “divíziách” respektíve grupách sú ludia ktorý nefandia alebo nemajú sympatie.Príklad Martin kde sú ludia fandiaci aj žiline a trnave.Niekedy by som bol rád keby sa spravil prieskum,že kde sú koho bašty.Bolo by to zaujímavé.

  • melon píše:

   NSP: v cadci su napriklad az tri ekipi jedna co fandi slovanu ta je najpocetnejsia okolo 30 ludi potom zilinska ta je ale mensia max 15 clenov ale to su skor normalni fans a potom trnavska ale ta je slaba ti skor tak turzovka a makov. Ale da sa povedat ze cele kysuce su slovanisticke. A neraz boli v cadci konflikti. A pokial ma pamat neklame nieco zilinske bolo aj v povazskej bystrici.

 2. Ultras96 píše:

  Jebte uz nato,radsej sa venujte oziveniu Slovenskej sceny.Aj tak je dost biedna.

  • Južan píše:

   Doplním, opravím.
   Pokiaľ ja viem tak niekdajší novozámockí pravičiari a skíni chodievali na Nitru. A teraz keď oni vyrástli z gatí a Nitra je v sračkách je v meste určite viac Slovanistov ako Spartakovcov. Ale že by to tu bola kovbojka medzi ekipami tak to určite nie. V meste je možno dokopy 100 mladých čo za zaujíma o scénu a nikdy som ani len nepočul o nejakých bitkách tu v meste medzi ekipami spomínaných klubov. Dokonca tu je aj pár fanušikov Ferencvarosu a nikdy k ničomu nedošlo.

  • NSP píše:

   Južan:áno sú tam aj Fradi pamätám si ich pred pár rokmy ked robili v NZ neplechu na hokeji,ale tak čo sa tomu divíme.No sám som sa dvoch takých “krčmových” bitiek zúčastnil jedna bola pri NZ a druhá priamo v meste.Aj podla názorov kamarátov zo zámkov a okolia viem povedať,že je tam vela aj belasích aj trnavákov,ale ani jedni nejako nechodia po meste zo klubovými symbolmi alebo ,že by sa hrdo hlásili ku obom klubom,ale vie sa o nich,že sú fanúšikovia..Docela som bol raz prekvapený ked sme išli zo zámkou na futbal myslím,že to bolo akurát derby len neviem či už v TT alebo BA a na stanici sa nás stretlo okolo70-80 plus sa pripájali po ceste ešte.Ja osobne mám partiu tam ktorú navštevujem a väčšina sú skíni ale aj normáli…

  • Južan píše:

   No tak toto sú pre mňa novinky a to som sa považoval za znalého pomerov. Ale nebudem sa tu hádať keď som si neni istý. Môže byť.
   Len tak pre zaujímavosť nespomenieš si v akom bare to bolo? 🙂
   A na okraj, ten bordel vtedy na zimáku nerobili ani tak maďari ale naši drahí “lováci” z DS.

  • NSP píše:

   No to neviem kto robil.Pre mňa madari ako madari!…Desperados pri Grande kúsok,ale začalo to už v Kiosku tak nevinne :-D..Ani ja sa nebudem hádať nakolko len pár krát som zažil konfrontáciu aj to sme mali vypité inak vždy za triezva len podpychovačky 🙂

  • Južan píše:

   Hej hej v Desperade to bývalo veselé dakedy.:)
   A vieš jak sa hovorí,láska to je mocná víla ale alkohol, to je ku.va čarodej! 🙂

  • NSP píše:

   To hej bývalo 🙂 A ty komu fandíš..Asi Slovanu čo? ty si zažil niečo podobné ako ja? 😀

  • Južan píše:

   Ja som chodil chvíľu na Nitru. Ale zažil som len pár posledných rokov keď to upadalo až k nule.
   Ale keď ide o “vyšší princíp” tak nemám problém so žiadnym klubom. Napríklad som bol na Slovane proti DAC alebo v Trnave proti Levski.
   A pár kamošov je v BS (South Boys) takže som zažil pár ich divíznych naj3báviek tu v meste a nič podobné som nezažil. Preto som si hlavne myslel že veľa Trnavákov v Zámoch asi nebude.

  • NSP píše:

   No ja som si tiež nemyslel,že ich je v zámkoch a okolí tolko.Ale opak bol pravdou.Celkovo je u nich dobré,že sú aktívny.Belasích čo mi hovorili priatelia sú v meste za idiotov,že len machrujú ked ich je viac a namyslený sú.Ale to je snád v každom meste kde majú divíziu.No jo Levski to bol parádny zápas a parádny večer 🙂

  • ... píše:

   Považská bystrica nikdy nebola a nebude žilinska nemyslím to že uvidíš pár primitíviv so šálom íst na futbal ale úderku tá vždy bola Slovakistická myslím ludia nad 30r a už pár rokov je snima omladina do 25r ,sú tam aj trnaváci maxi do 28r ,nemyslím si že by niekto sa pridal k žiline nemá ani najmenší dôvod

