Nižšie súťaže: Chladnejší záver leta

Záver leta sa nevydaril a predstavenia na tribúnach nižších súťaží boli zriedkavé ani slnečné dni v týchto dňoch. Najmä vďaka novému systému Slovenského pohára, do ktorého sa zapojili aj kluby zo štvrtých či piatych líg sa niečo predsa len dialo.

Baníkovci z Hornej Nitry sa poctivo pripravili na pohárový zápas proti Senici: “Zápas prekonal naše očakávania. Štadión sa utešene plní a skladáme tradičný kotol v počte cca 25 hláv. Podľa hlásateľa je na tribúnach 1770 divákov. Reálne tak 2500. Pri nástupe sa prezentujeme sektorovkou k 95. výročiu vzniku futbalového klubu v Prievidzi. V zápase sa prezentujeme slušným supportom a občas sa pridávajú aj jadierkári. Oficiálne predstavujeme nové vlajky s motívom baníctva a veľavravným ,,pyro nieje zločin”. Taktiež sme odprezentovali nové tričká so vzdelávacím motívom, aby aj obyvatelia dedín na južnom Slovensku pochopili že horná Nitra nie je v Nitre. Na záver zápasu sa prezentujeme dymovou šou vo farbách mesta Prievidza. Nesmiem zabudnúť spomenúť aj hostí zo Senice. Prišla ich desiatka a prezentovali sa občasným supportom: ,,Dedina do teho”

Ďalším fanklubom z nižších súťaží, ktorý sa predviedol v 3. kole Slovenského pohára bol kotlík Sereďanov vo vtáčej búdke, ktorých povzbudzovaniu sekundovalo prekrikovanie sa jadierkárov z Myjavy s domácimi jadierkármi na hlavnej tribúne. Atmosféra zápasu tak bola futbalová. Sereďania okrem toho vycestovali do Skalice, kde to bol súboj dvoch sedavých fanklubov, v ktorom viac povzbudzovali domáci a boli odmenení víťazstvom. Ďalších “protivníkov” na tribúnach dostali Sereďania týždeň predtým na domácom zápase s Novým Mestom nad Váhom, s ktorým cestujú jeho verní fanúšikovia napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke s mottom: “Keď to miluješ, nie je čo riešiť!”. Tentoraz docestovali siedmi. Domáci povzbudzovali aj v tomto zápase, i keď len vytrvalým bubnovaním.

Už spomínaní Skaličania nechýbali na ďalšom výjazde za svojimi hráčmi, tentoraz v Žiline. Interisti si tiež prevetrali hlasivky na “výjazde” v Kráľovej pri Senci v počte cca 10 fandiacich a množstva jadierkárov. V novej sezóne živou vodou prebudení fanúšikovia Nitry predviedli na domácom zápase so Šamorínom sektorové choreo s nápisom Trógari a hlavne celozápasový vytrvalý support, za ktorý boli odmenení troma bodmi.

V Liptovskom Mikuláši zažili nepríjemnú udalosť: “V 6. Kole DOXXbet ligy sme na domácom trávniku privítali súpera z Moldavy nad Bodvou. Za iných okolností by bol tento zápas sprevádzaný supportom zo strany nás najvernejších fanúšikov MFK Tatran Liptovský Mikuláš, no bohužiaľ nás v deň zápasu opustil náš kamarát a člen Tatran Fanatics. A tak sme sa rozhodli, že si jeho pamiatku uctíme zapálením sviečok pri jeho fotografii presne na tom mieste, kde on, ako člen Tatran Fanatics, najčastejšie či už stál alebo sedel a odkiaľ povzbudzoval našich chalanov na ihrisku. K tejto smutnej udalosti sa pridali aj klub s hráčmi, ktorí nastúpili s čiernou páskou na rukáve dresu a zvyšok divákov na štadióne minútou ticha, ktorá bola venovaná jeho pamiatke. Strelec nášho víťazného gólu a celé mužstvo venovalo výhru a aj víťazný gól práve jemu. “

