Nižšie súťaže: “Bav sa po svojom aj keď prehrávame 0:15!”

Za sebou máme ďalšie kolo Slovenského pohára a dva zápasové víkendy nuž prišiel čas obzrieť sa za tým, čo prinieslo  leto na tribúnach.

Fanúšikovia Nitry pokračujú v znovubudovaní futbalového kotla. Pre svojich hráčov navrátivších sa z víťazného pohárového zápasu vo Vrbovom pripravili pred štadiónom privítanie obmeneným slovenským zvykom: pyrom a chorálmi. V nasledujúcom domácom zápase proti Skalici poskladali opäť početný (vari 100 ks) kotol, ktorý okrem povzbudzovania dopĺňaného jednoručkami vytiahol v druhom polčase nad hlavy veľkú plachtu s maľovkou na tematiku “Nitra fans”.

Skaličanov v druhej lige povzbudzuje verný fanklub zložený prevažne zo starších fotrov. Fandia nielen doma, kde si ich nevedia domáci hráči vynachváliť, ale vycestovali aj do Nitry, kde svoju podporu vyjadrovali pár pokrikmi, pomerne monotónnym bubnovaním a fúkaním do trúbok. V Leviciach sa chystali na zápas proti Veľkým Ludinciam: “Na okresnom derby sa nás zišlo cca  25-28 kúskov. Atmosféra bola od začiatku dobrá. V 90.minúte bola odpálená červená dymovnica. Žiaľ zápas sme prehrali 0:1” Vo fotogalérii zo zápasu sú aj dvaja verní členovia levickej divízie “Orech” – štamgasti stretávajúci sa pod orechom na štadióne. Novomešťania v piatkový podvečer vycestovali na jednom aute do Senca:  “Keďže nás futbal po treťom obdržanom góle prestal baviť, tak sme sa začali zabávať po svojom – v daždi za spevu chorálov sme robili vláčik po celom sektore a následne menšiu “pogop…árty”. Za starého známeho pokriku sme pokračovali v “bavende” na Novomestský spôsob. Aj po prehre 0:4 nálada neupadala a bavíme sa aj po zápase. Jako sa hovorí “Keď ťa nebaví futbal, bav sa po svojom aj keď prehrávame 0:15”

Naposledy sme sa venovali aj situácii v Púchove, kde domáci fanúšikovia netrpezlivo čakali na rozhodnutie o budúcnosti mužského futbalu. Mestské zastupiteľstvo napokon schválilo prevod futbalového klubu pod mesto, a tak slovenská fanúškovská mapa nepríde o ďalšiu “kótu”. Žiadnu správu o aktivitách sme zatiaľ nepriniesli z Martina. Vysvetlenie je jednoduché – “UMT  bojkotuje domáce zápasy Fomatu, ktorý mal už päť rokov hrávať na starom martinskom štadióne a stále sa jebe po dedinách okolo Martina. Ako sme sa dozvedeli, je to aj vinou vedenia Fomatu Martin. Na výjazd sme sa zatiaľ v lete nevybrali, hádzaná sa nehrá, nuž aspoň aktívna časť fanatikov na svoje náklady prerába južný sektor na našom martinskom štadióne a čaká na zázrak, že tam raz uvidia aj futbal.”

Po úvodných dvoch prehrách čakal na fanúšikov Lokomotívy Košice náročný dvojtýždňový program s troma výjazdmi. Aj keď v malom počte, nechýbali ani na jednom! Najskôr v nedeľu navštívili mestský park v Trebišove, kde je ukrytý a stromami obrastený štadión Slavoja. Ten hral svoj prvý domáci zápas v sezóne, čomu zodpovedala návšteva vyše 600 divákov. Domácich futbalistov na zápase taktiež povzbudzovala skupina fanúšikov. Medzi oboma tábormi došlo aj k slovnej roztržke s nejakým tým lietajúcim kamenivom. Následne cestovali “železničiari” do neďalekej Čane na pohárový zápas a hráči ich znova potešili víťazstvom. Zápas okrem nich údajne navštívila mlado vyzerajúca skupinka fanúšikov VSS:  žiadne následky však neboli hlásené. V sobotu potom pre bielo – modrých nasledovala najdlhšia štreka, a to na Liptov. Popis zápasu z pohľadu fanúšikov Liptovského Mikuláša: “Na zápas proti Lokomotíve sme sa zišli ako vždy hodinku pred zápasom v miestnej krčme pri štadióne. Na naše prekvapenie sme tam stretli aj pár verných „Železničiarov“. Musím povedať super ľudia – pokecali sme, zdravo sa popodpichovali a zamierili na tribúnu nášho štadióna. V sektore sa nás zišlo asi 10 kusov, podporených o miestnych postarších fans. Je super, že sa chytá už aj staršia generácie a nie je všetko len na našich hrdlách. Support počas celého zápasu mal svoju úroveň a chalanov sme hnali celých 90 minút, za čo sa nám naši miláčikovia odvďačili troma bodmi do tabuľky. Musím vyzdvihnúť hosťujúcich fans, ktorí podporovali svoje mužstvo, ale zároveň uznali aj kvalitu nášho fandenia pri tom počte, aký máme v letných mesiacoch.”

V Michalovciach potešila hráčov v zápase proti Bardejovu podpora domáceho kotla, ktorý sa zišiel v peknom počte približne 40 fanúšikov. V Poprade futbal na vynovenom štadióne pod umelým osvetlením zatiaľ divákom chutí, na zápas proti “Zvolenu” ich prišlo cez dve tisícky. “Fanúšikov tentokrát zastúpili fandiaci českí turisti popevkami ako “Jedeme Poprad jedeme” alebo “Dejte jim búra” alebo časté “Lááá-lá-lá-lá-lá-lááá Póóóprad góóól.” napísal o zápase na svojom blogu fanúšik košickej Lokomotívy, ktorý sa tam zastavil cestou z Liptova.


Na záver zopár mimofutbalových zaujímavostí z letných tribún…

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentárov 5

 1. Ultras96 píše:

  Taka mala pikoska k takzvanej divizii orech:) Len podotknem ze na poslednom domacom zapase jeden z tychto dvoch panov/udajne je bezdomovec) mohol dostat zdarma vstupne.no chcel podporit klub silou mocou.zatial dnu nesiel kym nezaplatil.Jeden z clenov UL96 bol tomu svedkom. 🙂

 2. Ultras96 píše:

  Admin:Chybycka se vloduila.Levice nehrali s Ludanicami ale Velkymi Ludincami 😉

 3. jajajaa píše:

  FIlip a tie tri co su tam, sa vyznacuju navyse aj vysokou inteligenciou

 4. filip_skf píše:

  Zo Serede aspon baby na fotkach 🙂 mame ich tu pekne 😉

 5. barrack bin putin píše:

  Divizia orech je popiči:)