Sumár 16. kola: Najviac pútal zápas v Dunajskej Strede

Sviatočný víkend odlákal fanúšikov od futbalu a až na dvoch štadiónoch klesla návšteva pod tisíc divákov. Upútali zápasy v Trenčíne, kde sa fanúšikovia svojsky vysporiadali s uzavrením svojej tribúny. Taktiež sa upriamili oči na zápas v Dunajskej, kde sa v hľadisku objavilo viacero transparentov, niekoľko z nich kontroverzných. 

AS Trenčín – MFK Ružomberok 4:3 (1:1), 31. októbra 2014 (piatok) o 18:30, 2114 divákov

Info Trenčína: Po domácej pyroshow so Slovanom dostal náš klub od súdruhov trest v podobe uzavretia nekrytej tribúny, ako vôbec po prvýkrát v našich končinách. Ružomberskí fans výjazd neavizovali, a tak už v týždni pred piatkovým zápasom je jasné, že sektor hostí bude tentokrát patriť nám. Spúšťame mobilizačnú “Akciu Klietka”, ktorá prináša svoje ovocie a sektor solídne plníme. Zápasu však predchádzala nepríjemná a nepochopiteľná udalosť, ktorá pripomína praktiky bývalého totalitného režimu. Na uzavretej nekrytej tribúne vyvesujeme transparent s textom známej piesne od Karla Kryla:

“Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat,
jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.”

Dlho tam však nevydržal. Pracovníci SBS totiž dostali okamžitý príkaz od delegáta stretnutia tento nápis strhnúť! Žiadny vulgarizmus, len holá pravda, ktorú kompetentní nevedia prijať. Niekoľkohodinová príprava tak vyšla nazmar, no posolstvo je zrejmé a aj v tomto prípade veľmi trefné. Treba zdôrazniť, že táto boľševická banda idiotov zo zväzu vedome potláča jedno zo základných ľudských práv a občianskych slobôd – slobodu prejavu!

Počet hláv v kotli je veľmi dobrý, napriek snahe však kvantita predčila kvalitu. Opticky sa prezentujeme mávacími vlajkami, v druhom polčase aj obojručkami. Premenenú penaltu sprevádza menšia argentína. Aj za nepriaznivého výsledku sa bavíme po svojom, keď celým sektorom premáva ľudský Orient Express. Po úspešnom závere zápasu sa zdravíme s hráčmi a zhodujeme sa, že náš sektor hostí nie je až taký zlý, ako ho prezentujú fanúšikovia iných klubov. Zo sektoru je výborný výhľad na hraciu plochu, wc a bufet postačujúci, nezavadzajú žiadne sedačky, mínusom sú akurát rozbité betónové stupne. Celková atmosféra klietky priam predurčuje na divokú zábavu v nej a omielaný slogan AMF tak naberá reálny rozmer.

Foto: Ultras Trenčín

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Senica 3:0 (1:0), 1. novembra 2014 (sobota) o 16:30, 2441 divákov

Napriek tomu, že sa hralo v sviatočný deň si našlo cestu na štadión takmer 2500 divákov. V hustej hmle nebolo ani poriadne vidieť na trávnik, napriek tomu vládla v hľadisku dobrá atmosféra. Dunajskostredčania si pripomenuli presne šesť rokov od vtedy, čo sa udial incident na ich štadióne, kedy ťažkoodenci v zápase proti Slovanu zaútočili na ľudí na tribúne a spôsobili tlačenicu pri východe. Okrem sviečok v sektore si pripomenuli túto udalosť aj transparentami Meg van a bünös már? (Máme už vinníka?), Meddig várjunk még? (dokedy máme ešte čakať?), Krisztián nem felejtünk! (Kristián nezabúdame!)Nem kérunk a rendörterrorból! (Neprosíme si z policajného teroru!). Menovaný fanúšik Kristián mal vtedy 17 rokov a bol to jeho prvý zápas. Spôsobili mu zranenia s doživotnými následkami. Fanúšikovia hostí neboli prítomní.

Časť priaznivcov DAC však prejavila aj odvrátenú stránku fandenia. V hľadisku sa objavil transparent “Děkuji Sparta“, ktorý narážal na protislovenské skandovanie priaznivcov Sparty Praha počas zápasu Európskeho pohára proti Slovanu Bratislava. Najviac pobúrenia vyvolal transparent Danke-Grazia 1938 Nov. 2, ktorý narážal na historické udalosti Viedenskej arbitráže. V nej prišlo Slovensko o 12-tisíc kilometrov štvorcových svojho územia. Mediálne prepieraným bolo aj skandovanie na adresu Tomáša Kóňu, ktorému v apríli Arkos Szarka z Dunajskej Stredy zlomil nohu.