Po dlhšom čase sa choreografiou pripomenuli Gemer Rascals z juhu stredného Slovenska v zápase Rimavskej Soboty s Michalovcami: “Súper bol prvý v tabuľke, mal viac z hry, dlhšie loptu na kopačke, viac šancí, viac načačaných futbalistov, viac sa hádzal o zem, mal plnú lavičku a pravidelné výplaty. Soboťania mali len svojho verného dvanásteho hráča. Sila vôle zvíťazila, aj keď rozum každému hovoril, že niet šance. A práve preto nás už dávno víťazstvo tak nepotešilo, ako teraz. Práve pred 70 rokmi, účastníci tzv. “bystrického puču” stavili na “rozum”, “istoty”, “zaručené informácie”. Výsledok všetci poznáme, 20000 zbytočných mŕtvych a milióny dodnes rozvadených Slovákov. Preto sme sa choreom postavili mohutne finišujúcim oslavám potomkov boľševikov a prihlásili na stranu poriadku, cti, intuitívnej viery v silu národa prekonať červený mor bez nutnosti skloniť hlavu. Transparent “Skutoční hrdinovia bojujú za vlasť, nie proti nej!” doplnila nad nami triáda vlajok síl bojujúcich proti pučistom a skandovanie “Fuck off SNP!”

Fanúšikovia Lokomotívy Košice poskladali kotol na domácich zápasoch proti Moldave i pohárovom proti Trenčínu. Vonka v Poprade síce vlajka Lokomotívy visela, avšak hostia sa inak aktívne neprezentovali.

Na záver zopár mimofutbalových zaujímavostí z chladných letných tribún…

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentárov 11

 1. laco píše:

  Sobotania,kokotkovci poblazneni,politicki honibrci 🙂

 2. emiliana píše:

  Pochovajte admina, RIP…

 3. zvolen píše:

  PNG sa docela slusne prezentovala proti KOSICE B

  https://www.youtube.com/watch?v=-a1XR80AEdc

 4. dixo píše:

  za nitru mala byt tato fotka,poslal som vam hu aj do spravy na FB ale nič…

  PS: kolko dostala BB a trnava pokutu za pyro?
  https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/10535562_550501475077048_1469261021826442987_o.jpg

 5. ASTN píše:

  To ste teda patrioti s tym “Fuck off” … tí vaši skutočný hrdinovia bojovali za vlasť ale nemeckú …

  • nikolAS píše:

   tak vieš, skloniť hlavu pred nemeckou ríšou už problém nebol 😉

 6. DALAJLAMA píše:

  Ta 2.liga ma snad lepsie grady nez prva…. docela sa mi paci ze skalica v takom pocte vycestovala do ziliny a to maju celkom vela , mali by si ich brat za vzor tymi z 1.ligy a vycestovat aj v takom pocte ked mozu…..skoda v tej 2.lige ze vydrbali s martinom + este keby chodili PNG zo zvolena aj na futbal ( mozno chodia , ale v reportoch nevidim } tak by fakt bola natom druha lepsie nez prva……….

 7. barrack bin putin píše:

  ahaaa ,pd žobráci sa po 10 rokoch na jednu sezonu zobudili no ja sa poserem:)ešte si tu budu piču robiť zo senice:) nemám rád železnú mumiu ale teploši z Prievidze to je ešte vacsia lúza…nesiahate po členky ani tej mame a dcere z Moraviec vy čupky prievidzké.pozdravte cigáňa Riga čo sa hrá na veľkeho fašouna:)či už zdochol ten malý kokotko?

  • BANIK píše:

   Neviem o čom tu točíš a z akej dediny si, ale o žiadnom cigánovi rigovi v pd nevieme ! Tak zavri piču a netrapoš ! Keď nemáš rád ani senicu tak neviem čo tu provokuješ….

  • 1919 píše:

   vidím že scénu máš zmapovanú, keby sa tomu rozumieš tak vieš že v Pd to funguje nepretržite okrem sezón keď klub nefungoval. Vtedy sme vládli basketbalovej scéne…….internet hools.