  • žlto-zelený píše:

   … : By si neveril, vidíš do toho asi ako žena do spaľovacieho motora…

 3. koko píše:

  jeeeeezis zase onanovanie… co je na tom u vas zle ze niekomu zoberieme vlajky a ideme prec co tam mame ako stat a cakat kym pridu policajti a nechat si prisit LP-ecko??? vy tu na slovensku ste asi naozaj mimo nerozumiem tejto mentalite vsetci sa tu hrate na ultras a hooligans a budete tu plakat nad tym ze sa kradnu vlajky alebo fackaju kde aky debilkovia to co je za mentalitu …..ked niekto hrdo nosi sal slovanu ci trnavy ci ziliny a vyvesi vlajku musi za to niekedy niest aj zodpovednost a nasledky!!!idete sa tu vysmievat ze sa mame postavit inym a komu???trnave ktora stale len odmieta a najnovsie uz aj u seba v trnave alebo kosiciam ktore sa mozno vyzbieraju doma a aj to musis dufat???alebo pridu do ziliny v 15minute 2ks a chcu sa bit ked su v sektore???presov ten pre istotu sa ani nevyzbiera na vyjazd a u nich sa mozno pozbieraju 15ti???nitra???ta da mozno doma 15ks???bystrica???ta nestoji ani za moj nazor ked sa niekedy uskotocni mozno aj nejaka bitka tak zase bude trvat 15sekund ako na hokeji v ziline cela slovenska scena je na zaplakanie okrem slovanu ten si neohrozene kraluje!ale hlavne ze vy tu idete pisat a kydat na zilinu!!!treba si uvedomit ze zilina presla vela zmenami a zmenilo sa tu vela veci auz davno to nieje ta posrata zilina ktora je zalezena niekde v kute!

  • Jožko Mak píše:

   V podstate si tým chcel povedať, že Žilina je chuligánska dvojka na Slovensku? 😀 😀 😀 bože, nefetujte toľko tie lacné poľské šity…

  • rero píše:

   Zilina je tak mozno v prvej stvorke na SR….

  • tojejedno píše:

   koko: si ma fajne rozosmial teraz, pekný článok =D by som chcel vidiet kebyže sa vyzbierajú Košičania že či by ste sa im postavili u nich =) alebo Trnavákom…a keď už tak v žiline na hokeji sa bili hokejoví fans a nie futbaloví tak si to daj v tej hlávke dokopy =) a jasné že to neni posratá žilina keď si všade vláčite Poliakov a tí sa bijú za vás =)

  • NSP píše:

   Koko:Ja si myslím,že si si zabudol pridať jedno písmenko 😀 Teraz tu ideš písať ako keby žilina bola mega chuligánska úderka a za chvílku porazia každý tábor.A žilina jak napísali patrí do prvej 4ky no vždy boli aj budú Top u nás BA a TT.Takéto majstrovské reči to už boli a hlavne hovno z toho!neviem prečo,ale ja si neviem vôbec spomenúť v pamäti postavili ste sa vlastne niekedy Slovanu? 😀

  • mthyx píše:

   tak ked sa stazujete ze nemate supera nemusite hladat len na slovensku sak hned z rohom mate banik , opava , havirov , tychy a dalsie mensie polske ekipy tak vyzvite ich ked nemate dostatok superov

  • olé píše:

   koko ty tu prestan vypisovat kokotiny v mene Ziliny!! Nam neprinalezi hodnotit ine tabory, tak si tieto svoje analyzy slovenskej sceny nechaj pre seba! Este raz, jedine oficialne vyjadrenia zilincanov idu cez nick 1908 na hooligans.cz, ostatne neriesit! Nech zije internet..grc

 4. 1908 píše:

  to bola iba reakcia na na nedávny report čadce ! a mimochodom bola to akcia zvačša mládých.

  • Fanatik1921 píše:

   1908 keď raz niekto nevie tak dohlupa vysvetľovať ten članok nema vyznam.. bola to iba sarkasticka reakcia na predošli bezdôvodny utok v Čadci z vašej strany a odcudzenie vlajky…

  • Fanatik1921 píše:

   no ale takto asi moc veľke meno neurobite keď budete napadať omladinu z CA nechuligansku podotknem a oberať ju vždy v trojnasobnej presile o vlajky… skuste sa postaviť tomu slovanu radšej si myslim že to s radosťou prijmu…

  • lubo píše:

   koko – chyba ti T za menom 🙂 vsetci sa Vam boja postavit ty internetový chuloš, vlastne Trnava sa boji chodit aj do Ziliny…a Slovan? to je pre Vás nič, tých by ste zežrali aj s botamy, sucharov dosratych. :)))) Proste nemate supera, aky taky super pre Vas bola Cadca, ale aj tych ste uz vybavili…hotovo..

  • cadcancan píše:

   ja som len zvedy ci budete reagovat rovnako na vsetky clanky co budu zverejnene na internete….