Foto: Szimona Vojtik

Foto: Marián Bazala/ultras.sk

Spartak Myjava – ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0), 1. novembra 2014 (sobota) o 17:00, 983 divákov

V Myjave prišla na tento zápas rekordne najnižšia návšteva odvtedy ako sú Kopaničiari v najvyššej lige. V sektore hostí boli prítomné iba dve verné fanúšičky.

ŽP Šport Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:1 (0:1), 2. novembra (nedeľa) o 13:30, 2225 divákov

podbrezova-spartak-2-11-14Pohľad Southside Trnava: “Prvýkrát sme absolvovali výjazd do Podbrezovej. V sektore sa nás zišlo približne 300 kusov. Support bol už od začiatku len priemerný. Chladné počasie je len slabá výhovorka. Malo to byť lepšie. V prvom polčase sme sa prezentovali aj pozdravom pre ostatné fankluby, ktoré sa chystajú na repre a jebú na svoje kluby. NA REPRE SA HRABETE – NA SVOJE KLUBY SERETE… Niečo na tom bude, lebo z tých táborov čo sa chystajú sa u nás už dlho nikto neukázal. A už ani neni čo písať. Skrátka další nudný tím v lige.”

ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice 3:0 (2:0), 2. novembra (nedeľa) o 16:30, 951 divákov

Najnižšia návšteva však bola zvedavá na aktuálne štvrté mužstvo ligy. Na Pasienky prišlo iba 951 divákov. Nemáme informácie o prítomnosti a aktivite fanúšikovských táborov.

Foto: huste.tv

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0), 2. novembra (nedeľa) o 19:00, 1957 divákov

Nemáme informácie o aktívnych fanúšikovských táboroch na tomto zápase. Hostia na zápas nevycestovali.

Pridaj komentár

komentárov 15

 1. Hurá systém píše:

  Jebnutí Mongoli, ešte ste mali dať uplakaného smajlíka, jasné, že by plakal po maďarsky 😀

 2. aladinova lampa píše:

  tak Trnava viete ako ich klubom sa momentalne tak nedari ako repre 🙂

  • fcst píše:

   aspon chodime ci sa dari alebo nedari ty trotel!

  • aladinova lampa píše:

   fcst zas si ma pochopil ale necham ta v tom…

  • fcst píše:

   tak nepis jak madar..

  • nikolAS píše:

   veď píše slovensky, ty jak trotel chápeš a nevieš si domyslieť jednu čiarku 😀

  • fcst píše:

   to povie vyfetovana hlava…

  • aladinova lampa píše:

   fcst mam dosť kkt tak ty zareaguješ zbrklo a ja pišem ako maďar??? 2 krat čitaj potom piš! v tvojom pripade do buducna čitaj aspoň 5 krat…

 3. RIOIL píše:

  Trefný transparent od Trnavy 🙂

 4. Mume píše:

  Ákos Szarka a nie Arkos

 5. fRYDERYK píše:

  to je fakt demencia s tou spartou a dac, za čo im dakuju? cela sparta a češi maju v piči uplne nejake madarsko, bola to len naražka na slovan a nie vyzývanie znovuzrodenia uhorska ako si nad tým všetci madari teraz honia aj cela dac. cela sparta aj s ostatnými čechmi maju v prdely nejakych mongolov na ponikoch, to by si mali uvedomit ty madari a pokial to tu číta nejaky z DAC tak im to prosim ta prelož a povedz že maju v piči madarsko cele a každy sa im smeje že im každy madar dakuje…

  • walter píše:

   ahoj.predstav si ,že nie je treba nič preložiť,že si to vieme prečítať aj v slovenčine,nie je treba nás hádzať do jedného vreca.áno som maďarskej národnosti a som na to hrdí,taktiež hovorím nemecky, anglicky,česky,poniektorý slovák nevie ani správne po slovensky,ale to neriešim,každý sme nejaký.neviem s kade máš mylné informácie o tom nápise Dakujem Sparta,pre nás to malo iný význam a my vieme aký!a prečítaj si niečo o mongolskej rýši.a neviem prečo tu riešiš národnostné veci.toto je stránka o športe a o fans.Športu zdar

  • fRYDERYK píše:

   walter: toto je stránka ultras, riešia sa tu prezentacie taborov nie kto komu kopol loptu a či spravně nahral, to je jedna vec, a druha vec aky zmysel to pre vás malo? malo to pre vas taky istý zmysel ako pre švetkých madarov, ktorí si hned všade na stránky davali napisy Děkuji sparta, a to iba kvoli toho že sparta kričala “Ria Ria Hunagria” a vy ste u toho hotoví že považuju slovensko za madarsko, a hned v tom hladate neviem čo, a pritom sparta naražala na slovanistov že su madari inak mau madarsko uplne v piči tak sa už uvedomte všetci madari aj s ultras liberi kde pišete všetci sračky a beriete si to “po svojom” a pritom ste tak hlupi

  • walter píše:

   lebo ty si najmudrejší