Nižšie súťaže: Jesenný útlm

Október už poriadne pokročil, prišiel čas pozrieť sa na dianie v nižších súťažiach na Slovensku. Veľmi potešiteľný obrázok si tentoraz nebolo možné spraviť. Tradičné i menej aktívne tábory cestovali málo a doma skladali zväčša na svoje pomery podpriemerné počty. Každý tábor mal na to iné dôvody. Nuž sa pokochajme aspoň tým, čo sa podarilo.

O “zoranom” ihrisku v Prievidzi sme písali minule. Hornonitrania na ďalšom “domácom” výjazde v Handlovej zložili 10 členný kotol, aj v menšom počte však ukázali dobrý support. Baníkovci mali následne možnosť navštíviť dve blízke okresné mestá: “Oba výjazdy organizujeme autami, nakoľko neseriózne jednanie autobusového dopravcu nám zmarilo plány. Do Partizánskeho sa vydávame v počte dvadsať kusov. Víta nás polorozpadnutá šopa, zvaná štadión. Smutné, že mesto s takou baťovskou históriou skončilo ako centrum drogového priemyslu s väčšinovým obyvateľstvom “peruánskeho” pôvodu. Predvádzame slušný support a po strelenom góle odpaľujeme jednu fontánu. Do Bánoviec odchádzame tak isto na autách. V počte 14 kusov obsadzujeme protiľahlú tribúnu. Stráži nás obecná polícia a štátny ACABovia so psom. Je to priam komické, že už na štvrtej lige sa vytvára atmosféra strachu a demonštrácia sily. Predvádzame priemerný support, aj hráči zahrali pod svoje možnosti.”

Verne napriek otrasným výsledkom cestujú fanúšikovia Nového Mesta nad Váhom. Do Dolnej Ždaňe dali len jedno auto, dobrej nálade v sektore hostí to však neubralo: “Po menšej prehliadke pri vstupe na štadióne prichádzame do sektoru hostí,  kde nás počas zápasu strážia piati usporiadatelia vo veku od 15 do 17 rokov. Na začiatku zápasu robíme menšiu argentínu pričom zahadzujeme celý sektor konfetami. Prvý polčas support opäť na výbornú, keď ženieme Považan do gólu, ktorý aj dostávame a prehrávame 1:0. Z obdržanèho gólu si ťažkú hlavu nerobíme a jačíme aj naďalej. Chvíľu na to je proti nám odpískaná penalta s prehrávame 2:0. Začiatok druhého polčasu začal aktívnym povzbudzovaním, ale po našom neuznanom góle a niekoľkých nastrelených tyčkách nás aktivita pomaly ale isto opúšťa.” V polovici októbra potom Novomešťania privítali Trnavu B. Okrem supportu a trochy pyra roztiahli transparent “Današ, nemáš tých € už dosť?? Daj ich do futbalu!!!”.

Sereďania v druhej lige naďalej aktívne cestujú na zápasy von. Pozreli sa do Šale, kde sa po dlhšom čase objavili aj domáci fanúšikovia v počte 10ks s jednoručkou. Sereďanov do sektoru hostí prišlo 15. Oba kotlíky predviedli celozápasový support.

Nitrianski futbalisti mali v uplynulom týždni dvakrát možnosť konfrontácie s futbalistami Serede. Na pohárovom zápase v Nitre bola atmosféra slabšia, než v prvom tohtosezónnom súboji týchto dvoch súperov, keďže domáci sformovali o poznanie menší kotol a za hostí pár krát zafandili len jadierkári. Lepšie to bolo počas ligového víkendu v Seredi. Domácim vo “vtáčej búdke” zdarne povzbudzovaním konkurovala približne 40-tka Nitranov.

V ten istý slnečný víkend privítali Skaličania doma Šaľu a líder tabuľky pritiahol na tribúny cez 1200 divákov, vrátane verného fanklubu. Interistom sa prestalo dariť v bratislavskej 3. lige, ich fanúšikovia však napriek dvom prehrám v rade využili možnosť po dlhšom čase vycestovať za hranice hlavného mesta a ako sme už informovali, objavili sa 15 fandiaci v Badíne na 4. kole pohára.

Komárňanci majú teraz obdobie derbyzápasov – doma privítali Levice, vonka sa ukázali v menšom počte vo Veľkom Mederi. Tam voľajakí domáci beťári odpálili dymovnicu… Menšia mlado vyzerajúca skupina fanúšikov sa objavila za vlajkou “Hajrá Bos” na zápase Gabčíkova s Vrbovým. Títo istí fanúšikovia v počte 12 kúskov navštívili aj zápas v Komárne. Z Levíc prišla stručná informácia o “navrátení sa ku koreňom” a podpore domácich hokejistov.

Na strednom Slovensku zložili Zvolenčania cca 30 hlavý kotol na “domácom” zápase proti Liptovskému Mikulášu. Výbornou správou pre nich bola možnosť sťahovať sa do Zvolena, a to už na pohárový zápas s Trenčínom. Hneď nato doma privítali v súboji pripomínajúcom názvom súperov “Grand Prix Zvolen” Košičanov. Poskladali menší cca 30 členný kotol a po skončení zápasu poďakovali vedeniu klubu za ústretovosť voči fans, ako aj že vrátili Zvolen do Zvolena a k tomu o dve súťaže vyššie.

Na zápas Liptovského Mikuláša proti Michalovciam nespomínajú domáci fanúšikovia v najlepšom “Na našu adresu by som povedal asi toľko: des a utrpenie. Zostávame verní, aj keď v tomto zápase to tak nevyzeralo.” Menšia hlučná skupina fanúšikov Popradu pozbudzovala svojich v domácom zápase s B-čkom Košíc. Poprad si naďalej udržiava suvrénne najvyššie návštevy v súťaži. V nasledujúcom domácom záapse proti Prešovu avizovali autobusový výjazd do Kremničky na pohárový zápas. Napokon však vycestovala len pätica Popradčanov, z ktorých dvaja sa venovali bubnovaniu. Postup ďalej a prijateľný súper v 5.kole pohára ich určite potešil.

Lokomotíva Košice hrala doma s Rimavskou Sobotou pred 400 divákmi “samozrejme nechýbali fanúšikovia Lokomotívy, ktorí dnes vytvorili výbornú atmosféru svojim hráčom a povzbudzovali celý zápas s množstvom vlajok na tribúne.” Hostia nevycestovali, futbal si pozreli až o týždeň doma s Moldavou, keď ich poskromný kotlík prerušovane fandil celý zápas.

Po neúspešnom domácom odvetnom zápase Slovenského pohára proti Zlatým Moravciam, na ktorom Michalovce zložili kotol vycestovali žlto – modrí na zápas proti Košickému B-mužstvu, v ktorom povzbudzovali rovnako ako v prvom domácom zápase sezóny spoločne so spriatelenými fanúšikmi VSS.

Človek nie je len futbalom živý…

Chýbajú Ti v prehľade informácie o dianí v Tvojom klube? Sú info o Tvojom klube skreslené, či úplne nesprávne? Tak neleň a posielaj fotky, popis aktivít, alebo odkaz na informačný kanál, z ktorého je možné čerpať (napr. fb stránka) na redakčný majl red_2liga@ultras.sk

Pridaj komentár