Sumár 15. kola: Trenčania prišli o bubon, v Myjave stovka Žilinčanov

Dianie 15. kola Fortuna ligy prinieslo zaujímavé dianie na tribúnach i mimo nich. Ultras produkciu v podobe chorea predviedli Bystričania. Zaujímavé dianie ponúkol zápas Trnavy a Trenčína. Prekvapenie spôsobili Žilinčania, ktorí sa objavili v Myjave, ale vlastný klub im opätovne kládol polená pod nohy. 

FK Dukla Banská Bystrica – ŽP Šport Podbrezová 3:3 (0:1), 24. októbra 2014 (piatok), 1150 divákov

Domáci sa zišli v domácom kotli zhruba v počte 60 členov. “Na to, že sme poslední v tabuľke a Dukla prehráva je číslo veľmi solídne a support tiež na dobrej úrovni… V druhom polčase vyťahujeme choreo venované na adresu hostí a ich sedliackej mentalite. Fandenie naberá na obrátkach, keď naši hráči strieľajú góly a atmosféra graduje. V 88. minúte spomíname na Mata pri 8. výročí jeho úmrtia a skandujeme jeho meno,” opisuje zápas jeden z fanúšikov Dukly. V sektore hostí bolo prítomných asi 20 fanúšikov hostí s rapkáčmi a bubnami.

Foto: Ivan Golembiovský/ultras.sk

MFK Košice – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0), 25. októbra 2014 (sobota) o 14:00, 1025 divákov

V Košiciach sa zišla ledva tisícová návšteva, oba tímy však mali za sebou menšiu skupinu priaznivcov. “Výjazd o počte 12 fanúšikov. Vzhľadom na to, že koľko bolo domácich fans, tak celkom dobrý support, viď. huste.tv, aj tam bolo počuť povzbudzovanie,” napísal jeden z priaznivcov DAC.

 Foto: Szimona Vojtik, FB MFK Košice

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 1:0 (1:0), 25. októbra 2014 (sobota) o 14:00, 2613 divákov

Info z Trenčína: “Do Trnavy vyrážajú dva autobusy a dve autá, nakoniec sa nás v hosťovskom sektore schádza presne 88! Sektor si skrášľujeme viacerými vlajkami, následne pokrikmi dávame o sebe vedieť nielen našim hráčom na rozcvičke a s úvodom zápasu spúšťame kvalitný support. Ten bol v prvom polčase neustály a miestami až fanatický, v druhom polčase to už bolo o niečo slabšie napriek tomu, že vyťahujeme aj mávacie vlajočky v našich farbách, ktoré boli našou jedinou optickou prezentáciou. Vzhľadom na náš slušný počet sa nie všetci aj aktívne zapájajú do fandenia a viac ich asi zaujíma priebeh zápasu a dianie na ihrisku. Pravdou je, že pre nás nie zrovna pozitívne. Neodpustíme si teda ani pozdrav cielený SFZ. Zápas na ihrisku napokon prehrávame premenenou penaltou domáceho celku, hráči nám ďakujú a vzájomne sa zdravíme.

Žiaľ, prehrávame aj po fanúšikovskej stránke, keď nie sme dostatočne obozretní a bubon sa v rýchlosti zveruje do opatery nie zrovna povolanej osobe. Pri opúšťaní sektoru hostí nás fízli držia pokope a nepúšťajú ďalej na ulicu, dokonca nás kvôli pár zahaleným tváram atakujú a zatláčajú do opačnej strany. Ohľad neberú ani na prítomnosť žien, starších osôb a detí. Chalana s bubnom ale nepochopiteľne púšťajú ďalej, čo využívajú domáci fans a zmocňujú sa bubnu aj šálu. Keď nás konečne púšťajú na ulicu, zisťujeme čo sa stalo a za sprievodu korytnačiek sa vydávame k autobusom. Počas presunu sa sprievod trhá, po niekoľkých hecovačkách na oboch stranách dochádza k viacerým stretom medzi fans, ako aj k potýčkam s acabmi. Na ulici sa spúšťa slušný riot, padajú rany na obidvoch stranách, počuť rinčanie rozbitého skla. Polícia situáciu evidentne nezvládala, na oboch stranách sú aj nejakí zatknutí (na našej len dočasne). Po hodnej chvíli nás príslušníci PZSR zatlačajú do autobusov a odchádzame. Výjazd až na ukoristený bubon teda hodnotíme veľmi pozitívne a tešíme sa do Trnavy zase nabudúce.”

