Nižšie súťaže: Výjazdami zaujali Dunajská Streda a Levice

V rámci sumárov na ultras.sk sme sa dlhšie nepozreli na trávniky nižších súťaží, kde to napriek tomu vo väčších či menších počtoch žije. Pozrite si aktivity Podbrezovej, Dunajskej Stredy, Rimavskej Soboty, Liptovského Mikuláša, Michaloviec, Levíc, Komárna a Sliača.

V Podbrezovej sa formuje celkom solídny fanúšikovský tábor, k čomu prispievajú najmä výsledky tohto stredoslovenského tímu. Domáci fanklub sa v rámci šlágru 13. kola (13. október) zišiel aj na zápas proti Dunajskej Strede. V hľadisku im sekundovali hostia, ktorých pricestovalo zhruba 70, domáca skupina IRON BOYS sa sformovala podľa ich slov v počte cca 35 kusov. Atmosféra na zápase bola teda výborná, navrch vo fandení mali Dunajskostredčania, no domáci sa im snažili čo najviac konkurovať. Pyro si tentoraz Podbrezovčania odpustili, keďže pokutu od SFZ za posledné odpálenie zosobnil klub jednému z fanúšikov a na štadióne bola posilnená ostraha.
Foto: Lelkes Ernő a Iron Boys

V rámci 12. kola (6. októbra) druhej najvyššej súťaže vycestovala skupinka Rimavskosobotčanov do Ružinej, kde sa prezentovali vyvesenou zástavou a občasným fandením. Väčšie organizované fandenie chýbalo aj v ďalšom kole, tentoraz na domácej pôde proti Liptovskému Mikulášu. V 15. kole (27. októbra) privítali Bardejov. Domáca ultras skupina Gemer Rascals sa prezentovala celozápasovým supportom, podporený bubnom za čo sa im hráči odvďačili víťazstvom v zápase.

O aktivitách fanúšikoch Zemplínu Michalovce máme v poslednom období menej informácií. Fanklub ako taký zrejme funguje, čoho dôkazom je aj táto foto zo zápasu s Ružinou. Aktívny je aj tábor Liptovského Mikuláša, ktorý podporuje svojich najmä v domácich zápasoch II. ligy. V dueli proti Michalovciam sformoval kotlík o počte zhruba 10 ľudí a support si spestril konfetami.
Zdroj foto: mfkzemplin.sk

Gruppo Porcaccioni z Komárna

Komárňanci, ktorí pôsobia v  Majstrovstvách regiónu Západ (štvrtá najvyššia súťaž), sa v 10. kole (6. októbra) zišli na domácom zápase v počte 20 kusov a povzbudzovanie obohatili konfetami. V 13. kole (28. októbra) absolvovali výjazd do Palárikova. “Žiaľ opäť nás nenazbieralo toľko koľko by sme si želali (9 kusov), ale boli sme tam a dali sme o sebe vedieť. Nechýbali ani konfety (ktoré sme na konci zápasu aj zapálili) a v 75. minúte sme po dlhšom čase opät ukázali pekné pyrotechnické divadlo s dymovnicou, čo sa páčilo aj usporiadateľom,” popísal výjazd jeden z členov Gruppo Porcaccioni.

Jedným z najaktívnejších táborov sú Levice (III. liga Západ) a skupina Ultra Lions 96, ktorá popri klube funguje. “V nedeľu 21 októbra naši hráči cestovali do susedných Vrábel. Keďže je to takpovediac susedné mesto, nechýbali sme tam ani my. Na zápase bolo pekných 1250 platiacich divákov, celkovo asi  400 Levičanov a z toho asi 50 nás fandiacich. V 15. minúte sa k nám pridali mladí žiaci, ktorí  sa vracali zo zápasu (možno budúci členovia UL96). Dali si s nami prekrikovačku a samozrejme aj iné naše chorále. Na zápase nechýbalo ani pyro+konfety. Zápas sa skončil 0:0,” opísal derby zápas jeden z Levičanov.

Hostia sa zamysleli aj nad podmienkami, ktoré ich privítali na miestnom ihrisku. “Za zaujímavosť zápasu možno považovať  kam nás hodili domáci usporiadatelia. Bola to akási klietka zo starého hrdzavého plotu a katastrofálny výkon rozhodcu. Ten zapríčinil hnev niektorých členov a v zapätí  vyvalenie klietky, v ktorej sme si pripadali ako opice a nie ako ľudia. Nechýbali psovodi a mestskí policajti, ktorým “ďakujeme” za prítomnosť – hneď sme sa cítili v ich prítomnosti bezpečnejšie. A.M.F!”


V jednom z našich sumárov sme spomínali Sliač a novo sa formujúcu fanúšikovskú skupinu v tomto meste. Pred posledným domácim zápasom jesennej časti I.triedy (siedma najvyššia súťaž) Sliač – Podzámčok (3-0) domáci fanúškovia organizujú pochod mestom na štadión, ktorého sa zúčastnilo cca 25 ľudí. “Na tribúne, kde visel veľký nápis SLIAČ, vytvorený z farebných papierov, sa počet fanúškov takmer zdvojnásobil. Počas celého zápasu je aktívne fandenie dopĺňané bubnami a megafónom. Atmosféra graduje v druhom polčase po strelení troch gólov domácich. Eufória nastáva po záverečnom hvizde, keď časť fanúškov vybieha na ihrisko, oslavuje a fotí sa s hráčmi. Pred nami sú ešte dva výjazdy a potom už len dlhé čakanie na jarnú časť,” doplnil info jeden zo sliačskych fanúšikov.

Pridaj komentár

komentáre 2

  1. Appa píše:

    pome Leviceee! 🙂

  2. za michalovce píše:

    Ultras Michalovce funguju! Prednedavnom sa dokonca dali aj vyrobiť aj nálepky.Je zbytočne posielať o sebe nejaké informacie či reporty keď sa nič nedeje, aktivita ako choreografie pyrotechnika a iné, sa unas neprejavuje, niesu ľudia čo by sa oto zaujímali, takže je zbytočne poslať jednu-dve fotky kotla kde už chodí aj pomenej ľudi (dokopy možno 15ludi) a kde sa nič nedeje a napisať k tomu fandili sme, žiadna akcia nebola nič sa nerobilo a nič viac k tomu. Bohužiaľ kríza, zima, zly futbal a kopa iných veci. Čo k tomu dodať. Mlada generacia sa nečiní nemaju oto zaujem alebo ja neviem. Je to smutné.
    (Písal som tu a nezobrazil sa komentar neviem v čom je chyba tak píšem ešte raz, keby to sem nahodou hodilo viac krat ospravedlnujem sa)