SFZ sa zaujíma o incidenty v Ružomberku

Bezpečnostný manažér Slovenského futbalového zväzu (SFZ) vyzval dotknuté kluby k súčinnosti ohľadom zavádzania nového zákona do praxi. Okrem iného ho zaujíma, prečo boli zápasy Ružomberok-Banská Bystrica a pohárový duel Ružomberok-Košice zaradené medzi rizikové.

Po zavedení nových legislatívnych opatrení voči fanúšikom sa doteraz najviac do povedomia verejnosti dostal Ružomberok, kde viaceré tábory narazili na doslovný výklad zákona. V ligovom zápase s Banskou Bystricou nebola na štadión vpustená časť fanúšikov, napriek tomu, že nemali na sebe žiadne suveníry a nijako sa neprejavovali. Polícia napriek tomu tvrdila, že musia ísť do sektora hostí. Skupina, ktorá sa na štadión dostala a počas druhého polčasu slušne fandila bola po skončení duelu zadržaná a pokutovaná za to, že nešla do sektora hostí.

Negatívne sa k organizácii vyjadrili aj fanúšikovia Košíc, ktorý navštívili pohárový zápas. Podrobné prehliadky na vstupe, zápas taktiež označený ako rizikový – výsledkom bola vtipná glosa jedného z fanúšikov.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) tieto reakcie zaujali a začal ich riešiť. Vyzval kluby k súčinnosti a žiada ich o stanovisko k spomínaným incidentom. Zaujímavá je najmä tretia otázka, kde SFZ konštatuje, že v súvislosti s umiestňovaním fanúšikov do sektora hostí nie je možné postupovať iba podľa ich trvalého bydliska. “Uvádzame, že z nášho pohľadu nie je možné takýmto spôsobom aplikovať zákon v praxi, nakoľko fanúšikovia, napr. Trnavy, sú aj z Myjavy, a keď bude následne hrať Myjava v Trnave a zápas bude označení ako rizikoví, takíto fanúšikovia sa nedostanú do sektora Trnavy, ktorú podporujú niekoľko rokov, aj keď nie sú rizikoví,” píše sa v liste SFZ klubom. Ďalej uvádza hypotetický príklad fanúšika pôvodom z Prešova, ktorý má trvalý pobyt v Bratislave. “Na týchto príkladoch možno vidieť, že takouto interpeláciou a aplikáciou zákona v praxi bude obmedzovaná osobná sloboda fanúšikov a voľný výber vstupu na športové podujatie, keďže len podľa trvalého pobytu nie je možné určiť o fanúšika akého klubu v danom prípade ide,” píšu predstavitelia SFZ.

Podľa informácií portálu ultras.sk sa SFZ zaoberá aj udalosťami pred zápasom Ružomberok-Trnava, kedy bol jeden z autobusov zastavený políciou a nebol vpustený na zápas.

SFZ žiada o stanovisko k udalostiam v Ružomberku

Pridaj komentár

komentáre 4

 1. nikolAS píše:

  tí papaláši v SFZ to vážne nemajú v hlave v poriadku, keď ani nevedia aktuálny oficiálny názov košického klubu.. že 1. FC ?! dementi

 2. Hurá systém píše:

  Vy súdruhovia kokoti zo SFZ a podľa čoho teda bude zisťované, kto môže do akého sektoru, keď nie podľa pobytu a a ak nemá na sebe nijaké symboly nejakého kluby, vy KOKOTI?! Ako to rozoznáte, koho pošlete, pustíte kam, vy debilkovia?
  Ste sa zamotali sami, vy buzeranti skurvení, neviete ako z toho gulášu von.

 3. sfffz píše:

  Mfk ruzomberok k temhle vecem poskytl vyjadreni na svych strankach pokud by ste se chteli pobavit dal ctete