Nižšie súťaže: Tesne pred záverom

Zatiaľ čo sa celoštátne futbalové súťaže dohrali predminulý víkend, v nižších súťažiach len teraz vyvrcholia boje o konečné umiestnenia. Sezóna končí barážovým zápasom o postup do 2.ligy 18.júna 2014 v Poprade.

V druholigovej súťaži, ktorej sme sa podrobnejšie venovali naposledy, určovalo posledné kolo súťaže “barážistu”. V hre o posledné miesto boli tri družstvá, každé hralo doma. Ukázalo sa, že ani takéto vzrušenie divákov na štadión neláka – v Dolnej Ždani ich napočítali 745, v Liptovskom Mikuláši 310 a v Šamoríne len 254. Aktívnych fanúšikov má z tohto výpočtu len Liptovský Mikuláš: “Na udržanie si druholigovej príslušnosti sme nepotrebovali vyhrať, ak by Šamorín zaváhal. Dvadsať minút pred začiatkom zápasu vešiame vlajky, ladíme bubon a obsadzujeme svoje miesta. Pripravené bolo aj nejaké pyro a kotúče. V sektore hostí bolo niekoľko priaznivcov Podbrezovej, ktorí fandili slušne počas celého zápasu. Náš sektor, v ktorom sa tiesnilo asi 15 fanatikov, žil takmer počas celého zápasu. Druhý polčas sa však ani nedá hodnotiť. Na ihrisku existovalo len jedno mužstvo. My sme opustili náš sektor asi 15 minút pred koncom zápasu. Nedalo sa už na to pozerať, nik nebojoval, snaha žiadna, naši hráči abdikovali. Dokonca aj Šamorín vyhral a odsunul nás na barážovú pozíciu”

Druhého barážistu určí zaujímavý záver súťaže na východe. V boji o 2.ligu sú zapojené družstvá Trebišova, Lokomotívy Košice s Humenného. V poslednom kole v sobotu 15.júna hrá práve Lokomotíva s Humenným, pričom hosťujúci fanúšikovia chystajú autobusový výjazd. Účasť hostí by však bola očakávaná v každom prípade, keďže tieto dva fanúšikovské tábory majú dlhodobé priateľské vzťahy.

Na západe boli posledné víkendy z pohľadu diania na tribúnach zaujímavejšie. Z 3.ligy vyššie postupuje trio Skalica, Sereď i Nové Mesto nad Váhom so svojimi skalnými fanúšikmi, ktorí tak mali dôvod na oslavy. V rovnakej súťaži bola v Topoľčanoch na zápase so Sereďou zaznamenaná červená dymovnica odpálená domácimi fanúšikmi a dymovnica Petržalky na domácom zápase s Račou, kde okrem toho údajne nejaké letiace predmety kopírovali pohyb čiarového rozhodcu.
Interisti hrajú v tejto sezóne “doma” všade, zaznamenaniahodný je ich zhruba 30 členný kotol na poslednom domácom zápase so Svätým Jurom, po ktorom sa oslavovalo víťazstvo v súťaži aj trochou pyrotechniky.

Pri Dunaji bol maličký kotol Gabčíkova oflagovaný maďarskými zástavami. V sobotu 6.7.2014 sa odohralo lokálne derby medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji. Domáci vyťahujú v 20 minúte choreo doplnené dymovnicami a stroboskopmi, po odpískaní konca zápasu sa odpaľuje ešte pyroshow. Baníci z Hornej Nitry najprv zavítali do Nitry v 11 ľuďoch “Predvádzame priemerný support. V dvanastej minúte vešiame tradičnú vlajku proti eštébákom zo SFZ, ktorá je usporiadateľmi strhnutá. Po strelení druhého gólu sa prezentujeme menšou argentínou v podobe konfiet. Za to sme opäť buzerovaní, ale berieme to s humorom a tešíme sa z víťazstva.” Na posledný domáci zápas zas získavali posily z radov mládežníckych futbalistov Baníka, spoločne s ktorými vytvorili asi 60 hlavý kotol.

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár