Nižšie súťaže: Psy brešú a pyro sa páli naďalej…

Z nižších súťaží tentoraz prinášame dvojtýždňový súhrn. Kým predminulý víkend sme zaznamenali málo vzruchu v sektoroch aktívnych fans, predveľkonočný víkend viacej potešil zmysly slovenského ultrafanúšika.

Výborne sa ukázali prívrženci hornonitrianskeho Baníka. Na domácom zápase proti Trenčianskym Stankovciam vytvorili cca 20 členný kotol, ktorý sa počas celého zápasu bavil aktívnym fandením. Toto bolo predkrmom prvého autobusového výjazdu združenia Baník Fans 1919 v jeho krátkej histórii do Bánoviec nad Bebravou: “Aj keď to tak v priebehu týždňa nevyzeralo, bola to najlepšia sobota v sezóne. O niekoľko kusov sme prekročili kapacitu autobusu na sedenie. Pár ľudí navyše však šoférovi neprekážalo, a tak v počte 40 kusov vyrážame smer Bánovce. Do Bánoviec prichádzame pol hodinu pred zápasom. Osviežujeme sa zlatistým mokom a obsadzujeme časť betónového oválu oproti hlavnej tribúne. Vešiame vlajky a opäť sa posilňujeme 40-percentným ruským potešením. Od začiatku sa prezentujeme supportom, ktorý by hocijako prekonal niektoré ligové vystúpenia fanúškov. V piatej minúte odpalujeme prvé pyro v podobe zelených dymovníc. Nasleduje zelený bengál a miestami až fanatický support. V druhej časti predvádzame pár šálovačiek, vytlieskavačiek a slušne sa osvedčil prepožičaný pokrik ostravských baníkov “Banik p.čo FCB”, pri ktorom sa otáčame chrbtom k ihrisku a pochytaní za ramená skáčeme. V osemdesiatej piatej minúte odpaľujeme zvyšok pyra. Sektor sa ponoril do zeleného dymu v sprievode zelených bengálov a veľkej fontány.”

Z Ponitria prejdime na Považie. Dolu Váhom sa vybrala skupinka fanúšikov z Nového Mesta a podporila Považan na zápase v Piešťanoch. O týždeň nato zložili doma tradične síce málopočetný, ale aktívny kotol, keď fandenie doplnila jednoručka a pyro.

Ešte viac dolu Váhom leží Sereď, ktorej futbalisti kraľujú svojej súťaži. Na domáci zápas si pred dvoma týždňami našlo cestu okolo 600 divákov, aby videli ďalšie víťazstvo. Na štadióne vládla dobrá nálada doplnená prekrikovačkou medzi hlavnou tribúnou a vtáčou búdkou, na ktorej sa schádza miestny fan-klub. Ten nechýbal týždeň nato v Nových Zámkoch, kde nemal konkurenciu v podobe domácich, nuž Sereďania odohrali de facto dva zápasy doma.

Odrazme člny do brehov a po prúde našej najdlhšej rieky sa kuknime na dianie v Komárne, kde sídli ďalšia skupina aktívnych ultras. Ich domáce predstavenie v derby zápase proti Gabčíkovu, s ktorým bojujú o postup o súťaž vyššie sa však nedalo porovnať s tým, ktoré predviedli vo Veľkom Mederi. Okrem vlajok vyvesili na plot transparent burcujúci hráčov veršom “Len vtedy sa zrodili veľké veci, keď nechýbala odvaha a statočnosť!” Na zápase zaujali hosťujúci fans, ktorých fotku prikladáme ako bonbónik pre fajnšmekrov.

V našom prehľade nesmie chýbať naše hlavné mesto a jeho okolie. Petržalčania hostili doma Nové Zámky a 15-členný kotol predviedol celozápasový hlasný support. Skupinka fanúšikov Interu Bratislava naďalej vytvára svojim hráčom domáce prostredie v zápasoch Majstrovstiev regiónu, naposledy ich bolo vidieť v Stupave. Kopálisti žlto – čiernych sú na čele, snáď umožnia svojim fanúšikom v budúcej sezóne rozšíriť akčný rádius na celý západný región našej vlasti. Chlapci z Bernolákova sa pripravili dobre na domáce predstavenie žlto – modrých proti Dominu Bratislava: “Počas dvoch gólov hádžeme Argentínu, v 70. minúte vyťahujeme transparent s nápisom “Pyro nie je zločin” a následne odpaľujeme ohne. Po zápase ešte dávame hráčom podpísať petíciu za legalizáciu pyrotechniky.”

Levičania sa dočkali prvého domáceho víťazstva v sezóne, ktoré potešilo 35 členný dobre naladený kotol. Nechýbala ani pyro vložka – modrá dymovnica odpálená pred koncom zápasu.

V druhej lige tradičný kotlík fanatikov Tatrana Liptovský Mikuláš oslávil tretie víťazstvo v rade, ku ktorému pomohol aj ich vytrvalý support. Podobný počet Rimavskosoboťanov povzbudzoval modro – bielych na domácom zápase proti Šali. Bardejovčania poskladali menší kotol na domácom zápase proti Dolnej Ždani, chýbali však o týždeň v Prešove na “šarišskom derby” ktoré však atmosférou “derby” vôbec nepripomínalo. Vedeniu prešovského klubu to však takto zjavne vyhovuje.

Na východe teší návrat divákov na tribúny v Humennom, vyše 500 ich videlo zápas proti Ružinej v tretej lige. Nechýbal domáci ofagovaný kotol.

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár

komentárov 12

 1. Ultras96 píše:

 2. jožo píše:

  toto je za stranka. už dva roky sa tu nič ine nerieši ako prijebane pyro. čo maťe všetci 12 rokov?

 3. kolfan píše:

  a to je kazdy zapas doma vonku uz asi 2 roky

 4. Porcaccioni píše:

  Len tolko, že ja zvyknem sem písat reporty z Komarna, neviem kto sem napisal teraz. Az také zlé to nebolo (pravda v Mederi to bol o triedu lepší to fakt ) a ani na obrazku nie su všetci

 5. HG píše:

  Ten gabcikovský dedo je otec majitela klubu. Celý zápas neúnavne bubnoval. Fandil proti nám ale na konci sme mu zatlieskali. Len by som podotkol, ten transparent bol u nás a nie v Mederi.

 6. Ultras96 píše:

  Seredania ste fans ci Ultras?

  • železná múmia píše:

   bodkovaní chrobáci, prečo?

  • Ultras96 píše:

   Len tak lebo sedite.

  • filip_skf píše:

   Ultras96: nikdy sme sa nepovazovali za pravych ultras. V Seredi nie je ziadna ultras zakladna, hlavne kvôli tesnej blizkosti Trnavy ale to ty urcite vies, ze Seredani tam tvoria velku skupinu. V Seredi fanklub vznikol asi 6-7 rokov dozadu este v 5. lige. Je to vlastne mix ludi, ktori na futbal niekedy nechodili a tych ktori chodili a z roznych dovodov prestali (aj Slovan aj Trnava) a momentalne podporuju svoj lokalny klub.

  • Ultras96 píše:

   filip_skf: Ano vedel som, ze vacsina Seredanov a Serede podporuje najma TT.Prave zato som sa pytal za co sa povazujete.

 7. Blansk píše:

  Ten Gabcikovsky dedo 😀