Prezident SFZ poslal trnavským fanúšikom ďakovný list

Ján Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ), zaslal trnavským fanúšikom ďakovný list. Kováčik na adresu občianskeho združenia Bíli Andeli píše, že trnavskí fanúšikovia sú príkladom pre iné mestá a zdôrazňuje, že bez fanúšikov nemá futbal zmysel.

Iný názor však majú delegáti zväzu a Disciplinárna komisia (DK) SFZ, ktorá čerpá z ich podkladov. Komisia na čele s predsedom Štefanom Krídlom po každom kole zahájila voči Spartaku Trnava konanie kvôli hrubému nešportovému správaniu fanúšikov a dovedna udelila v jarnej časti trnavskému klubu pokuty vo výške 3500 eur.

Plné znenie listu zaslaného OZ Bíli Andeli:

“Vážení členovia OZ Bíli andeli,
rád by som sa Vám poďakoval za to, čo ste pre trnavský a tým pádom aj pre slovenský futbal v sezóne 2011/2012 urobili.
Ste najlepším dôkazom toho, že aj v neľahkých ekonomických časoch môže existovať čosi, čo zdobilo Trnavu, najfutbalovejšie mesto na Slovensku, v dobách najväčšej slávy Spartaka. Neuveriteľná atmosféra na futbalových štadiónoch, ktorá motivuje hráčov k čo najlepším výkonom.
Nie náhodou si, bez výnimky, tréneri a hráči súperiacich tímov pochvaľovali atmosféru, ktorú ste dokázali na zápasoch vytvoriť a zdôrazňovali, že pre toto má zmysel futbal hrať bez ohľadu na to, aký výsledok dosiahli na ihrisku.
Trnavskí fanúšikovia pod Vašim vedením sa stali spoľahlivým dvanástym hráčom, ktorí do “iba” športového zápolenia dokázali prirodzeným spôsobom vniesť aj tak ťažko definovateľné (a o to vzácnejšie) hodnoty ako hrdosť na svoje mesto, svoj klub, ich históriu, spolupatričnosť a úctu k legendám, ktoré ju tvorili.
Stali ste sa príkladom pre ostatné mestá a kluby, že sa to dá. Pri diskusiách s fanúšikmi sa budem vždy držať svojej zásady – bez fanúšikov nemá futbal zmysel. Som rád, že ste mi ju v praxi potvrdili tým najlepším možným spôsobom – vlastným príkladom.
Ešte raz ďakujem a teším sa na stretnutia na futbalových štadiónoch, osobitne na Štadióne Antona Malatinského. 

S úctou 

Ján Kováčik, 
prezident SFZ”

 

Pridaj komentár

komentáre 4

 1. RIOIL píše:

  Kto by za bez námahy získaných 3500€ neďakoval…

 2. jozef antosik píše:

  pan kovacik to je vsetko velmi pekne ale co by na list povedal vas dlhorocny kamarat jozef antosik ktory sa nieze snazi prilakat ludi na stadion ale skor ich odradzuje a odhana!!!

 3. karoseria píše:

  nesledujem situaciu okolo repre atd ale by ma zaujimalo ci potom vyplatili aj odstupne Weissovi ci sa ho vzdal ? dik za odpoved rad by som to vedel

  • fixto píše:

   Zobral odstupne vo vyske troch mesacnych platov cize vyse 100 tisic eur a vtedy ked odchadzal tak to deklarovali, ze to spolu so starsimi dlhmi voci nemu vsetko vyplatia uz a kedze sa nik nestazoval, tak je to zrejme urovnane.