Nižšie súťaže: Záver v znamení osláv

Futbalové súťaže na Slovensku sa definitívne skončili barážovým zápasom o účasť v 2.lige v Poprade 18.júna 2014. Zostali sme dlžní ešte posledný súhrn diania na tribúnach v nižších súťažiach v sezóne 2013/2014. Nuž sa kochajme…

Na východe sa v priamom súboji o postup stretli Lokomotíva Košice a Humenné. Oba kluby majú skalných fanúšikov, ktorí majú navyše dobré vzájomné vzťahy, nuž sa čakala dobrá atmosféra. “Nedeľňajší deň bol síce zamračený a chladnejší ako iné letné dni, ale na štadión prišla veľká návšteva a tribúna praskala vo švíkoch. Samozrejme nechýbali fanúšikovia Lokomotívy, ktorí dnes prišli vo veľkom počte namotivovaní už týždeň dopredu na zápas sezóny. Na zápas pricestovali aj fanúšikovia Humenného autobusom. Skupinka fanúšikov z Humenného pôsobila veľmi sympaticky. Mali množstvo vlajok, správali sa slušne, povzbudzovali celý zápas a bolo ich aj patrične počuť. V 18.minúte na štadióne došlo k nepochopiteľnému incidentu, kedy sa na tribúnu k slušne povzbudzujúcim fanúšikom Humenného dostalo asi 10 výtržníkov, s najväčšou pravdepodobnosťou fanúšikov klubu MFK Košice a systematicky im pootrhali vlajky zavesené na bariére na tribúne, ktoré si potom rýchlo medzi sebou poposúvali a pred zrakmi slušných ľudí, rodinami s deťmi ešte napadli niektorých fanúšikov Humenného a utiekli z tribúny” popísal zápas v blogu jeden z fanúšikov Lokomotívy. Podobne to videl jeden z fanúšikov Humenného “v prvom polčase, asi v 30 min., prišla na štadión skupina ultras VSS Košice, ktorí prišli bez slova k humenským fanúšikom, strhli im klubové vlajky, dvoch fanúšikov, chlapcov, napadli údermi do tváre, čo videla celá tribúna, samozrejme okrem usporiadateľskej služby.” Úspešní “lovci” svoj úlovok okomentovali lakonicky: “9 ks VSS vchádza do sektoru Humenného a bez akéhokoľvek odporu viacnásobnej presile berie všetky vlajky.” Víťazom zápasu sa stala Lokomotíva Košice a tým posunula do baráže Humenné.

V poslednom kole si okrem Lokomotívy priamy postup vyššie vybojoval doma Trebišov, ktorý povzbudzovalo niekoľko mladých i keď sedavých fanúšikov. Snáď im postup o pomôže lepšie sa zorganizovať.

Frustrovaní fanúšikovia Humenného na barážový súboj nevycestovali a tak sa o domáce prostredie postarali svojim hráčom fanatici z Liptovského Mikluáša: “Klub zabezpečil na tento zápas autobus. Fanatikov sa prihlásilo cca 25, ostatok boli jadierkári. Pri bráne nás čakalo toľko policajtov a usporiadateľov, ako keby bol ten zápas rizikový. Ale pri vstupe neprebiehali takmer žiadne kontroly, takže sme smelo mohli prepašovať aj tank. Bez prestávky sme fandili celých 120 minút. Support sme si spestrili balónovačkou. Mali sme prichystané aj kotúče, ale v návale eufórie sme na ne zabudli. Penalty boli veľmi dramatické so šťastnejším koncom pre nás.” Definitívne zloženie budúcoročnej druholigovej súťaže však bude samozrejme závislé v prvom rade na tom, ktoré kluby nájdu dosť financií na to, aby sa do súťaže prihlásili…

Zo západu Slovenska prišli dobré správy, po dlhšej odmlke sa objavili aktívni fanúšikovia v Púchove. Na poslednom domácom zápase proti Topoľčanom sa ich stretlo 30 a podporili svoj klub aj pyrom. To nechýbalo ani v rukách ultrafanúšikov Skalice, vychutnávajúcich si postup vyššie vo Vrábľoch. Druholigovým víťazom sa stala Sereď, kde oslavovali na dvakrát – najprv v polovici týždňa v poslednom kole zvíťazili na Dunajskou Lužnou, pričom fanúšikovia po zápase oslavovali pyrotechnikou a následne sa počas víkendu konali oslavy stého výročia založenia futbalového klubu v rámci ktorých odohrali zápas proti Spartaku Trnava. V tomto zápase zaujala skupina hosťujúcich fanúšikov, ktorí však ako vlajka napovedá boli vlastne doma.

Interisti sa bavili v peknom počte v Ružinove. Baníkovci z Hornej Nitry pripravili na posledné kolo autobusový výjazd, no v porovnaní s výjazdom do Bánoviec počtom sklamali “Spôsobilo to preloženie zápasu na sobotu. Veľký autobus zaplňame do jednej tretiny a v počte 15 kusov sa vydávame do malebnej obce Domaniža. Na zápas prichádzame v predstihu. Rozbiehame support a ten nám vydrží počas celého zápasu, aj keď podaktorí členovia sú úž viac ako unavení. Asi to bolo tým slnkom. V druhom polčase odpaľujeme zopár bengálov a bavíme sa supportom.” Baníkovci vyzdvihli z dôvodu seriózneho prístupu domácich usporiadateľov. Na svojich stránkach zhrnuli úspešnú sezónu.

Napriek klubovým problémom sa na domácom zápase zišli Levičania v zápase proti Novému Mestu, ktoré nepodporil nik. Komárňanci sa so 4.ligou lúčili autobusovým výjazdom v 18 kusoch v Jaslovských Bohuniciach. Pri oslavách v ich rukách samozrejme nechýbalo pyro.

Po letnej odmlke sa tribúny štadiónov nižších súťaží znova sprístupnia počnúc 26.júlom, kedy je na pláne štart dvojskupinovej 2.ligy a regionálne kolá Slovenského pohára. Aj v ďalšej sezóne sa budeme snažiť prinášať súhrn toho najzaujímavejšieho, čo sa na nich odohrá. Preto budeme radi za poskytnutie informácií, fotiek či informačných kanálov práve na Tvoj klub či ultra zoskupenie.

Do leta i novej sezóny prajeme všetkým návštevníkom tribún na Slovensku veľa slnka, žien a chuti do fandenia svojim klubom!

Pridaj komentár