 5. ZA píše:

  Cadca, nechapem co riesite, OLE to tu zdoraznil , ked mate huste reci a chcete si nieco dokazat tak treba cakat aj nasledky a tie sa dostavili tod nedavno ked ste prisli o vlajky

 6. Ultras96 píše:

  Bacha ked pojdete do Petrzalky,tam sa kradnu mikiny :)))

 7. NSP píše:

  škoda divízna vlajka Slovana by bol velmi pekný úlovok snád nabudúce 😉

 8. Fanatik1921 píše:

  a k tebe ultras MT tie reči ako to nazyvaš boli myslene sarkasticky… bolo to myslene asi tak že by sa chuloškovia zo Žliny mali nad sebou zamyslieť a stavať sa a napadať seberovnym a nie si robiť ego na malych taboroch… hold smola niekto zas ma IQ ake ma a vyloži si to po svojom… a keby tu niekto zasa plietol slovan tak si do buducna riešte svoje problemi s fans divizie slovanu a neokradajte Ultras Čadce o vlajky vid ta akcia v Čadci kde asi 90% tabora ani nechapalo prečo sa stali obeťou utoku zo strany ZA bolo to maximalne ubohe z vašej strany ale to svedči samo o sebe čo ste zač…

 9. NSP píše:

  No čo čadca doplatila na reči….Len by ma zaujímalo či padla za obeť aj divízna vlajka Slovana alebo len tie na foto.Inak ostatné skupiny si držia to svoje takže držte sa a pochvala vám 😉

 10. olé píše:

  Cadca vie preco prisla o vlajky, bezdovodne to nebolo! Kto nevie, tak úryvok z reportu ultras cadca: Keďže bol očakávaný príchod aj obávaných hosťujúcich chuligánov európskeho rangu, tak sme nič nenechali na náhodu a v zbroji máme luky, praky a pištole. Zápas sme vyhrali 1:0 a tak po ďakovačke s hráčmi sa ideme venovať podpore a rozvoji kultúry v regióne,” opísali zápas so žilinským béčkom Ultras Čadca. ..viac k tomu nemáme, čo povedať!

  • fgh píše:

   O Diviznu vlajku sme nepprišli

  • Fanatik1921 píše:

   a tu ultras Čadca čo ste nam ujebali v Čadci to bolo za čo?? hmm to by mňa zas zaujimalo chlapec vy ste začali bezdôvodne kradnuť ako cigoši tak potom sa nedivte čo sa piše po nete ubiožiaci ste nič viac… ešte že sa neznižime na vaše dno aby sme okradali normalov a ultrasakov a ver to že v našom meste ich mate kopec a jebeme na vas a to už sme vašich suvenirov mohli mať toľko.. nuž ako vravim neznižime sa na vašu uroveň.. a p:s. akcia v Čadci s poliakmi??? na tabor cca 20 omladiny vekovo priemer 17 rokov tak to už aky rešpekt ste z nas museli mať keď ste došli cca 40ks na nas ešte aj s družbou z poľska… chlapci ste nasmiech cele slovensko to vie…. a pre NSP nie diviznu neukradli aj teraz im šlo iba o diviznu mimochodom asi 4ta neuspešna akcia o diviznu vlajku zo strany Žiliny naposledy keď sa o to pokušali tak začali mlatiť vlastnych fans v Čadci na stanici v domneni že sme to my tak k tomu už nieje čo dodať…

 11. žilinčan píše:

  Pirát : Komu sme sa mali postaviť, keď dvaja čo boli pri vlajkách zdrhli a zvyšok sa schoval v krčme.

  • cadcancan píše:

   aby sme uviedli veci na spravnu mieru, pri tej akcii co zilincania napadli svojich v domneni ze sme to my, potom boli napadnuti aj nasi ludia a to dvaja chalani a jedna baba. jeden chalan usiel a druhy s tou babou dostali po facke a babe bol odobraty sal slovanu….

 12. 1909 píše:

  Podbrezova-nabuduce najprv natiahnite choreo a potom odpalte pyro a nikoho nezoberu 🙂

  • žilinčan píše:

   rýchlo, ešte si niečo vymysli.

  • žilinčan píše:

   Ospravedlňujem sa, mala to byť odpoveď hore cadcancanovi

  • cadcancan píše:

   zilincan a chces mi povedat ze to tak nebolo??? vo vlaku sme srali na vasich normalov a ked sa vystupilo v cadci kazdy vie co sa odohralo pred stanicou…

 13. PIRAT píše:

  ta zilina to spravila uz asi 10 krat ze ukradli a zdrhli…je to u nich zvykom stym mali pocitat…
  spravili to MT RS a teraz aj CA

 14. ultras MT píše:

  ku tej cadci oni vedia zaco to bolo aspon nebudu nabuduce trepat .hujoviny.

 15. mthyx píše:

  Vidim , ze zilina asi inak ani nevie co? 20 hlav , ked uz ste ich dali do kppy mohli by ste sa aj ferovo niekomu postavit nie? aha cigani tak ciganska ferovka