Nižšie súťaže: Fandenie doma aj vonku

Nižšie súťaže pokračovali aj počas posledného marcového víkendu a mnohé aktívne tábory potešili svojich hráčov prítomnosťou na tribúnach u súperov.

KFC Komárno si to mieri o súťaž vyššie, pričom o prvé miesto v tabuľke bojuje s lokálnymi rivalmi z Gabčíkova a Veľkého Mederu. Práve v Gabčíkove absolvovali fialovo-bieli vydarený výjazd na jeseň a nenechali sa zahanbiť ani tentoraz na derby vo Veľkom Mederi, ktoré videlo 700 divákov. “Na výjazd sme si objednali mikrobus, ktorý sa zaplnil do posledného miesta. Už počas cesty panovala v autobuse výborná atmosféra, pivo i víno sme požívali vo velkom množstve a tiež skúšali nové chorále. V sektore hostí sme striedali jeden chorál za druhým, vrcholom bol ten fanatický dookola opakovaný od 32. minúty až do polčasu.” Celozápasové fandenie dopĺňani Komárňanci jednoručkami. Po prehranom zápase im hráči poďakovali za podporu, pričom bolo odpálené aj pyro. Dobrú náladu si fanúšikovia doviezli až domov.

V rovnakej súťaži si jedenástka Baníkovcov našla cestu cez kopec do Beluše. Na zápase predviedli priemerný support, ktorý ale ku koncu zápasu gradoval.

V poslednom sumári sme ukrivdili Petržalčanom. Podľa vlastných slov na jar nechýbali na žiadnom výjazde (Šúrovce 20ks, Sereď 15ks), avšak uznávajú, že úroveň supportu zatiaľ nie je podľa ich predstáv. Napraviť sa to snažili na výjazde vo Vrbovciach, kde paradoxne napriek nízkemu počtu (6ks) predviedli celozápasové aktívne hlasové predstavenie. Po zápase dali dokonca prekrikovačku s hráčmi – cez okno na šatniach… Info o svojej aktivite znova poslali z Bernolákova, kde domáci kotol podporil žlto – modrých v súboji s tabuľkovým vedúcim zo Svätého Jura. Na fotke nás zaujala nová vlajka. Sereďania nechýbali na ďalšom jarnom zápase vonka, tentoraz vycestovali na ihrisko posledného Púchova, avšak hráči ich veru výsledkom nepotešili. Doma svoje družstvo, ktoré sa z dôvodu finančných problémov zachraňuje v 3.lige, podporil 25 členný kotol Levíc. Vytrvalý support doplnili konfety. Rozhodca zápasu mal problémy s pokrikmi na jedného z hosťujúcich hráčov a vyhrážal sa jeho predčasným ukončením.

V druhej najvyššej celoslovenskej súťaži zas raz svojou úrovňou na tribúnach sklamal zápas, ktorý by v súťažiach hraných pre diváka určite prilákal plný dom a zaplnil sektory vlajkami, pyrom a fandením. Samozrejme v krajine, kde sa futbal hrá pre pár sponzorov, stávkové kancelárie a matky s deťmi to očakávať nebolo možné, a tak súboj Prešova s Podbrezovou o postup do najvyššej súťaže videlo zhruba 1000 zväčša mĺkvych divákov… Lepšia atmosféra vládla už aj v Liptovskom Mikuláši, kde sa po dlhom čase tešilo z víťazstva asi 10 fanatikov. V dramatickom závere zápasu sa chytali aj jadierkári, ktorí tlieskali a sem-tam fandili. Dobrá atmosféra vládla aj v Rimavskej Sobote, najmä po tom, čo domácu dvadsiatku fandiacich vyhecovali svojimi gestami hosťujúci hráči a mávajúci rozhodcovia.

Z východu prišlo info o výjazde 14 fanúšikov Lokomotívy Košice do Trebišova, ktorí hravo prekričali menšie zoskupenie domácich. Na štadióne v lesoparku modro – bielych potešilo víťazstvo 3:0.

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentáre 3

  1. slon píše:

    loky pekne :))