Pohľad South-Side Trnava: “V kotli sa konečne stretlo kopec známych tvárí a na supporte to bolo už od úvodu poznať. Hlavne potešilo, že ľudia prišli konečne na čas, i ked nie samozrejme všetci. Kápovci výborne viedli kotel a ten šlapal. 

V 20. minúte sme spustili prvú pyrošou, kde sme zakomponovali dymovnice v červenej, čiernej a bielej farbe a nejaký ten bengál. Následne sme pozdravili feťácku chamraď.  Nejaké to pyro sme si zopakovali v trošku menšom počte dymovníc.

Po zápase sa vydávame čakať na znovuotvorenie Velvetu a “náhodou” ide okolo antifácka háveď. Ihneď prichádzajú o bubon!!! Áno čítate dobre, o bubon! V našich rukách končia aj nejaké šále. Po odchode busov sa títo trenčianski machri hlásia policajtom aj spolu s ich dílermi a spoluuživateľmi z bohemians a doprosia sa policajného doprovodu. Čerti tak odprevádzajú ich posledné posádky a už nič sa nestane.”

Foto: Lukáš Grinaj

Spartak Myjava – MŠK Žilina 1:4 (0:3), 25. októbra 2014 (sobota) o 17:00, 1252 divákov

Na tento zápas sa vydali priaznivci MŠK Žilina vo veľkom počte, čím dali odpoveď na pochybovačné hlasy po ohlásení ukončenia činnosti OZ Žilinskí Fanatici. Report Ultras Žilina:

“Na výjazd do Myjavy sme boli odhodlaní ísť za každých okolností. Nakoľko sme nechceli robiť zbytočné problémy, kontaktujeme dopredu domáci klub so žiadosťou o lístky. Tí nám ochotne vyšli v ústrety, a tak nám nič nebránilo naplno rozbehnúť prípravy na výjazd. V pláne bolo choreo z balónikov a kartónov, vlajky na mávanie i zopár transparentov, okrem iných aj jeden na podporu kamaráta za mrežami. Všetko vyzeralo nádejne, až kým sa do toho nezačali angažovať funkcionári MŠK Žilina na čele s Belaníkom.

Ultras ZilinaZ Myjavy nám prišiel email, že ich žilinskí funkcionári strašia s tým, ako ideme rozbíjať štadión a mesto a vyvolávať výtržnosti. Jojo s Kajom z nás musia mať veľké paranoje. Funkcionárom Myjavy sme sa každopádne zaručili, že naozaj nemáme iný záujem ako fandiť, no medzi tým Jojo s Kajom zmobilizovali SFZ a políciu a snažili sa stoj čo stoj dosiahnúť to, aby sa na štadión nedostali. Ešte večer pred výjazdom musíme situáciu riešiť cez telefón. Bohužiaľ p. Halabrín, majiteľ Spartaka Myjava, nám oznamuje, že aj keď by nám veľmi rád vyšiel v ústrety, sektor nám vyhradiť nemôže. Ak však prídeme ako neutrálni fanúšikovia, pred zápasom sa dajú bez problémov zakúpiť lístky na domácu tribúnu.

