Postoj slovenských táborov ku podpore futbalovej reprezentácie SR: Bojkot pokračuje

Prinášame všetky oficiálne vyhlásenia slovenských táborov ku možnosti podpory futbalovej reprezentácie SR. Aktívni fanúšikovia bojkotujú zápasy reprezentácie od roku 2006. 

Vyhlásenie Asociácie fanúšikov Slovenska k podpore reprezentácie SR

Každému z nás fanúšikov poskočilo od radosti srdce z výsledkov našich reprezentantov. Každý z nás prežíval svoju radosť pred televízorom a s ňou aj znovunájdenú hrdosť na naše národné farby. Aj preto, úplne logicky, vyvstala otázka: „Čo ďalej s bojkotom zo strany ultras na zápasoch reprezentácie?“

Väčšina z nás je vnútorne rozpoltená. Na jednej strane je chuť podporiť našich v dôležitom zápase v Macedónsku. Na strane druhej nemožno zatvárať oči pred skutočnosťou, že vo vzťahu k SFZ sa veci skôr zhoršili ako zlepšili. Napriek tomu, že odišiel nenávidený Laurinec, ktorý bol krstným otcom bojkotu, prísľuby od nového vedenia SFZ zostali nenaplnené.

Nemožno sa teda čudovať, že ani v rámci Asociácie sme nedospeli k jednotnému stanovisku. Fankluby Banskej Bystrice, Košíc a Ružomberka sa jednoznačne prihlásili k podpore Slovenska v Macedónsku. Slovanisti rázne odmietli a Trnava spoločne s Myjavou zaujali zmierlivé stanovisko. Zrušenie bojkotu však nie je otázkou prehlasovania väčšinou. Ide o tak závažnú otázku, že musíme dospieť k spoločnému jednoznačnému názoru všetci, alebo potom sme sa nedohodli vôbec.

Nezostáva mi preto skonštatovať, že zrušeniu bojkotu nedošlo, pretože na to doposiaľ nebol dôvod. Vzťah nás, fanúšikov, a SFZ sa nezmenil. Keďže chápeme, ako mnohým z toho krváca srdce a chcú podporiť repre, nechávame rozhodnutie o tom, či sa zápasu v Macedónsku zúčastnia a budú fandiť na nich.

Za nás, Asociáciu, sľubujem, že vyvinieme maximálne úsilie, aby sme otvorili debatu so SFZ a do najbližšieho domáceho zápasu kvalifikácie dosiahli stav, ktorý nám umožní s čistým svedomím ohlásiť: Bojkot repre skončil!

Zatiaľ však zotrvávame v bojkote a rozhodnutie nechávame na každom jednotlivom fanúšikovi a každom jednom fanklube, či podporí našu repre v Macedónsku alebo doma pri telke.. Tých, ktorí sa rozhodnú spoločne vycestovať žiadame, aby dodržiavali zmier na repre.

Slovensko, do toho!

Vyhlásenie Ultras Spartak a OZ Bíli Andeli k podpore reprezentácie SR

Napriek mnohým a dlhodobým apelom, či už zo strany AFS, ale aj zo strany samotného OZ Bílí Andeli, sme do dnešného dňa nezaznamenali absolútne žiadnu zmenu v správaní sa SFZ voči nám, aktívnym fanúšikom a taktiež ani len najmenšiu snahu o vzájomnú diskusiu, či ústretovosť v niektorých pre nás dosť podstatných otázkach a témach.

Neustála kriminalizácia a represie nás len utvrdzujú v tom, že SFZ ani zďaleka nestojí o pravú futbalovú atmosféru na slovenských štadiónoch, či už sa to týka zápasov našej ligy alebo zápasov slovenskej reprezentácie.

Preto momentálne nevidíme žiaden dôvod na oficiálne zrušenie bojkotu zápasov slovenskej reprezentácie zo strany ULTRAS SPARTAK a ani dôvod na našu aktívnu účasť na týchto zápasoch.

Zároveň však vnímame nálady či už medzi niektorými trnavskými fanúšikmi alebo medzi fanúšikmi ostatných táborov, ktorí majú chuť ísť podporiť slovenskú reprezentáciu, najmä na najbližší zápas do Macedónska.

Aj z tohoto dôvodu nebudeme nikoho z Trnavy oficiálne odhovárať od toho, aby sa daného zápasu zúčastnil. Každý má právo na slobodné rozhodnutie navštíviť daný zápas ako ktorýkoľvek bežný Slovák a fanúšik Slovenska, nie však pod oficiálnou hlavičkou trnavského fanklubu alebo trnavských ULTRAS.

Pre nás aj naďalej zostáva HLAVNOU a JEDINOU prioritou aktívna účasť a podpora na zápasoch nášho klubu, či už na domácej pôde alebo na súperových ihriskách.

Vyhlásenie Ultras Slovan k podpore slovenskej reprezentácie

V posledných dňoch sa internetom šíria rôzne výzvy od fans a ultras zoskupení na Slovensku o výjazde na repre do Macedónska. Chápeme, že tábory ako Nitra, Košice či Bystrica atraktívne medzinárodné zápasy svojich mužstiev nemajú a chcú vycestovať do zahraničia, ale podporovať mužstvo, ktoré zastrešuje SFZ a Kováčik je nám vyslovene proti srsti! SFZ aj s jeho škulavým prezidentom sústavne hádžu fans a ultras polená pod nohy a my im máme ísť fandiť a zvyšovať renomé? Naviac, keď s dvojkrížom na hrudi hrajú individuá neslovanského vzhľadu? Tak to teda nie!

