Sumár 3. kola: V Trnave 200 priaznivcov Myjavy

V 3. kole mal pútať najväčšiu pozornosť duel Slovana so Žilinou, ale v deň zápasu belasý tábor ohlásil rezignáciu na organizované fandenie. Bojkot má aj hlavná časť žilinského tábora, z fanúšikovského hľadiska tak boli zaujímavé duely v Ružomberku a Trnave, s prítomnosťou hosťujúcich priaznivcov.

MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0), 28.7.2012 (sobota), 1753 divákov

Najzaujímavejším duelom z fanúšikovského pohľadu bolo stredoslovenské derby “cez kopec.” Ultras Dukla ohlasovali dva autobusy a aj zo strany domácich prebiehala mobilizácia na tento duel. Banskobystričania nakoniec pricestovali iba jedným busom, doplnení niekoľkými autami. Dovedna sa ich zišlo v sektore 45 a od úvodných minút vytvárali červeno-bielym domácu atmosféru. Na druhej strane im konkuroval kotol domácich, v ktorom sa do fandenia zapájalo asi 20 ľudí. Ružomberčania sa prezentovali mávacími vlajkami. Po akustickej stránke dominovali prvému polčasu Bystričania, domáci sa prebudili až po strelenom góle v 59. minúte, kedy zintenzívnili fandenie a zapájalo sa viac ľudí. Celkovo mal zápas dobrú atmosféru v hľadisku aj kvalitu a bojovnosť na ihrisku.

FC Spartak Trnava – TJ Spartak Myjava 1:1 (0:0), 29.7.2012 (nedeľa), 5813 divákov

V zápase sa nič extra nedialo, Spartakovci sa prezentovali síce menším, ale na slovenské pomery stále nadpriemerným kotlom a fandením. Myjavčania pokračujú v dobrých výjazdových počtoch, do neďalekej Trnavy ich pricestovali okolo 200.

FK Senica – MFK Košice 2:1 (1:1), 29.7.2012 (nedeľa) 1636 divákov

Hostia do Senice nepricestovali, domáci neutvorili kotol, ešteže bolo o čo oko oprieť aspoň na tribúnach.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:1 (1:0), 29.7.2012 (nedeľa), 1528 divákov

Nemáme foto ani info z tohto zápasu.

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 0:2 (0:2), 28.7.2012 (sobota), 1186 divákov

FK AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 2:1 (1:0), 28.7.2012 (sobota), 1968 divákov

Jeden z divákov zápasu opísal stretnutie takto: “Nič sa nekonalo, fanúšikovia ticho sedeli, pustili tak dva chorále a išli na pivo.”

Autor: admin