Na výjazd vyrážame autami, chalani z North Brigade doplnení o pár ľudí z iných skupín plnia rovno bus a spolu s podporou Gorala cestujeme v celkovom počte 100 ľudí. Bohužiaľ všadeprítomná polícia zastavuje a opisuje všetky autá a na mieste nám po predložení OP odmietajú predať lístky. Do situácie sa vložil nakoniec p. Halabrín, ktorý osobne ide vyzdvihnúť autobus niekoľko kilometrov za Myjavu a oznamuje policajtom, že nás pustí na jeho štadión do vlastného sektora zadarmo (!!!) Väčšia časť našej zostavy sa tak dostala na štadión, vyvesuje vlajky a po začatí zápasu začína aktívny a hlasný support. Posledné autá odchytáva po ceste kriminálka a oznamujú nám, že my sa síce na zápas dostaneme, ale nikoho z Poľska na štadión nepustia. Napriek tomu pokračujeme všetci spoločne do Myjavy.

Ultras Zilina2Pri štadióne už čakajú našponovaní pomáhači a chrániči a kontrolujú každému OP. Podľa údajného nariadenia delegáta zápasu odmietajú povoliť vstup “každému, kto má poľský OP” (!!!). Napriek maximálnej snahe sa nám nedarí docieliť, aby sme mohli byť všetci spoločne na tribúne a tak informujeme všetkých, že odchádzame do Žiliny. Za pokrikov “J.A. je kokot skurvený” a ďakovného “Spartak Myjava” odchádzame znechutení preč.

Žilina zdolala Myjavu na jej ihrisku vysoko 4:1. Ako sa však vôbec radovať z výsledku, keď sa nám funkcionári klubu MŠK Žilina,  nášho vlastného klubu, snažili za každú cenu zabrániť dostať sa na zápas a sledovať svoj tím? A to aj keď sme nemali byť v ich sektore a neniesli by za nás žiadnu zodpovednosť. Štvali proti nám a ochotným Myjavčanom zväz i políciu tak, aby nám pokazili výjazd a zábavu na tribúnach. Naviac hráčov hlasná podpora na cudzom štadióne určite veľmi potešila. Inak ako chrapúnstvom sa takéto správanie nazvať nedá.

Touto cestou sa chceme poďakovať majiteľovi Spartaka Myjava p. Halabrínovi a všetkým ostatným Myjavčanom, ktorí sa nám snažili všetkými silami pomôcť dostať sa na štadión a sledovať zápas. Keby takíto ľudia pracovali v každom klube na Slovensku, tribúny by boli oveľa plnšie…

Foto: Ultras Žilina

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0), 25. októbra 2014 (sobota) o 17:30, 1005 divákov

Komorná atmosféra, Seničanom sa nepodarilo zísť v takých počtoch ako v predchádzajúcich zápasoch. Zo Zlatých Moraviec prítomných údajne osem hosťov.

Foto: Marián Bazala

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1), 26. októbra 2014 (nedeľa) o 19:00, 1851 divákov

Z tohto zápasu nemáme podrobnejšie informácie, nevieme nič ani o prítomnosti hostí.

Foto: Concordia 1906

Pridaj komentár

1 komentár

  1. garnett píše:

    V Ružomberku prítomných niekoľko hostí z obľúbenej divízie Liptov (cca 15)… k zápasu snáď toľko: Na zápas sa snažíme hecovať ako to len ide, keďže zápasy zo Slovanom majú v Ružomberku svoju šťavu aj na ihrisku aj na tribúne, s nostalgickou spomienkou na zaplnený štadión spred roka chystáme mávacie vlajky, ktoré mali pekný vizuálny efekt(viď foto) a fanatický support. Pred zápasom sa časť fanúšikov rozhodla podporiť neďalekú divíziu z Liptovskej Lúžnej v súboji o jesenného majstra II.triedy. Hodinu a pol pred výkopom sa všetci stretávame v našom pube, hodíme pivko dve a spoločne sa presúvame na štadión spolu s kamošmi s PZ, ktorý mali z pochodu opäť plno materiálu na masturbovanie. Samotný support taký fanatický nebol, je nedeľa večer a zima, zápas prehrávame, čo sa čiastočne tiež ozrkadľuje na supporte, napriek slušnému počtu sme sa nedokázali úplne vyhecovať a podať 100% výkon.