Ultras a chuligáni ŠK Slovan verejne deklarujú, že oficiálne nebudú podporovať takéto aktivity a dištancujú sa od fandenia reprezentácií pokiaľ sa nezmení postoj SFZ voči fanúšikom a pokiaľ budú národný dres obliekať podľudia.

Vyhlásenie Ultras Košice k podpore slovenskej reprezentácie

V priebehu týždňa sa na internete objavili informácie o výjazde viacerých táborov na reprezentačný duel do Macedónska, medzi ktorými sú spomínané aj Košice. Keďže však organizované fanúšikovské skupiny v Košiciach rešpektujú rozhodnutie AFS a v otázke bojkotu reprezentácie nie sú jednotné, výjazd oficiálne nepodporia. Zároveň ale nikomu nezakazujú neformálne sa zúčastniť autobusového výjazdu, ktorý malé skupinky fanúšikov z Košíc a iných častí východného Slovenska plánujú. Prioritou ostávajú kroky AFS a názorová zhoda všetkých aktívnych táborov.

Vyhlásenie Ultras Banská Bystrica k podpore slovenskej reprezentácie

Ultras Dukla rešpektuje stanovisko AFS a pokračuje v bojkote zápasov slovenskej reprezentácie, organizovaných Slovenským futbalovým zväzom.

Na strane druhej však vnímame nálady v ultras táboroch po celom Slovensku a výjazd do Macedónska aj z dôvodu veľkých problémov v našom klube, ktoré môžu vyústiť do jeho skorého zániku, vnímame ako jednu z posledných možností, ako prezentovať našu krajinu a banskobystrickú Duklu na medzinárodnej scéne.

Preto veríme, že vlna nadšenia, ktorú vyvolalo organizovanie skupinových výjazdov fanúšikov na tento zápas neopadne a v Skopje sa stretnú ultrafans z celého Slovenska bok po boku tak, ako to bývalo zvykom za čias posledného repre zmieru, bez ohľadu na to, či budú reprezentovať svoje oficiálne skupiny, alebo sa z dôvodov nejednotných postojov v ich vnútri rozhodnú vycestovať na vlastnú päsť tak, ako to vo svojom poslednom vyhlásení odobrila AFS. Vidíme sa v Skopje!

Pridaj komentár

komentárov 19

 1. Admin píše:

  Trochu som to tu premazal, lebo to strácalo úroveň. Nadávať na mamy si choďte na azet.sk alebo hiphop.sk

  • emiliana píše:

   OK, pardon, trocha som sa nechal unest, trochu ma nastvalo, ked sa zrazu ide fandit repre, az ked je nekto v lige posledny… Hip-hap-hop som uz davno nevidel, este to chodi na CT1? A hraju aj kosikovu?

  • RWA píše:

   aj ja som sa nechal uniest…ked citam take sprostosti ake pise emo….ide sa fandit repre lebo je niekto posledny v lige?? to ma aky zmysel?? admin by tu mal pustat ludi ktori aspon trochu ukazu ze maju nejake to IQ a nie hocijakych trolov…

  • Tučniak píše:

   Ty by si mohol odhaliť svoju identitu v bystrickom kotli, lebo nikto z BB ťa nepozná a už asi mesiac zisťujeme, kto vypisuje v mene BB na ultras.sk.

  • emiliana píše:

   Ja pisem v mojom mene, fanusika svojho klubu v zlem aj dobrem, za keho pise rwa nevim…
   rwa: A jaky ma zmysel fandit teraz repre? Len preto, ze sa dari? Alebo preco prave teraz? Lebo sa nedari BB?
   A co sa furt staras o moje IQ ci prachy… Ja sa mam dobre a pracujem. Mam 5-izbovy dom, na kery mam hypoteku na 30 rokov. Staci? A ty sa mas jak? Skus sa zamyslet, ci ti, co teraz pojdu fandit repre nevyznievaju ako fans uspechu… Ak je to hlupe tvrdenie, tak prepac 😀

 2. emiliana píše:

  Hanba fanusikom uspechu…

 3. Košican píše:

  Súhlasím s názorom fanúšikov BA…Je to národné mužstvo ! Národné !…preto nevidím dôvod prečo za nás majú hrať čokoladky…

 4. Ragadozo píše:

  Mali by ste si brať príklad od Maďarov, ako sa zjednotia a chodia na vyjazdy. A zväz robí tam ovela horsie veci fanusikom. Tu je podstatny rozdiel medzi dvoma národmi, Slováci sa nikdy nevedeli zjednotit počas celej histórie. Neberte to prosim ako urážku.

 5. Hurá systém píše:

  Som z BB a súhlasím z vyhlásením fanúšikov z BA.

 6. jouzi píše:

  a DAC co? ci oni idu fandit do feferonkova?:D

  • Mume píše:

   áno chodievaju na zapasi madarskej repre, boli aj v Bukuresti

  • jouzi píše:

   najvacsia hanba vo varsavskej zmluve, uz iba topanky vidno, tak hlboko su v ich zadkoch

  • slon píše:

   ty čo splietaš o varšavskej zmluve a na akú repre asi majú chodiť, keď sú to maďari?

 7. ja píše:

  BB pokracujete v bojkote a vidime sa v skopje?tomu nechapem ako to mate..

  • Tučniak píše:

   “pokračuje v bojkote zápasov slovenskej reprezentácie, organizovaných Slovenským futbalovým zväzom… ” myslím, že podstatná je táto časť “organizovaných SFZ”…

  • jouzi píše:

   taki madari jak moj kar… 90% znich nema ani len tu madarsku narodnost..